4 راه شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی شناسایی شوید

تصویری از مردی که در حال راه رفتن با تلفن به عنوان اطلاعات در حال ریختن روی زمین است.

در رسانه های اجتماعی به راحتی می توان فراموش کرد که چه کسی می تواند پست های ما را ببیند. یک نام مستعار می تواند ما را از آشکار شدن بیش از حد محافظت کند ، اما هنوز روش های زیادی وجود دارد که می توانیم به طور اتفاقی خودمان را بکنیم.

1. فراداده زیادی در تصاویر وجود دارد

بسیاری از دوربین ها و تلفن های هوشمند ، ابرداده را به همراه تصویر جمع می کنند. این داده ها ممکن است شامل زمان گرفتن عکس ، اطلاعات مربوط به دوربین شما و اطلاعات بسیار حساس مانند مختصات GPS یا نام کاربری باشد.

برخی از سایت های رسانه های اجتماعی قبل از انتشار آن ، این ابرداده را از تصویر حذف می کنند ، اما همچنان اطلاعات را برای خود جمع آوری و ذخیره می کنند. سایر سایتها به هیچ وجه ابرداده شما را حذف نمی کنند.

بهتر است همیشه داده های خود را حذف کنید تا از ورود پیروان ناخواسته در آستان شما جلوگیری شود.

حذف برخی از ابرداده بسیار دشوار است. تصویری از شما در مقابل برج ایفل همیشه نشان می دهد که شما به عنوان مثال در پاریس هستید. بنابراین شاید بهتر است منتظر بمانید تا در خانه نشسته باشید تا آن را ارسال کنید تا هیچ ایده ای به سارقان احتمالی ندهید.

قبل از ارسال آنها به تصاویر دقت کنید. شاید یک علامت خیابان یا عبور اتوبوس عمومی موقعیت مکانی شما را فاش کند?

2. کدهای QR با تعداد زیادی از اطلاعات تعبیه شده است

ما می دانیم که به دنبال کننده های خود نشان می دهیم که در تعطیلات به سر می خواهید ، یا اینکه یک تابلوی جدید جالب را دیدید ، وسوسه انگیز است ، اما این بدون خطر نیست. مراقب همه چیزهایی باشید که یک کد QR در آن وجود دارد ، مانند بلیط فیلم یا بلیط پرواز. کد QR ممکن است شامل شماره کارت وفاداری شما یا حتی نام شما باشد.

با این اطلاعات ، یک دشمن جنایتکار ، شخصی یا حتی فقط یک شوخی ممکن است بتواند پرواز شما را با موفقیت تغییر دهد ، خود را با هزینه بلیط بلیط های فیلم دریافت کند یا کارت وفاداری خود را خالی کند..

3. زبان و سبک نوشتاری شما اقدامی مرده است

وبلاگ نویسی ناشناس سخت است. شما باید زبان و سبک خود را تغییر داده و از اصطلاحات اصطلاحاً دقیق خودداری کنید. همه کلمات خود را بسیار بیشتر از دیگران بیان می کنند ، و علم استیلومتری به افراد کمک می کند تا دریابند که چه کسی نوشت.

هرچه سبک نوشتن هرچه بیشتر باشد ، راحت تر می توان فهمید که چه کسی نویسنده یک قطعه ناشناس مانند یک آهنگ است.

می توان از رایانه ها برای تجزیه و تحلیل خودکار مقاله ها ، ایمیل های کاری یا پست های وبلاگ استفاده کرد و آنها را با سبک حساب رسانه های اجتماعی مرتبط کرد..

آدرس IP شما به شما خیانت می کند

هر سایتی که بازدید می کنید می توانید آدرس IP شما را مشاهده کنید. کسی که می خواهد آدرس IP شما و موقعیت مکانی تقریبی را پیدا کند ، فقط باید شما را به بازدید از سایتی که در اختیار دارد ، فریب دهد ، به عنوان مثال با اظهار نظر در مورد پست اخیر در رسانه های اجتماعی شما ، و سپس مسیریابی درخواست.

ساده تر است که به عنوان مثال با استفاده از یک سرویس کوتاه کننده پیوند ، ترافیک را به صورت غیر منتظره تغییر دهید. پیوند کوتاه شده می تواند قبل از ارسال به سایتی که انتظار دارید مشاهده کنید ، به شخص ثالث هدایت شود ، و هیچ اثری قابل مشاهده وجود ندارد. اطلاعات شما در وسط گرفتار شده است.

در برخی از کشورها ، مانند ایالات متحده ، دستیابی به داده های استفاده از اینترنت حتی ساده تر است. ISP ها با خوشحالی اطلاعات شما را به هر کسی که سؤال می کند به فروش می رسانند ، بنابراین هر سایتی که بازدید کرده اید می تواند به راحتی نام و آدرس ما را دریابد.

قبل از ارسال هر چیزی دو بار فکر کنید

شما از قبل می دانید که باید در آنچه در حساب های رسانه های اجتماعی خود ارسال می کنید ، مراقب باشید. اما به خصوص با ابرداده ، اطلاعات در پس زمینه تصاویر و فیلم ها ، QR و بارکدها به طور دقیق دقت کنید.

و استفاده از Tor یا VPN را فراموش نکنید!

4 راه شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی شناسایی شوید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.