6 موتور جستجوگر که از حریم خصوصی شما سوءاستفاده می کنند (و 3 مورد که در واقع آن را حفظ می کنند)

موتورهای جستجو به حریم خصوصی شما حمله می کنند

برای آسانتر کردن امور برای همه ، ExpressVPN نه موتور جستجوگر اصلی را بر اساس میزان تهاجم آنها به حریم شخصی شما ارزیابی کرده است. شش ایستاده به عنوان تهدیدات حریم خصوصی ، در حالی که سه مورد شرط بندی مطمئن تر بودند. ارزیابی بر اساس خط مشی رازداری هر موتور جستجو ، حضور تبلیغات و خدمات اضافی با محوریت حفظ حریم خصوصی است.

با ظهور مرورگرهای مدرن ، موتورهای جستجو به صورت یکپارچه در تجربه اینترنت ما ادغام شده اند. روزهای تایپ کردن “www.google.com” گذشته است. فقط باید یک پرس و جو را در نوار جستجو تایپ کنید (یا در بسیاری از موارد نوار آدرس) ، و نتایج را بدست آورید..

به دلیل این تجربه کارآمد ، کمتر احتمال دارد که درباره آنچه موتورهای جستجو استفاده می کنیم ، انتقاد کنند. در Chrome؟ مطمئناً ، Google انجام خواهد داد. اینترنت اکسپلورر؟ مرا دور کن ، بینگ!

مشکلی که در این نگرش laissez-faire وجود دارد این است که تأثیر قابل توجهی در نحوه تجربه اینترنت دارد. موتورهای جستجو نه تنها در الگوریتمهای خود متفاوت هستند ، بنابراین نتایج جستجو را تحت تأثیر قرار می دهند ، بلکه سیاستهای حریم خصوصی کاملاً متفاوت نیز دارند. بسته به اینکه با چه کسی جستجو انجام می دهید ، می توانید حقایق تصادفی را در مورد خود برای فروش قرار دهید.

لیست شیطان

گوگل

دامنه جمع آوری داده ها: عظیم (فراموش نکنید ، Google شما را در YouTube دنبال می کند)
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: احتمالاً همه چیز راجع به شما می داند * خنده شوم *

Google ممکن است محبوب ترین موتور جستجوی اطراف باشد – در سال 2014 این شرکت میزبان 67.5٪ از کل جستجوها در ایالات متحده آمریکا بود. اما به نظر می رسد این یک انتخاب وحشتناک است.

از آنجا که خط مشی رازداری موتور جستجوگر به بازدید کنندگان اطلاع می دهد ، Google تقریباً همه چیز ، از جمله جستجوی جستجو ، آدرس IP ، شماره تلفن ، تنظیمات سخت افزاری شما و سایر موارد را ردیابی می کند.!

طبق گفته های گوگل ، تمام این مجموعه داده ها به سود کاربران انجام می شود:

ما اطلاعات را جمع آوری می کنیم تا خدمات بهتری را به همه کاربران خود ارائه دهیم – از کشف کردن موارد اساسی مانند اینکه با چه زبانی صحبت می کنید ، تا موارد پیچیده تری مثل تبلیغات که بیشترین استفاده را خواهید کرد ، افرادی که بیشتر برای شما آنلاین مهم هستند یا کدام ویدیوهای YouTube که ممکن است دوست داشته باشید. “

اگر آن درجه از مزاحمت ، شما را مجذوب خود می کند ، از این نترسید: همیشه می توانید گوگل را فراموش کنید. همچنین می توانید با استفاده از یک برنامه افزودنی VPN در Chrome ، Google در آینده اطلاعات مکان خود را نشناسید.

پس از پاک کردن صفحه‌نمایش ، ممکن است بخواهید یکی از گزینه های موتور جستجو را در لیست خوب ببینید.

یاهو

دامنه جمع آوری داده ها: بزرگ
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: سیستم ایمیل وابسته به آن اخیراً هک شده است

به تازگی چیزهایی برای یاهو خوب نبوده است ، چه با این افشا که حدود 500 میلیون اکانت Yahoo Mail هک شده اند. این واقعه به تنهایی بسیاری از افراد با حفظ حریم خصوصی را از شرکت دور کرد.

موتور جستجوی یاهو چیزی برای نوشتن خانه ندارد (این برنامه توسط “بینگ” طراحی شده است) ، اما این مدیر دارای علاقه تبلیغاتی است که به شما امکان می دهد یاهو را از خیاط کردن تبلیغاتی که می بینید متوقف کنید. این جلوی نمایش تبلیغات در کل را نمی گیرد ، اما حداقل باعث می شود تجربه مرور کمی بدتر شود.

بینگ

دامنه جمع آوری داده ها: بزرگ
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: تقریباً به اندازه Google درباره شما می داند

دومین موتور جستجوی پرطرفدار در ایالات متحده (بخشی از آن است که موتورهای جستجوگر را “قدرت” می دهد) ، Bing همچنین نمایش داده های جستجوی شما و سایر اطلاعات مرتبط را ضبط می کند. با این حال ، به دلیل اینکه با بسیاری از سیستم عامل های محبوب گوگل (مانند YouTube) یکپارچه نشده است ، می توان آن را کمی کمتر مزاحم دانست.

این هنوز چیز زیادی نمی گوید. بازدید از صفحه حفظ حریم خصوصی بینگ ، تصویری دقیق از همه چیزهای زیبایی را که هنگام جستجو جستجو می کنید ، به تصویر می کشد:

“هنگامی که جستجو را انجام می دهید ، یا از یک ویژگی تجربه Bing استفاده می کنید که شامل انجام جستجو یا وارد کردن یک دستور از طرف شما است ، مایکروسافت عبارتهای جستجو یا فرمان شما را ارائه می دهد ، به همراه آدرس IP ، مکان ، و شناسه های منحصر به فرد موجود در کوکی های ما ، زمان و تاریخ جستجوی شما و پیکربندی مرورگر شما. “

در کل ، این اطلاعات کاملاً غیر قابل شناسایی است.

AOL

دامنه جمع آوری داده ها: بزرگ
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: پر از نوستالژی برای هر کس آنلاین در دهه 90

AOL (که گاه با عنوان Aol نیز نوشته شده است) به یاهو شبیه است به این دلیل که “از بینگ پشتیبانی می شود.” همچنین به رقابت با ارغوانی خود شبیه است به دلیل اینکه با رسوایی حریم خصوصی روبرو شد: در سال 2006 ، این شرکت تاریخچه جستجوی را منتشر کرد. 650،000 کاربر.

ناامیدکننده ، صفحه رازداری AOL نسبت به سایر موتورهای جستجو جزئی تر است. به جای اینکه لیستی از دقیقاً اطلاعاتی را که جمع آوری می کند به شما ارائه دهیم ، این صفحه اظهار می کند: “وقتی شما مستقیماً آن را به ما می دهید ، هنگام استفاده از خدمات ما و از منابع خاص شخص ثالث ، اطلاعاتی را درباره شما و دستگاه خود دریافت می کنیم. “هیچ پیوندی برای توضیح بیشتر وجود ندارد ، هیچ پاورقی وجود ندارد.

در اصل ، از AOL در معرض خطر حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنید.

پرسیدن

دامنه جمع آوری داده ها: بزرگ
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: نوار ابزار جستجو آن اغلب با نرم افزارهای دیگر همراه است و خلاص شدن از آن دشوار است

Ask (معروف به Ask Jeeves در زندگی دیگر) در طول 20 سال حضور در هویت خود دست یافته است. بعضی اوقات یک سایت سؤال و پاسخ ، گاهی جستجو خالص ، اخیراً از نظر حجم کم به پشت بسته کمرنگ شده است.

خوشبختانه ، بسیار ساده تر از AOL است وقتی می توانیم به شما اطلاع دهیم که چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند ، از جمله ، “موقعیت جغرافیایی دستگاه تلفن همراه” (موقعیت جغرافیایی خاص اگر امکان جمع آوری آن اطلاعات یا موقعیت مکانی جغرافیایی عمومی را بطور خودکار داشته باشید). ” چیزهای اطمینان بخش.

با این حال ، آنچه او را کمی جدی تر می کند ، نقش آفرینی مرورگر است. گاهی اوقات وقتی برنامه ای را از اینترنت بارگیری می کنید ، در نوار ابزار “مفید” که از آن استفاده می کنید ، استفاده خواهید کرد. شرایط را نخوانید وقتی که کورکورانه روی “پذیرش ، قبول ، پذیرفتن” کلیک کردید نتیجه: سؤال می شود موتور جستجوی خودکار شما در تمام مرورگرهای شماست.

حتی اگر چنین عملکردهایی به خودی خود مخرب نیستند ، آنها هنوز هم می توانند بسیار آزار دهنده باشند ، به خصوص با توجه به تمام داده هایی که Ask می تواند ناگهان دست خود را بگیرد.

لیکو

دامنه جمع آوری داده ها: بزرگ
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: هنوز هم حدود است

لیکو از زمان حباب Dotcom تکرارهای زیادی را پشت سر گذاشته است و حتی در تلاش برای چرخاندن نام تجاری پوشیدنی نیز دیده شده است. آیا این تجسم جدید کار خواهد کرد؟ شما قاضی باشید.

مانند سایر موتورهای جستجو در لیست شیطان ، Lycos داده های زیادی را از جمله IP ، مرورگر و سیستم عامل شما جمع می کند. این نکته را می گوید که “اصطلاحات جستجوی کل” را جمع آوری می کند ، که حداقل نشان می دهد که جستجوهای شخصی به IP شما ربط ندارند (امیدوارم).

لیست خوب

ایکسکیک

دامنه جمع آوری داده ها: غیر وجود
تبلیغات: نه
ویژگی های قابل توجه: نتایج جستجو را با سرویس پروکسی باز کنید

ExpressVPN برای Ixquick غریبه نیست. موتور جستجوگر از سال 1998 میلادی به فکر حریم شخصی است و با وجود سرعت بارگذاری کندتر از سایر خدمات ، نتایج نسبتاً قوی را ارائه می دهد.

یکی از ویژگی هایی که Ixquick را از هم جدا می کند این است که به کاربران این امکان را می دهد تا نتایج جستجو را در یک پنجره پروکسی باز کنند ، بنابراین به آنها امکان می دهد صفحات را به صورت ناشناس مشاهده کنند. با این حال ، زمان بار می تواند بسیار کند باشد ، بنابراین ممکن است برای کسانی که در مهلت دارند ، عملی نباشد.

Ixquick یک روش اطمینان بخش به حریم خصوصی می گیرد. این سایت اعلام می کند ، “شما حق استفاده از حریم خصوصی را دارید” ، و “تنها راه حل واقعی حذف سریع داده های شما یا ذخیره نکردن آنها برای شروع است.”

ExpressVPN صمیمانه موافق است.

StartPage

دامنه جمع آوری داده ها: غیر وجود
تبلیغات: آره
ویژگی های قابل توجه: عملکرد Google بدون نقض حریم خصوصی

StartPage مجموعه ای از Ixquick است که از Google سؤال می کند ، و اساساً به عنوان یک راه حل بین عمل می کند. این بدان معناست که شما تمام قدرت جستجوی Google را علاوه بر افشای اطلاعات شخصی خود به دست می آورید. تنها نکته منفی این است که شما هنوز تبلیغات می گیرید ، اما حداقل آنها به سمت شما هدایت نمی شوند.

StartPage ، مانند Ixquick ، ​​یک گزینه پروکسی برای کاوش در نتایج جستجو ارائه می دهد. با این حال ، هنوز هم تا حدودی کند است و گاهی اوقات منجر به خطاهای رندر صفحه می شود.

نکته عالی دیگر در مورد StartPage؟ این کار ضبط آدرس های IP کاربران را در سال 2009 متوقف کرد.

DuckDuckGo

دامنه جمع آوری داده ها: غیر وجود
تبلیغات: نه
ویژگی های قابل توجه: خدمات Tor ارائه می دهد (3g2upl4pq6kufc4m.onion)

ExpressVPN قبلاً DuckDuckGo را مرور کرده و آن را دوست داشت. آدرس IP یا اطلاعات دیگر شما را جمع آوری نمی کند ، اما جستجوها را ضبط می کند – فقط آنها را بدون پیوستن به داده های دیگر جمع می کند.

DuckDuckGo نیز از آن جهت که یک سرویس پیاز را ارائه می دهد بی نظیر است. این ویژگی در کنار سرعت آن باعث شده تا یک انتخاب برتر باشد.

البته ، الگوریتم DuckDuckGo برای جذب جمعیت از طریق شرکت انتخاب می کند. جستجوی انتخابات ریاست جمهوری فعلی ایالات متحده در گروه “اخبار” مقالات ویکی پدیا را به عنوان دو دیدگاه برتر مطرح کرد ، بنابراین اگر می خواهید تنوع بیشتری داشته باشید ، حتماً به لیست پایین نگاه کنید..

~

آیا از موتورهای جستجوگر ذکر شده در بالا استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. به یاد داشته باشید ، همیشه می توانید از VPN برای مخفی کردن آدرس IP خود استفاده کنید ، اما این باعث نمی شود موتورهای جستجو از ثبت سایر داده های مربوط به جستجوها یا دستگاه خود جلوگیری کنند!

تصویر برجسته: Pixabay

6 موتور جستجوگر که از حریم خصوصی شما سوءاستفاده می کنند (و 3 مورد که در واقع آن را حفظ می کنند)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.