قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا (CCPA) با هدف محافظت از داده های کاربران است. آیا این؟

نمای کلی از کالیفرنیا در یک قفل طلایی.

این یک لایحه بزرگ است که بسیار کم توجه می کند.

قانونگذاران کالیفرنیا اخیراً آنچه را که می تواند به عنوان کامل ترین لایحه حفظ حریم خصوصی داده ها در ایالات متحده آمریکا به تصویب برسد ، تصویب کردند در 28 ژوئن ، فرماندار جری براون قانونی را امضا کرد که هدف آن اصلاحات کامل در نحوه جمع آوری و به اشتراک گذاری داده های کاربران در کالیفرنیا است..

قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا سال 2018 (CCPA) نتیجه مستقیم مخالفت صوتی با رسوایی های مربوط به حریم خصوصی در سراسر کشور است ، و قرار است کل صنعت داده کاوی را روی سر خود بچرخانیم.

نحوه کار قانون جدید حفظ حریم خصوصی در کالیفرنیا

تحت CCPA ، ساکنان کالیفرنیا کنترل بیشتری بر اطلاعات آنلاین و نحوه اشتراک آنها دارند. مطابق با نحوه کار آیین نامه حفاظت از داده های عمومی اروپا (GDPR) ، این قانون به کالیفرنیایی ها قدرت بیشتری نسبت به داده های شخصی و حق فراموشی اعطا می کند.

در حالی که قانون هنوز هم برای اصلاحات باز است ، برخی از بزرگترین حمایت هایی که به مصرف کنندگان داده می شود عبارتند از:

  • حق دانستن اینکه چه اطلاعات شخصی جمع آوری می شود ، برای چه اهدافی و اشخاص ثالث گفتند که داده ها با آنها به اشتراک گذاشته می شود.
  • امکان "امتناع" از روشهای داده کاوی در صورتی که مصرف کنندگان نمی خواهند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند. مشاغل نمی توانند برای انجام چنین کاری مشتریان را بیش از حد شکنجه یا "مجازات" کنند ، اما هنوز هم می توانند انگیزه هایی را به مشتریانی ارائه دهند که اطلاعات خود را جمع آوری کنند.
  • گزینه ای برای درخواست از مشاغل برای حذف داده های مشتری: مشاغل با استاندارد بالاتر هشدار به مشتریان و انجام اقدامات مناسب در صورت نقض داده ها برگزار می شود..

شما می توانید CCPA را به طور کلی در اینجا بخوانید.

مشکل "اطلاعات شخصی"

در حالی که ممکن است تغییرات روی کاغذ عالی به نظر برسد ، عملی کردن آنها ممکن است چالش برانگیزتر باشد. یک نقص احتمالی در قانونگذاری در تعریف گسترده آن از اطلاعات شخصی نهفته است. CCPA یک شبکه بسیار گسترده را که روی آن اطلاعات پوشش داده می شود ، ریخته است. در زمان انتشار ، این شامل داده های جغرافیایی ، شناسه های بیومتریک ، تاریخچه مرور و موارد دیگر می باشد.

یک مشکل قابل پیش بینی دیگر در چگونگی تنظیم این نوع اطلاعات نهفته است. در حالی که این قانون به اجرای قانون محلی امکان "مجازات" مشاغل که مطابقت ندارند ، اعطا می کند ، فقط برای ساکنان کالیفرنیا اعمال می شود. طبیعتاً ، این مسئله هنگام ایجاد فضای دیجیتالی یک معضل ایجاد می کند ، جایی که بیشتر سایت ها و شبکه ها از یک هاجپد کاربران از سراسر دنیا تشکیل شده اند..

برای اثبات ، به دنبال GDPR اروپا نباشید ، جایی که شرکت ها در تلاش هستند تا از قوانین و مقررات مختلف و گاه خنثی کننده برای چندین کشور استفاده کنند..

چگونه CCPA به وجود آمد

برخلاف برخی ایالت های دیگر ، کالیفرنیا به مردم این امکان را می دهد تا اقدامات رأی دهی را برای تغییر قانون با رأی گیری در سطح کشور ارائه دهند. در حقیقت ، تنها به دلیل افزایش ناآرامی ها و عصبانیت های جمعیت کالیفرنیا ، CCPA به وجود آمد.

این لایحه به توسعه دهنده املاک و مستغلات مستقر در کالیفرنیا ، Alastair Mactaggart ، که به صورت جداگانه بودجه آگاهی بخشی را تأکید می کند ، تأکید می کند که بر اهمیت حریم شخصی داده تأکید می کند.

ابتکار عمل Mactaggart قانون چشمگیری را پیشنهاد می کند که به شدت موجب صرفه جویی در نحوه ذخیره ، اشتراك و سودآوری داده های كاربران از تجارت می شود. به طور طبیعی ، سیلیکون دره برای جلوگیری از به دام انداختن مبارزات انتخاباتی وی ، با دندان و ناخن جنگید ، اما این ابتکار چنان محبوب شد که به زودی خود را برای ماه نوامبر در صندوق رأی یافت..

داغ روی پاشنه رسوایی های بی شماری از حریم خصوصی (ما به شما نگاه می کنیم ، زوکربرگ) ، قانونگذاران کالیفرنیا با تصمیمی روبرو شدند: یا اندازه گیری رأی را تأیید کنید یا یک نسخه کمی آب شده خود را به کار بگیرید..

شاید با استناد به قوانین اخیر داده های اروپا ، قانونگذاری ایالت چاره‌ای جز تهیه پیش نویس آنچه که به زودی قانون حفظ حریم شخصی مصرف کنندگان کالیفرنیا در سال 2018 بدل خواهد شد.

در کالیفرنیا به ما اعتماد داریم?

با قانونی که اکنون به تصویب قانونی رسیده است ، مهمترین سؤال این است که آیا بقیه ایالات متحده آمریکا به زودی از این دعوا پیروی می کنند و چگونه شرکتهایی مانند Facebook و Twitter یا مهمتر از آن ، ISP ها مانند Comcast و Verizon with از قوانین و مقررات پراکنده پیروی می کنند. برای ایالات مختلف ایالات متحده.

در شرایطی که حریم شخصی کاربر در زمان بسیار پایین است و بی طرفی خالص در حال چسبیدن به هر شباهتی به ظاهر منسجم به اینترنت بازده است ، CCPA می تواند در بسیاری از مشاغل طرفداران بزرگی باشد..

از زمانی که این قانون از تاریخ 1 ژانویه سال 2020 به مرحله اجرا گذاشته می شود ، شرکت ها دو سال فرصت دارند تا آن را آماده کنند. آیا آنها از آن زمان برای تطبیق یا مبارزه با مفاد آن استفاده خواهند کرد ، هنوز مشخص نشده است.

صرف نظر از چگونگی شکل گیری قانون ، شما می توانید اطلاعات شخصی خود را کنترل کنید و حق خود را برای ناشناس ماندن با ExpressVPN تعهد دهید..

قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کننده کالیفرنیا (CCPA) با هدف محافظت از داده های کاربران است. آیا این؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.