CISPA توضیح داد: راهنمایی برای تضعیف حریم خصوصی

CISPA توضیح داد: چرا باید برای شما مهم باشد.

در سال 2011 قانون تبادل و محافظت از اطلاعات سایبر (CISPA) توسط نماینده مایك راجرز به مجلس كنگره معرفی شد ، اما نتوانست مجلس سنا را تصویب كند. در فوریه 2013 ، این لایحه دوباره ابداع شد و بار دیگر شکست خورد. پرزیدنت اوباما تا آنجا پیش رفت که می گفت اگر این تصمیم را از طریق کنگره و سنا انجام دهد ، این لایحه را وتو خواهد کرد. در اوایل سال جاری ، روپرسبرگر ، هلندی ، دموکرات هلندی ، این لایحه را مجدداً مجدداً تصویب کرد - و تا حد زیادی بدون تغییر در نسخه های قبلی باقی مانده است. پس چه فایده ای با CISPA دارید؟ هدف این قانون چیست ، چرا قانونگذاران نمی توانند به سادگی آن را تنها بگذارند و اگر تصویب شود چه اتفاقی می افتد؟ فرم کوتاه ، خبر بد برای حفظ حریم خصوصی است. فرم بلند بالا؟ در ادامه بخوانید تا جزئیات ریز و درشت را پیدا کنید.

اطلاعات شما ، قوانین آنها

ایده زیر CISPA: ایده های ایالات متحده و سایر آژانس های جاسوسی را برای جمع آوری داده های مربوط به فعالیت های جنایتکارانه و تروریستی در فضای مجازی آمریکا محافظت کنید. این لایحه با هدف انجام این کار از دو طریق انجام می شود ، ابتدا با اجازه دادن به "اشتراک" داده ها بین شرکت های خصوصی و دولت و اجازه دادن به سازمانهای امنیتی برای گرفتن هرگونه اطلاعات خصوصی مورد نظر خود بدون اجازه قاضی یا ابلاغ به شخص آسیب دیده..

در عمل ، این بدان معناست که NSA می تواند از طریق ایمیل شما ، عادتهای مرور اینترنتی ، خریدها و هر فعالیت آنلاین دیگری که آن را "اطلاعات" به حساب می آورد ، مستقیماً به آسیب پذیری سیستم یا شبکه دولتی یا خصوصی مربوط باشد. و از آنجا که NSA به هنگام تفسیر مجوز دولتی به داشتن گسترده ترین شبکه ممکن مشهور است ، تقریباً می توان هرگونه اقدام آنلاین را برای متناسب با این تعریف انجام داد. علاوه بر این ، مفاد "اشتراك" در CISPA به معنای اجبار از طرف آژانسهای دولتی است: در حالی كه شركتهای خصوصی در صورت تمایل به داده های مربوط به شهروندان خصوصی ، از اقدامات قانونی محافظت می شوند ، اما می توانند بدون اینكه مجبور به انجام این كار شوند. هرگونه مراجعه خط پایین؟ این خبر بد است.

وسواس زیادی?

با این لایحه که قبلاً دو بار شکست خورده است و هیچ تغییر قابل توجهی در مورد تکرار فعلی صورت نگرفته است ، چرا نمایندگان دولت همچنان ایده را حفظ می کنند؟ فشار عمده در اینجا افزایش امنیت سایبری از طریق نظارت بهتر است. قهرمانان CISPA با نگه داشتن زبانه ها بر روی شهروندان و مجرمان ، می گویند امکان فیلتر کردن موارد خوب و پیگرد قانونی بد.

جدیدترین معرفی مجدد CISPA در حملات سونی در دسامبر سال گذشته الهام گرفته شد - با احتمال زیاد مقصر کره شمالی ، نمایندگان مجلس آن را زمان مناسب برای فشار آوردن دوباره CISPA به کانون توجه دانستند و امیدوار بودند که ترس از سازش نگران نقض حریم خصوصی باشد. . اما همانطور که توسط Tech Dirt ذکر شد ، هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر سونی به NSA دسترسی به پایگاه داده خود می داد که از این حمله جلوگیری می شد. سونی به سادگی یک نقطه صحبت با مشخصات بالا را ارائه می دهد تا مجدداً بحث امنیت فضای مجازی به گردش درآید. و گیزمودو استدلال می کند که CISPA و لوایح مشابه ، وقتی دفاع از ایالات متحده - یا هر کشور دیگری - از تهدیدهای سایبری می شود ، به سادگی مؤثر نیستند. تمرکز نظارت بر امنیت بر این امید است که تروریست های سایبر به جای ایجاد یک برنامه پیشگیرانه برای محافظت از مرزهای مجازی ، خود را با اقدامات خود آشکار سازند..

CISPA-Lite?

در حالی که CISPA هنوز گذشت ، مجلس اخیراً قانون حمایت از شبکه های سایبر (PCNA) را تصویب کرده است ، که به اشتراک گذاری اطلاعات بین شرکت های خصوصی و دولت اجازه می دهد و شامل مقررات مربوط به حمایت از شرکت ها از پیامدهای قانونی است. تا کنون ، به نظر می رسد که پرزیدنت اوباما در هیئت مدیره است و گرچه هیچ تضمینی در تصویب مجلس سنا وجود ندارد ، اما این به نظر می رسد اولین قدم به سمت قدرت های گسترده تر CISPA است. گروه هکتیویست ناشناس ، در همین حال ، یک کمپین آگاهی رسانی آنلاین را برای آموزش کاربران در مورد CISPA و سایر لوایح محدودکننده حریم خصوصی منتشر کرده است و اگرچه آنها بیشتر به اظهارات و درخواست ها گیر کرده اند ، آنها شرمنده نیستند که مستقیماً در آنجا ضمانت کنند. به عبارت دیگر ، حتی اگر CISPA به تصویب برسد ، ممکن است "حریم خصوصی" دولت باشد که در نهایت نقض شود.

مهم نیست که در کدام بخش از مباحث مربوط به حریم خصوصی قرار دارید ، CISPA مقررات نگران کننده ای دارد ، بیشتر به دلیل بیان مبهم است که امکان تفسیر گسترده توسط NSA و عدم اطلاع رسانی به کاربران را فراهم می کند. امیدوارم پیشنهادی بار سوم و نهایی شکست بخورد. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که شهروندان مطیع قانون ، داده های خود را فراتر از نظارت دولت قرار دهند.

تصویر برجسته: پیتر گریفین / Public Domain Pictures.net

CISPA توضیح داد: راهنمایی برای تضعیف حریم خصوصی
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.