چگونه Flash برای از بین بردن رایانه شما استفاده می شود

چگونه Flash برای از بین بردن رایانه شما استفاده می شود

برخی از رایج ترین ویروس های وب از جمله ویروس هایی هستند که با کلیک کردن بر روی یک وب سایت خاص ، روی رایانه شما تأثیر می گذارند. در حقیقت ، یک صنعت کل وجود دارد که هکرها نرم افزارهای خود را به سادگی بارگذاری کرده و URL را دریافت می کنند ، و سپس آنها را برای قربانیان مظنون خود ارسال می کنند..

به محض اینکه کسی لینک مصالحه را باز می کند ، که معمولاً به اندازه یک meme یا مقاله خبری بیگناه است ، سرور تشخیص می دهد که سیستم عامل و مرورگر شخص از چه کسی استفاده می کند و BAM! سپس ویروس بدافزارهای نرم افزاری را بارگیری و اجرا می کند بدون اینکه کاربر روی یک پیوند کلیک کند!

این اتفاق بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد و معمولاً از طریق آسیب پذیری های نرم افزار در برنامه های رایج مانند Adobe Flash اتفاق می افتد.

فلاش؟ بیشتر به سطل آشغال!

محققان Recorded Future در حال تجزیه و تحلیل بدافزارها در وب هستند و توضیحات مربوط به 10 بهره برداری رایج 2015 را منتشر کرده اند.

هشت مورد از آسیب پذیریهای Flash برای آلوده کردن رایانه شما استفاده می کنند. Flash نرم افزاری است که معمولاً برای انیمیشن ها ، فیلم های کوتاه و تبلیغات آزار دهنده شناخته می شود. تا چند سال پیش انیمیشن های فلش محبوب بودند زیرا به پهنای باند کمتری نیاز دارند تا از فیلمبرداری استفاده کنند ، اما با توجه به اینکه اکثر جهان اکنون به اینترنت پر سرعت وصل شده اند ، انیمیشن های فلش ابتدا با فیلم های فلش جایگزین شده اند و اکنون با فیلم های html5.

از ژانویه 2015 ، فیلم های YouTube بطور پیش فرض از html5 استفاده می کنند. فیس بوک همچنین فیلم های خود را در این قالب ارائه می دهد ، که همان خطرات امنیتی را برای کاربر به همراه ندارد.

بنابراین با وجود همه آسیب پذیری های موجود در نرم افزار Flash ، چرا آن را نصب کنید؟ اپل به دلیل نقص امنیتی در واقع نسخه های قدیمی Flash را از اجرای Apple OS X مسدود کرده است ، و سایر شرکت ها در حال پیگیری درخواست هستند.

اگر هنوز درباره پاک کردن Flash اطمینان ندارید ، حداقل مطمئن شوید که نقاط ضعف را لکه دار کرده اید.

در اینجا آمده است:

همیشه Flash را به روز کنید!

بله ، به روزرسانی های فلش بسیار ، بسیار مکرر انجام می شود و روند و پاپ آپ ها می توانند آزار دهنده باشند. آنها همیشه از شما درخواست نمی کنند که از شما متنفر باشند ، زیرا آنها از شما متنفر هستند ، اما به طور مداوم سوراخ های امنیتی کمی پیدا می کنند که می توانند برای به خطر انداختن رایانه شما استفاده کنند - حفره های امنیتی که در سریعترین زمان ممکن با به روزرسانی های نرم افزار رفع می شوند.

علاوه بر این توصیه می کنیم از این ابزار آسان برای کنترل خود در مرور استفاده کنید و فقط در هنگام اعتماد به سایت Flash را اجرا کنید:

افزودنیهای معدودی اضافه کنید

افزونه‌هایی مانند پسوند Safari با پسوند ClickToFlash Chrome Flashcontrol یا افزودنی Flashblock Flashfox ، هیچ فلاشی بارگیری نخواهد کرد ، مگر اینکه صریحاً به آنها بگویید. به جای فیلم های فلش ، یک جعبه خاکستری را نشان می دهند که برای بارگیری آن باید بر روی آن کلیک کنید. فقط روی آن کادر در سایتهایی که به آنها اعتماد دارید کلیک کنید!

فلاش را بطور کامل غیرفعال کنید

بنابراین شاید متوجه شده باشید که به هیچ وجه به فلش احتیاج ندارید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن آن آورده شده است:

  • در Firefox: firefox / tool > افزونه ها > افزونه ها را تنظیم کرده و فلش را تنظیم کنید تا هرگز فعال نشود
  • در Chrome: chrome: // plugin ها را در مرورگر خود تایپ کنید و فلش را غیرفعال کنید
  • در Safari (Mac OS X)> اولویت ها > امنیت > پلاگین ها > تنظیم کنید تا اجازه ندهید

اگر چندین مرورگر نصب کرده اید ، بسیاری از شما می خواهید Flash را در مرورگر اصلی خود غیرفعال کنید ، و اگر واقعاً مجبور هستید سایتی را در مرورگر ثانویه خود باز کنید..

با این حال ، بیشتر اوقات ، متوجه می شوید که فیلم بچه گربه ارزش ریسک ندارد.

تصویر برجسته: کلاب عکس حسنروگلو / دلار

چگونه Flash برای از بین بردن رایانه شما استفاده می شود
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.