اسکنر عنبیه جدید باعث می شود گزارش اقلیت مانند Flintstones به نظر برسد – #WTFWednesday

اسکنر عنبیه پیشرفته

شما قبلاً فن آوری اسکن عنبیه را در فیلم ها مشاهده کرده اید. مانند گزارش اقلیت ، جایی که هر بار تام کروز می خواهد از طریق درهایی که باید انجام دهد این باشد که چشم های خود را به سمت یک اسکنر روی دیوار چشمک بزند..

و این یک فناوری بسیار چشمگیر است ، به روش علمی تخیلی اوایل دهه 2000. به هر حال بسیار آسان تر از حمل کلید در اطراف.

اما در مقایسه با جدیدترین اسکنرهای عنبیه موجود در زندگی واقعی ، مواردی که در گزارش اقلیت هستند چیزی شبیه به عصر سنگ است.

زیرا اکنون ، اسکنر عنبیه نیازی به نزدیک شدن ندارد. آنها می توانند عنبیه شما را تشخیص دهند و شما را تا فاصله 40 فوت دورتر تشخیص دهند.

حتی لازم نیست که به دنبال اسکنر جدید باشید. صفحه وب پروژه می گوید: "بیشتر سیستم های بیومتریک مبتنی بر عنبیه نیاز به همکاری زیادی از طرف کاربران دارند." بله ... به این دلیل است که نقض حقوق ما برای گرفتن اطلاعات شخصی بدون پرسیدن است.

به طور خلاصه ، شما دیگر نمی توانید شناسه عنبیه خود را کنترل کنید. هر کسی می تواند عنبیه شما را اسکن کند و فعالیت شما را تحت نظر داشته باشد. و شما حتی نمی دانید که این اتفاق می افتد.

"در واقع چهره من را پیدا می کند"

"سیستم دستیابی عنبیه با برد طولانی" توسط دانشگاه کارنگی ملون تهیه شده است. نمونه اولیه یک دستگاه بزرگ است. اما مانند همه فناوری های نظارت ، به زودی به اندازه ای کاهش می یابد که پنهان کردن آن از منظر آسان است.

در ویدیوی زیر ، مخترع Marios Savvides نشان می دهد که چگونه می توان از دستگاه جاسوسی برای سرقت هویت عنبیه خود در هنگام کشیدن اتومبیل خود استفاده کرد. او از خودش بسیار خوشحال است - به نظر می رسد که اختراع وی حمله جدی به حریم خصوصی شما نیست.

"اولین کاری که شما انجام می دهید چه زمانی انجام می شود؟ شما به طور طبیعی به آینه جانبی خود نگاه می کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

"اما همانطور که اکنون به آینه نگاه می کنم ، در واقع چهره من را پیدا می کند ، چشمانم را تشخیص می دهد.

این منطقه عنبیه را جدا می کند ، ویژگی هایی را استخراج می کند و سپس آنها را تطبیق می دهد تا بفهمم من کی هستم. "

به عبارت دیگر ، این دستگاه نهایی نظارت پنهان است. این فیلم را تماشا کنید و آماده شوید تا خزنده شوید!

همکاری در زمینه حفظ حریم خصوصی شما?

فکر اینکه یک دوربین قادر به شناسایی عنبیه و شناسایی شما در هنگام رانندگی باشد ، به اندازه کافی نگران کننده است. اما وقتی به این فکر می کنید که چگونه ممکن است این اسکنر عنبیه جدید دوربرد در سایر فناوری ها و کلاهبرداری های نظارتی گنجانیده شود ، همه چیز تاریک می شود.

تصویربرداری از اتفاقات زیر به زودی دشوار نخواهد بود:

شناسه عنبیه دوربرد + دوربین های نظارتی = حریم شخصی صفر

در بسیاری از مکان ها هزاران دوربین در حال حرکت وجود دارند که هر حرکت شما را مشاهده می کنند ، در هر کجا که هستید. به خصوص در کشورهایی مانند انگلیس ، جایی که بیش از 500000 دوربین فقط در لندن وجود دارد. هنگامی که دوربین های مدار بسته بالا شروع به ترکیب ردیابی عنبیه می کنند ، نمی توانید بدون ردیابی و شناسایی شدن توسط یک کامپیوتر ، به جایی بروید.

جنایتکاران عنبیه شما را به هم می ریزند تا شما را قاب کنند و از شناسایی خود فرار کنند

یک مشکل عمده در بیومتریک مانند عنبیه این است که آنها هرگز نمی توانند تغییر کنند. وقتی کسی کلونی از عنبیه یا اثر انگشت شما را داشته باشد ، می تواند شما را برای همیشه جعل کند. ما قبلاً دیده ایم که یک هکر در حال رکورد زدن اثر انگشت یک سیاستمدار فقط با یک دوربین است. طولی نکشید تا هکرها بتوانند لنزهای تماسی را با اطلاعات عنبیه عناصر کلون شده درست کنند - سلام ، این دوباره گزارش اقلیت است.

بنابراین در آنجا ما آن را داریم ، سیستم دستیابی عنبیه دوربرد. ما اکنون یک قدم نزدیکتر به زندگی در یک وضعیت نظارت کامل هستیم. دوست داشتني.

شما در حال خواندن #WTFWednesday ، یک به روزرسانی هفتگی در دنیای دیوانه فناوری نظارت است. هفته آینده را برای یک حمله غیرقابل باور دیگر به حریم خصوصی خود تنظیم کنید - و اشتراک را فراموش نکنید!

#WTFWednesday ExpressVPN داستانهای عجیب ، تکان دهنده و خزنده ای راجع به حریم شخصی داده ها به ارمغان می آورد - مستقیما از اخبار بیرون کشیده شد. فکر کنید حریم خصوصی شماست؟ دوباره فکر کنید احساس ناراحتی خواهید کرد شما عصبانی خواهید شد شما فکر خواهید کرد ، "WTF؟"

مثل این پست؟ ازش متنفرم؟ داستان های ترسناک تر درباره حمله به حریم خصوصی شما را در بایگانی #WTFWednesday ما بخوانید. می دانید که نمی توانید مقاومت کنید ...

اسکنر عنبیه جدید باعث می شود گزارش اقلیت مانند Flintstones به نظر برسد - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.