Internet.org: خیلی خوب است که درست باشد؟

internet-dot-org-invades-user-privacy

مارک زاکربرگ هرگز نمی خوابد. با تأسیس Facebook در حدود 1.44 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان ، بنیانگذار این شبکه اجتماعی می تواند بر روی پیراهنهای خود استراحت کند. در عوض ، او و سایر مدیران فیس بوک مشغول توسعه "Internet.org" بودند که طبق گفته وب سایت رسمی ، "دو سوم جهان را که دسترسی به اینترنت ندارند متصل می کنند."

با توجه به اینکه تنها 33 درصد از شهروندان جهانی دسترسی منظم به اینترنت دارند ، بیشتر و بیشتر گروههای طرفداری خواستار دسترسی به اینترنت به عنوان یک حقوق اساسی بشر هستند. در نگاه اول ، ماموریت Internet.org نجیب به نظر می رسد. اما نگرانی ها در مورد سود و حریم خصوصی پدید آمده است ، و برخی منجر به این نتیجه می شوند که ممکن است این اینترنت "رایگان" برای درست بودن خیلی خوب باشد..

ایده بزرگ

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است: فیس بوک با تعدادی از شرکت های تلفن همراه و ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور سوم جهان همکاری کرده است تا خدمات اینترنتی رایگان را برای کسانی که در غیر این صورت نمی توانند دسترسی داشته باشند ارائه دهند. از تاریخ 10 ماه مه ، این شرکت Internet.org را در زامبیا ، تانزانیا ، کنیا ، کلمبیا ، غنا ، هند ، فیلیپین ، گواتمالا ، اندونزی و بنگلادش راه اندازی کرده است..

از یک شرکت مخابراتی خاص به کاربران دسترسی بدون هزینه ارائه می شود اما قادر به استفاده از پهنای باند پهنای باند مانند بارگیری فایل یا پخش ویدیو نیستند. ایده در اینجا فراهم کردن دسترسی اساسی به اطلاعات و ارتباطات است. مشکل؟ این همچنین ممکن است با خنثی شدن Net Neutrality روبرو شود.

سیستم بسته

چه اتفاقی می افتد هنگامی که فیس بوک برنامه Internet.org را تأمین می کند و تمام ترافیک را از طریق سرورهای عظیم خود انجام می دهد؟ این شرکت به یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی اینترنتی (ISP) تبدیل می شود ، اما بدون همان نوع محدودیت هایی که بر روی متقاضیان پرداخت هزینه اعمال می شود.

از این گذشته ، زوکربرگ و شرکتش تصمیم می گیرند که کدام وب سایت ها بخشی از اینترنت خود هستند و برای کاربران رایگان مسدود شده اند - که همیشه گزینه ارتقاء به برنامه های پولی را دارند ، که بسیاری از آنها به طرز برجسته از طریق تبلیغات درون سایت نمایش داده می شوند.

به گفته وایر ، این نوع دروازه بان ها باعث شد تا چندین نشریه هندی به عقب نشینی بپردازند ، و گفتند که این شرکت به نقض اصول بسیار خالص خنثی است که ادعا می کند از آن حمایت می کند. به عبارت ساده: اگر فیس بوک تصمیم گرفت چه چیزی آزاد است و چه چیزی از دسترسی به وب سایت محافظت نمی کند ، پس اینترنت آن رایگان نیست.

در نتیجه مدیرعامل فیس بوک اعلام کرده است که هر شرکت یا وب سایتی اکنون می تواند برای پیوستن به ابتکار عمل Internet.org اقدام کند و بخشی از خط لوله محتوا شود که کاربران می توانند آزادانه به آن دسترسی پیدا کنند. کریس دانیلز محصول اینترنتی.org.org ادعا می کند که باز کردن دروازه به روی توسعه دهندگان به طور کلی همیشه بخشی از "نقشه راه" بود ، و این نگرانی کاربران هندوستان به سادگی باعث تسریع در برنامه های قبلی شده بود. اما همه در حال خرید این توضیحات نیستند.

همه بد نیست?

برخی از سازمان ها حمایت خود را از اینترنت مجهز به فیس بوک ابراز می کنند. به عنوان مثال ، ونتور بیت ، خاطرنشان كرد كه اگرچه به راحتی زكربرگ و همكاران سنگ پرتابی آسان است. زیرا آنها ثروتمند و قدرتمند هستند ، در نتیجه سود ذاتی نیز وجود ندارد. در واقع ، به عنوان یک شرکت با تجارت عمومی ، سایت رسانه های اجتماعی مسئولیت انجام درست توسط سهامداران خود و ایجاد درآمد تا حد ممکن را دارد. از آنجایی که فیس بوک هیچگونه خدمات اینترنتی رایگان ارائه نمی دهد ، حتی چیزی که به وضوح یک وسیله تبلیغاتی است نمی تواند بدتر شود اگر افراد بیشتری را به صورت آنلاین جذب کند ، درست نیست?

اما نه خیلی عالی

با این حال ، دو مسئله بزرگ با اینترنت.org به ذهن متبادر می شود ، حتی تحت مدل جدید: کنترل و امنیت. مطمئناً ، هر توسعه دهنده اکنون می تواند برای پیوستن به انجمن اقدام کند - و اطلاعات خود را از طریق سرورهای فیس بوک مسیریابی کند. هرچه اطلاعات بیشتر از طریق دروازه دریافت می شود ، غول رسانه های اجتماعی کنترل بیشتری به دست می آورد و به همین سادگی تحت الشعاع قرار گرفتن اطلاعات خود از این اطلاعات به عنوان یک ISP بدون پرداخت هزینه قرار نمی گیرند..

مسئله امنیت نیز وجود دارد ، از آنجا که فیس بوک به هیچ سایتی اجازه استفاده از SSL یا TLS را نمی دهد - دو اقدام امنیتی کلیدی برای رمزگذاری داده ها و کمک به جلوگیری از حملات مخرب. این شرکت ادعا می کند که این یک مسئله فنی است اما به طور بالقوه می تواند کاربران را به خطر بیاندازد که داده های خود را به خطر بیاندازد ، خصوصاً اگر خدمات آنلاین "امن" تری برای پیوستن به جنبش Internet.org انتخاب کنند..

بنابراین حرف آخر در اینترنت مبتنی بر فیس بوک چیست؟ راه به جهنم مثال خوبی است: زوکربرگ ممکن است بهترین اهداف را داشته باشد ، اما راه آسان دسترسی به اینترنت می تواند حریم شخصی کاربران را سوزاند.

Internet.org: خیلی خوب است که درست باشد؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.