شیر دادن به آن: NSA پس از کوکی های تبلیغ کننده برای داده های کاربر پیش می رود

nsa در حال سرقت کوکی های شما است

کوکی چیست؟ این پرونده های کوچک که توسط همه نوع مرورگرها مورد استفاده قرار می گیرند ، برای کمک به وب سایت ها برای ایجاد تجربه های متناسب و دلخواه برای شهروندان طراحی شده اند - و همچنین توسط تبلیغ کنندگان برای ردیابی عملکرد اقدامات بازاریابی استفاده می شود. اما همانطور که توسط The Intercept فاش شده است ، به لطف NSA که این برنامه با استفاده از برنامه XKeyscore خود را برای استخراج داده های شخصی در مورد سوء استفاده کاربران اینترنت ، برنامه های XKeyscore خود را اعمال می کند ، این داده های به ظاهر بی شرمانه مورد استفاده قرار می گیرند. آیا کوکی ها در مقابل مداخله دستور العمل های حامی دولت بیکار شده اند?

کوکی کردم?

تبلیغ کنندگان و شرکت ها به طور یکسان برای بهبود فروش و ایجاد یک تجربه وب بهینه به کوکی ها اعتماد می کنند. برای بسیاری از کاربران ، مقدار کمی از اطلاعات شخصی در دسترس برای شرکت های خصوصی ارزش از دست دادن اندک حریم خصوصی را دارد ، زیرا چیزهایی مانند مرور ، خرید و تاریخچه حساب اجازه می دهد تا مشاغل بتوانند یک تجربه وب را توسعه دهند که احساس شخصی شود - به عنوان مثال سایتها نام کاربری شما را به خاطر خواهند آورد ، آنچه را آخرین بار خریداری کرده اید و سپس بر اساس این اطلاعات توصیه هایی را ارائه می کنید.

البته ، بازگرداندن مصرف کننده وجود داشته است ، از آنجایی که بازاریابان همیشه این امر را آشکار نمی کنند که مصرف کنندگان می توانند از ردیابی کوکی ها خودداری کنند و همیشه وقتی کاربران می گویند که دیگر نمی خواهند داده های خود را جمع آوری کنند ، از این طریق پیگیری نمی کنند. مرورگرهای وب نیز برخی از تقصیرها را به اشتراک می گذارند زیرا بسیاری از آنها در مورد نحوه غیرفعال کردن کوکی ها یا سایتها به درستی نمایش نمی دهند هنگام خاموش کردن کوکی ها روشن نیستند.

NSA Snacking

اما طبق گفته Adage ، تبلیغ کنندگان فقط به دنبال خراب کردن داده های مصرف کننده نیستند ، حتی اگر از ردیابی امتناع ورزند. با استفاده از Xkeyscore ، NSA قادر به ردیابی و مشاهده کلیه داده های کوکی رمزگذاری نشده است و به آنها دسترسی آزادانه ای به اینترنت می دهد. و در حالی که آژانس هایی مانند اتحاد تبلیغات دیجیتال (DAA) در حال تلاش برای کنترل بیشتر کاربران بر روی داده های اینترنتی خود هستند ، از جمله مقرراتی که داده ها باید "در یک بازه زمانی معقول از زمان جمع آوری یک فرآیند شناسایی را طی کنند" ، دشوار نیست و - قانون سریع آنچه که "معقول" است ، به NSA فرصت کافی می دهد تا داده های مورد نظر خود را پیدا کند.

بدتر هنوز؟ کوکی ها از طریق مصرف کنندگان در شبکه ها و آدرس های IP پیروی می کنند. حتی اگر شهروندان به VPN تبدیل شوند یا آدرس IP آنها را تازه کنند ، این کوکی همچنان باقی می ماند. کاربران برای فرار از دسترس آژانسهای تبلیغاتی و جاسوسان دولتی باید مرورگرها یا دستگاههای خود را تغییر دهند.

فراتر از تراشه های شکلات

البته ، کوکی تمام ردیابی اینترنت نیست. همانطور که توسط Time ذکر شده است ، شرکت ها به برنامه های ردیابی متقاطع روی آورده اند که به آنها امکان می دهد بدون توجه به روش اتصالشان ، زبانه ها را در اختیار کاربران قرار دهند - تلفن های هوشمند ، تبلت ، لپ تاپ و دسک تاپ همه بازی عادلانه ای هستند. و در حالی که این با مزایای اضافه شده سبد خریدهای ذخیره شده همراه است و تاریخچه معاملات هرگز به هیچ وجه جای خود را نمی گذارد ، باعث می شود بسیاری از موارد مربوط به حریم خصوصی در را باز کنند. FTC قبلاً قصد دارد در ماه نوامبر یك كارگاه آموزشی برای بحث در مورد نگرانی های ردیابی-حریم خصوصی و شناسایی روشهای محافظت از حریم خصوصی مصرف كننده برگزار كند و در عین حال شركتها را قادر به انجام تحقیقات مهم بازار نیز كند. NSA دعوت نشده است ، اما مطمئناً مطمئنی است که آنها به نتایج علاقمند باشند.

فقط دسرها

بنابراین چگونه کاربران داده های شخصی را هنگام مرور وب شخصی نگه می دارند؟ پاک کردن کوکی های مرورگر ، امتناع از ردیابی ، و هوشیاری در مورد درخواست های دسترسی به داده ها بخشی از راه حل است ، اما تبلیغ کنندگان نیز باید در کنار رمزگذاری کوکی ها ، درخواست های بدون پیگیری را به همراه رمزگذاری کوکی ها قدم بردارند و احترام بگذارند. NSA همچنین می توانید یک مرورگر را انتخاب کنید که به طور پیش فرض تبلیغات مانند Brave را غیرفعال کند. همراه با VPN ، می توانید قسمت خود را انجام دهید تا NSA را بدون دسر به رختخواب بفرستید.

NSA عادتهای مرور آنلاین شما را ردیابی می کند. در مورد کوکی کمتر فکر کنید.

تصویر برجسته: WavebreakMediaMicro / Club Photo Dollar

شیر دادن به آن: NSA پس از کوکی های تبلیغ کننده برای داده های کاربر پیش می رود
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.