یک برنامه بحث برانگیز تلفن NSA ممکن است خاموش شود

[ware_item id=33][/ware_item]

تلفنی با ذره بین که دارای خلاء سیاه با NSA در دسته است.


آژانس امنیت ملی (NSA) ممکن است برنامه ای را پایان دهد که سوابق صدها میلیون تماس و پیام داخلی را در ایالات متحده تجزیه و تحلیل کند..

لوک موری ، معاون ارشد کنگره جمهوریخواه ، در پادکست لویوریت اظهار داشت که آژانس از ماهها قبل از این برنامه استفاده نکرده است ، و تمدید آن بعید است که در پایان سال پایان یابد..

برنامه "نقص اساسی"

این برنامه ابرداده تلفن ، که بعداً به عنوان بند 215 قانون میهن پرست شناخته می شود ، پس از حملات 11 سپتامبر 2001 به طور پنهانی گذشت و به اپراتورهای محبوب تلفن نیاز داشت تا گزارش های تلفنی و پیام های متنی را به NSA تحویل دهند بدون نیاز به حکم دادگاه.

تنها در سال 2013 بود كه ادوارد اسنودن شواهدی از وجود این برنامه پرده برداشت كه دولت مجبور شد این عمل را تصدیق كند. افشاگری ها سرانجام منجر به تصویب قانون آزادی شد که روند جمع آوری را تغییر داده و کند کرد اما به پایان نرسید.

با این حال ، به نظر می رسد که سیستم تجزیه و تحلیل این داده ها ممکن است در پایان سال جاری به حالت تعلیق درآید ، زیرا دولت طبق گفته موری "واقعاً شش ماه گذشته از آن استفاده نکرده است". در ادامه ، موری همچنین به مشکلات موجود در داده ها اشاره کرد ، جایی که "بی نظمی های فنی" منجر به جمع آوری پیام های غیرمجاز پیام ها شد (اگرچه آژانس امنیت ملی بعداً داده ها را پاک کرد)..

وی افزود: "من واقعاً مطمئن نیستم که دولت می خواهد از [تجزیه و تحلیل سوابق تلفنی] حمایت کند.".

NSA هنوز تأیید نکرده است که این برنامه بسته خواهد شد ، اما سناتور ران Wyden (D-Oregon) در حال تلاش برای پایان دادن به آن پایان دائمی است ، و اظهار داشت: "اجرای NSA اصلاحات در مجموعه اطلاعات ضبط شده تلفنی اساساً ناقص بوده است. . به نظر من ، دولت باید دائماً برنامه ضبط تلفن را پایان دهد ، و کنگره باید از مجاز سازی مجدد آن در اواخر سال جاری امتناع ورزد. "

NSA هنوز هم شما را از راه های دیگر ردیابی می کند

متأسفانه ، حذف احتمالی یک برنامه باعث می شود که یک دندان کوچک در آژانس توانایی گوش دادن به شهروندان خود را داشته باشد.

هنوز روش های دیگری وجود دارد که NSA می تواند از شهروندان خود جاسوسی کند. به عنوان مثال ، حفره خنثی کننده در فضای باز در بخش 702 FISA همچنان فعال است و برنامه های نظارتی نظیر PRISM و Upstream را قادر می سازد تا میلیاردها پرونده ارتباطی را از طریق ایالات متحده و غیر ایالات متحده جمع کنند..

NSA همچنین می تواند از ایالات دیگر خواست تا داده های مربوط به شهروندان را جمع آوری کنند. به اصطلاح "14 چشم" قوانین نگهداری داده ها متفاوت است که به آنها امکان می دهد شهروندان یکدیگر را گول بزنند و داده های جمع آوری شده را به اشتراک بگذارند. ایالات متحده تنها در تلاش برای پایش توده ها نیست.

از اطلاعات خود در برابر نظارت دولت محافظت کنید

از بین رفتن بخش 215 می تواند یک قدم خوب به جلو باشد ، اما اگر می گفتیم این امر زندگی ما را خصوصی تر خواهد کرد ، شوخی خواهیم کرد. از طرف NSA و CIA هنوز ابزارهای نظارتی زیادی وجود دارد ، اگرچه روش هایی برای جلوگیری از ردیابی شما وجود دارد.

یک برنامه بحث برانگیز تلفن NSA ممکن است خاموش شود
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.