تاریخچه بانکداری مخفی در سوئیس

اسرار بانکی

حساب های دریایی این هفته کاملاً مورد بحث است ، اما مدت هاست پناهگاه ثروتمندان و افراد مشهور بوده است. با توجه به اینکه تعداد کمی از افراد قادر به انجام این کار هستند ، انتقال وجوه شخص به یک حساب بانکی بین المللی به عنوان سمبل وضعیت در نظر گرفته می شود.

سیستم مالی یک کشور بالاتر از سایر کشورها ایستاده است. این کشور کشورهایی است که جیمز باند در آن قرار دارد و کشوری که سیاست های بانکی آن یک محفظه محرمانه و محکم است که از راز و فتنه محافظت می شود.

همه مردم دنیا می دانند: اگر می خواهید پول خود را از بین ببرید ، یک حساب بانکی سوئیس باز می کنید.

رسیدن به ماه با اسکناس هزار دلار

تخمین زده می شود که یک سوم کل بودجه های جهانی که در حساب های خارج از کشور نگهداری می شوند در سوئیس نگهداری می شوند. شناخته شده است که بانکهای سوئیس 2.7 تریلیون دلار آمریکا را اداره می کنند.

یک تریلیون تعداد قابل توجهی غیر قابل فهم برای درک است. برای امتحان کردن و چشم انداز آن ، تصور کنید که قبض 1000 دلار و حتی اوقات فراغت بیشتری داشتید - اگر تصمیم گرفتید روی نت ها در بالای یکدیگر جمع کنید ، می توانید شمع هایی به این ترتیب زیاد ایجاد کنید:

  • 1 میلیون دلار = 4 اینچ بالا
  • 1 میلیارد دلار = 364 فوت ارتفاع
  • 1 تریلیون دلار = 63 مایل ارتفاع

نمی توان چنین ثروت غافلگیر کننده ای را مخفی نگه داشت ، بنابراین سوئیس چگونه آن را مدیریت می کند?

قانون اسرار بانکی در سوئیس

سوئیس قوانین بانکی خصوصی خود را در سال 1934 با قانون فدرال در مورد بانکها و بانکهای پس انداز رسمیت داد. این قانون برای یک بانک سوئیس یک عمل جرم و جنایت را برای آشکار کردن نام دارنده حساب به حساب آورد. اما این آغاز اسرار بانکی سوئیس نبود. این قانون صرفاً یک سنت را اجرا می کند که قدمت آن به قرون وسطا برمی گردد.

قوانین اسرار بانکی سوئیس را می توان در اوایل سال 1713 یافت ، هنگامی که شورای عالی ژنو مقرراتی وضع کرد که بانکداران را ملزم به نگه داشتن رجیستری برای کلیه مشتریان خود می داند ، اما اشتراک اطلاعات با هر کسی را غیر از مشتری ممنوع اعلام کرده است..

تحت حمایت محافظت شده توسط قانون سوئیس ، یک بانک سوئیسی و مشتریان آن محرمانه ای مشابه آنچه را که میان پزشکان و بیماران و یا وکلا و مشتری هایشان وجود دارد به اشتراک می گذارند..

مزدوران swissما پادشاه شما را سرنگون خواهیم کرد. و ما به نظر می رسیم افسانه ای که این کار را انجام می دهد.

گرمایش و سودآوری سوئیس

در اوایل اروپا مدرن ، مزدوران سوئیس به دلیل خدمات خود در ارتشهای خارجی ، به ویژه فرانسه ، قابل توجه بودند. سوئیسی ها جانباز جنگ صد ساله بودند و نخبه ترین نیروی مبارز در آن زمان به حساب می آمدند. گارد سوئیس واتیکان بقایای این میراث است.

هنگامی که سوئیسی ها از سفرهای جنگی به خانه خود آمدند ، به محلی برای ذخیره سود خود نیاز داشتند و همین بودجه بود که به ایجاد بانک های سوئیسی کمک کرد.

مزدوران به دلیل ماهیت منبع پول ، یعنی گرم شدن پول ، نیاز به یک سیستم بانکی با احتیاط داشتند تا سکنه های خود را ایمن نگه دارند. با ارائه چنین خدماتی ، بانکهای سوئیس عرف سربازان بازگشت را به خود جلب کردند.

بسیاری از بانکهای قدیمی در سوئیس از این دوران قدمت دارند. وگلین & شرکت که در سال 1741 تأسیس شد ، تا سال 2013 با بازسازی مجدد ، قدیمی ترین بانک سوئیس بود. اما هنتش & سی و لومبارد اودیر ، هر دو در سال 1796 تأسیس شدند ، هنوز هم برای تجارت باز هستند.

بی طرفی مشهور سوئیس

این بانکهای قدیمی و تأسیس شده در سوئیس به بی طرفی سوئیس و یک حاکمیت ملی که مدتهاست توسط ملل بیگانه به رسمیت شناخته شده ، یاری شده است. ثبات محیطی را فراهم می کند که بخش بانکی قادر به توسعه و شکوفایی آن باشد.

سوئیس از طریق هر دو جنگ جهانی بی طرفی را حفظ کرد و عضو اتحادیه اروپا نبود ، و همچنین تا سال 2002 عضو سازمان ملل متحد نبود و به بانک ها اجازه می داد بدون هیچ گونه دخالت خارج از کشور فعالیت کنند..

بانکی بی طرفارواح بانکدار سوئیسی گذشته ، حال و آینده.

گذشته مشکوک بانکداری سوئیس

سوئیسی ها به تاریخچه بانكداری مخفی بسیار افتخار می كنند ، و به درستی چنین است. گرچه این امر باعث شده است که سایر نقاط جهان آرزوها را به خود جلب کنند.

مشهورترین استعلاماتی که در مورد رفتار بانکهای سوئیس در دوره آلمان نازی انجام شده است ، به ویژه در مورد وجوهی که گفته می شود از قربانیان هولوکاست سرقت شده است. مأموریت تحقیق کمیسیون ولکر در مورد اقدامات بانکهای سوئیس در طول جنگ جهانی دوم بود ، اما "هیچ مدرکی مبنی بر تخریب سیستماتیک سوابق قربانیان ، ایجاد تبعیض در برابر حسابهای قربانیان آزار و اذیت نازیها یا تلاشهای مشترک جهت انحراف بودجه" قربانیان آزار و اذیت نازی ها برای اهداف نادرست. "با این حال ، این همچنین" شواهدی از اقدامات مشکوک و فریب آمیز برخی از بانک های فردی در رسیدگی به حساب قربانیان را تأیید کرد. "

حال سؤال برانگیز بانکداری سوئیس

سایر کشور های اروپایی مدتهاست که از مقررات مربوط به اسرار بانکی در کشورهایی مانند اتریش ، لیختن اشتاین ، لوکزامبورگ و سوئیس شکایت مالیاتی را توسط شهروندان خود ترغیب کرده بودند. این موضوع در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و G20 مورد بررسی قرار گرفت. در نتیجه ، تقریباً همه کشورها با پیمانهایی موافقت کردند که اصرار به تبادل اطلاعات بانکی در موارد مشکوک فرار مالیاتی داشته باشند.

در خارج از اروپا ، قانون پاتریوت ایالات متحده در سال 2001 همچنین اسرار بانکی را هدف قرار داد ، زیرا ایالات متحده در پی مجازات تروریست ها در سراسر جهان با پیگیری مسیرهای پولی آنها بود. این قانون بسیاری از قوانین جدید را در تلاش برای شکستن اسرار بانکی ایجاد کرده است ، از جمله لیستی از بانکهای خارج از کشور که به بانکهای آمریکایی اجازه ندارند پول را به آنها بدهند..

پس از فشار زیاد سایر کشورها ، سرانجام سوئیس در ماه مه 2015 توافق نامه بین المللی را امضا کرد. این توافق نامه شیوه های بانکی سوئیس را با سایر کشورها هماهنگ می کند و در واقع ، به اسرار ویژه ای که مشتریان بانک های سوئیس قبلاً از آن بهره مند بودند ، پایان می یابد..

آینده مشکوک بانکداری سوئیس

در نتیجه فرار مالیاتی و شکار تروریستی ، بسیاری از امتیازاتی که مشتریان بانکداری سوئیس در اختیار داشتند از بین بروند.

اما آیا این دلایل موجه برای پایین آوردن کفن چنین مفهومی دیرینه از اسرار بانکی وجود دارد؟ آیا دولتها باید هر زمان که بخواهند به اطلاعات مالی هر کسی دسترسی داشته باشند؟ چه تعداد از مشتریان بی گناه در تعقیب و پیگیری چند جنایتکار قربانی می شوند?

بعید به نظر می رسد که سوئیسی ها چنین سادگی را به راحتی کنار بگذارند ، و پاناما نشت نشان می دهد که چگونه بانکداری مخفیانه در خارج از کشور هنوز هم بسیار امری است ... فعلاً.

تاریخچه بانکداری مخفی در سوئیس
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.