خطرناک ترین فن آوری های سن نظارت چیست؟

علامت هشدار دهنده با جمجمه و ستونهای باریک و کلمه

فناوری هایی مانند رمزگذاری ، VPN و Tor می توانند به ما در حفظ و دفاع از حریم خصوصی آنلاین کمک کنند.

اما فن آوری همچنین می تواند در جهت مخالف کار کند و به اسپوک ها کمک کند تا در مورد زندگی و رفتارهای خصوصی ما بیاموزند ، و این باعث می شود تا افراد به راحتی از ترس و کنترل شخصیت ها را توسعه دهند..

اما از کدام فناوری ها باید بیشتر از همه ترسیده و چرا؟ و چه می تواند به ما در محافظت از این روند کمک کند?

1. سیستم های تشخیص چهره

در حال حاضر دوربین هایی در همه جا وجود دارد ، و اگرچه تماشای نفخ از زندگی روزمره در یوتیوب سرگرم کننده نیست ، ناخوشایند است که دانستن همه چیزهایی که در زندگی عمومی انجام می دهیم به طور بالقوه در دسترس جهانیان است تا مصرف کند..

با استفاده از فناوری پیشرفته ، به زودی می توان نه تنها تمام زندگی عمومی ما را ثبت کرد بلکه آن را تقریباً در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کرد. در حالی که تشخیص چهره به دور از کامل نیست ، در حال حاضر به کامپیوتر امکان می دهد با فرد همخوانی داشته باشد حتی اگر عینک یا کلاه هایی از قسمت های مبهم از چهره خود را.

کاملاً به احتمال زیاد ، نرم افزار تشخیص چهره دقیق تر از انسان خواهد شد – به خصوص هنگامی که به اندازه بانک اطلاعات رایانه ، گذرنامه ملی یا حتی آن از طریق فیس بوک در پایگاه های داده کوچک نگردید..

با داشتن نرم افزار پیشرفته تشخیص چهره ، ممکن است یک ایالت بتواند با دقت و صحت بالا دریابد که شخص در همه زمان ها کجاست ، با چه کسانی است و در حال حاضر چه کاری انجام می دهد.

محافظت در برابر تشخیص چهره بسیار سخت است. مؤثرترین ابزارها از نظر چشم انسان کاملاً چشمگیر است و در صورتی که تعداد زیادی از افراد از آنها استفاده کنند ، واقعاً کار می کنند. اگر فقط تعداد کمی از مردم از فریب دادن دوربین برای فریب دوربین استفاده کنند ، می توان فهمید که چه کسانی هستند.

در حال حاضر ، مواردی که دوربین ها را فریب می دهند عمدتا نشانه اعتراض و اعتراض در مورد خودکارسازی دولت پلیس است..

2. برنامه های اشتراک گذاری سواری

ماشین شما ملک شماست و محدودیتی برای کارهایی که دولتها می توانند با آن انجام دهند وجود دارد. آنها نمی توانند دسترسی شما به آن را سلب کنند ، از آن استفاده کرده یا بدون دلیل خوب آن را جستجو کنند.

در ماشین خود نیز تصمیم می گیرید که به کجا بروید و چه سخت افزار و چه نرم افزاری را نصب کنید.

با این حال ، هنگامی که شما یک ماشین اجاره می دهید و یا به هاپس سوء استفاده می کنید ، از این قوانین محافظت نمی شوید. علاوه بر این ، برنامه ای که برای تگرگ سواری از آن استفاده می کنید ، می داند که در آن زمان قرار دارید و این داده ها را ضبط خواهید کرد.

این برنامه حتی می داند که قبل از رسیدن به آنجا به کجا می روید و در بعضی موارد حتی می تواند رفتار رفت و آمد شما را پیش بینی کند (این خطر برای سیستم های ناوبری نیز بومی است). همه این داده ها در دسترس تبلیغ کنندگان و دولت ها است.

در حال حاضر ، اگر زادگاه شما دارای وسایل نقلیه عمومی مناسب است یا اینکه می توانید ماشین خود را بپردازید ، اجتناب از اشتراك در مسافرت نسبتاً آسان است..

3. پول الکترونیکی

حمل تغییر در جیب ما ناخوشایند است. پیدا کردن یک دستگاه خودپرداز در این نزدیکی می تواند هزینه ای داشته باشد و زمان ببرد. بیشتر ما به روشهای پرداخت الکترونیکی مانند کارتهای اعتباری ، Google Pay ، Wechat Pay یا Venmo دسترسی داریم.

اما تکیه بر این سیستم ها می تواند خطرناک باشد. نه تنها تمام معاملات شما به تبلیغ کنندگان تجزیه و تحلیل می شود و به آنها فروخته می شود ، بلکه در دسترس دولت شما نیز می باشد. از گردشگرانی که از مرز ایالات متحده از شمال عبور می کنند ، می توان از ورود آنها امتناع کرد و حتی ممکن است با زندان روبرو شود ، زیرا آنها ماری جوانا را به صورت قانونی در کانادا خریداری کرده اند.

پول الکترونیکی نه تنها می تواند برای پیمایش و پیگرد قانونی شما مورد استفاده قرار گیرد ، بلکه همچنین برای انکار دسترسی شما به سرویس هایی که فقط با کارتهای اعتباری موجود است ، از جمله خرید آنلاین یا فروشگاه های فقط کارت امکان پذیر است..

اگر ما به ریشه کن کردن پول نقد بپردازیم ، همانطور که قبلاً کالاهای گران قیمت داشتیم ، بدون حاشیه دسترسی بیشتر به حاشیه نشینی مردم آسان می کنیم.

برای جلوگیری از تعویق دولت ، تا آنجا که می توانید از پول نقد استفاده کنید و هر زمان که آنلاین بخرید ، بیت کوین را خریداری می کنید.

4- پلیس پیش بینی شده

پلیس پیش بینی کننده بسیاری از داستانهای علمی تخیلی را الهام بخش کرده است ، معروف ترین گزارش اقلیت Philip K Dick.

برخلاف گزارش اقلیت ، ما نمی توانیم برای دیدن جرم در آینده به جهش های روانی اعتماد کنیم ، اما در عوض ، ما باید به بانکهای اطلاعاتی موجود در جرم متکی شویم ، که بیشتر آنها دارای یک تعصب و تعصب منصفانه هستند..

پلیس پیش بینی کننده این تعصب را تقویت می کند ، به این معنی که برخی از جرایم مجازات می شوند کمتر مجازات می شوند ، در حالی که شهروندان در مناطق دارای جرم و جنایت از طریق اقدامات متمرکز اجرای قانون ، مانند آنچه در پروفایل نژادی در فرودگاه ها وجود دارد ، ناخوشایند هستند..

این ممکن است دور از دسترس به نظر برسد ، اما پلیس پیش بینی در حال حاضر در چندین مکان در سراسر جهان در مرحله آزمایشی است – مهمترین آنها از طریق پیمانکار ارتش آمریكا پالانتیر در نیواورلئان..

تمام موارد بالا به همین دلیل است که همه ما باید تکنولوژی اخلاقی را طلب کنیم

این وظیفه همه ما است که ضمن رد فناوری که می تواند در برابر ما مورد استفاده قرار گیرد ، از فناوری اخلاقی بیشتر استفاده کرده و از آن استفاده کنیم.

کاورهای صورت را بپوشید جایی که می توانید حتی اگر فقط به عنوان اعتراض باشد. از وسایل نقلیه شخصی خود و یا حتی بهتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و هرجا ممکن باشد با پول نقد و بیت کوین بپردازید.

نسبت به تلاش های جامعه خود در برابر هرگونه سیاست هایی که خطر برابری همه و فرسایش حقوق شما را به خطر اندازد ، هوشیار باشید.

خطرناک ترین فن آوری های سن نظارت چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.