ویکی لیکس بایگانی قابل جستجوی ایمیل ها و اسناد هک شده سونی را ایجاد می کند

[ware_item id=33][/ware_item]

فرم ورود به سیستم ایمیل


به گزارش بی بی سی ، هزاران سند و نامه الکترونیکی که هنگام حمله به سونی پیکچرز در سال گذشته کشف شد ، در ویکی لیکس منتشر شده است..

گنجینه داده ها - 30287 سند و 173،132 ایمیل - قبلاً بصورت آنلاین در دسترس بوده است ، اما نحوه بارگذاری و ارائه آنها باعث شده است که جستجوی آنها یک کار دشوار باشد.

با این حال ، ویکی لیکس تمام داده ها ، به همراه 2200 آدرس ایمیل سونی پیکچرها را در قالب "کاملاً قابل جستجو" از طریق "موتور جستجوی سبک Google" ارائه کرده است..

در حالی که سرپرستان پشت ویکی لیکس وقت زیادی را برای کشف چیزهای مورد علاقه زیادی از میان انبوه داده هایی که در اختیارشان است کشف نکرده اند ، دیگران.

به عنوان مثال ، گراهام کلوئی ، محقق امنیتی مستقل ، کشف کرده است که سونی پیکچرز و کارمندانش وقتی امنیت رمز عبور را تحمل می کردند ، بسیار مضر بودند.

در حالی که ما مطمئن هستیم که مشتریان ExpressVPN نسبت به چنین مواردی سر و کار دارند ، کارمندان سونی با استفاده از رمزهای عبور از قبیل رمزهای بی زمان "رمز" ، و سایر موارد قدیمی قدیمی از جمله روزهای هفته ، نسبت به امنیت سرور بی اعتنایی هشدار دهنده را نشان داده اند. و تنظیم گذرواژه ای که با نام کاربری یکسان بود.

در نمایشی دیگر از بی کفایتی سونی ، Cluley همچنین یک سندی را که وی در ویکی لیکس یافت ، دوباره منتشر کرد که به وضوح لیست بزرگی از ورود به سیستم ها و کلمه عبور های مرتبط را نشان می دهد..

همانطور که تصور می کنید ، سونی خوشحال نیست که داده های خصوصی خود بار دیگر راه خود را در اینترنت پیدا کرده اند ، به خصوص در قالب هایی که به راحتی قابل جستجو هستند..

این شرکت بیانیه ای صادر کرد که می گوید "حرکت ویکی لیکس" به شدت محکوم است و این اطلاعات نباید در حوزه عمومی وجود داشته باشد.

جولیان آسانژ ، بنیانگذار و سردبیر ویکی لیکس ، مخالف است. وی در گفتگو با سفارت اكادوریا در لندن كه از سال 19 ژوئن 2012 در آنجا اقامت گزیده شده است ، گفت كه این پرونده ها نگاهی نادر به كارهای داخلی آنچه كه او به عنوان "شركت بزرگ و بین المللی پنهانی چند ملیتی" توصیف كرده بود ، ارائه می دهند..

آسانژ ادامه داد و گفت كه بایگانی سونی "دارای اخبار و در مركز درگیری های ژئوپلیتیك" بود. وی ادعا كرد كه این اطلاعات متعلق به حوزه عمومی است و ویك لیكس تلاش خواهد كرد تا از ماندگاری در آنجا اطمینان حاصل كند..

در مورد درگیری ژئوپلیتیکی که ویکی لیکس به آن اشاره کرده است ، ما فقط می توانیم فرض کنیم که این یک اشاره به کره شمالی بود ، این کشور تصور می کرد که در نهایت پشت این حمله است.

اگر یادتان نرود ، سونی پیکچرز در ماه نوامبر درست قبل از انتشار "مصاحبه" هک شد ، فیلمی کمدی درباره دو گزارشگر استخدام شده برای کشتن رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون.

در حالی که پیوند با ملت هرگز اثبات نشده است ، و هنوز بحث زیادی درباره این که چه کسی درگیر شده است ، باقی مانده است ، ما می دانیم که مقامات کره شمالی این هک را "عمل صالح" خوانده اند..

ما همچنین می دانیم که یک گروه هکری به نام Guardians of Peace مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و بعداً با حمله به سبک 11 سپتامبر علیه هر سینمایی که جرات نمایش فیلم "The Interview" را تهدید کرده است ، حرکتی که باعث شد سونی باعث لغو اکران تئاتر فیلم شود.

بعد از ابراز نگرانی از ایمنی کارکنان و سینماگران ، این کمپانی بعداً تحت فشارهای عمومی نظر خود را تغییر داد و این فیلم قبل از نمایش سریع در iTunes ، Blu-Ray و DVD از انتشار محدودی برخوردار شد..

سونی در پاسخ به انتشار بایگانی قابل جستجوی ویکی لیکس ، اظهار داشت که نگرانی هایی در مورد "ایمنی ، امنیت و حفظ حریم خصوصی" این شرکت و 6000 کارمندان به علاوه در حالی که کریس داد ، رئیس MPAA ، گفت که این سازمان رسانه ای غیر انتفاعی است. انجام خدمات عمومی نبود اما در عوض "بیشتر نقض حریم خصوصی هر شخص درگیر".

ویکی لیکس بایگانی قابل جستجوی ایمیل ها و اسناد هک شده سونی را ایجاد می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.