دوربین خود را بپوشانید: آیا تلفن شما تماشا می کند؟

دوربین خود را بپوشانید: آیا تلفن شما تماشا می کند؟

آیا آیفون ، اندروید یا دوربین لپ تاپ شما بدون اطلاع شما می توانند از شما جاسوسی کنند؟ بسیار دور از دسترس به نظر می رسد ، اما کاملاً ممکن است - در اینجا چیزهایی که باید درباره گرفتن بدون اجازه گرفتن بدانید وجود دارد.

مشکلات پارانویا

معاون ویرایشگر فناوری ، بن گروب از سیدنی مورنینگ هرالد ، از ترس از توجه نامطلوب یک هکر یا شرکتی که به دنبال گرفتن عکس یا ویدئویی از فعالیت های روزانه خود است ، همیشه تلفن های هوشمند خود را که همیشه پوشیده از نوار برقی است ، نگه می دارد. مطمئناً ، این به نظر می رسد بیش از حد پارانوئید است - چرا کسی به اندازه کافی برای گرفتن عکس های تصادفی دوربین یا فیلم های کوچک از آن مراقبت می کند - اما یک روند روزافزون محبوب است. از همه اینها ، در دنیایی با قابلیت بی سیم که امکان آلوده کردن تلفن های هوشمند و تبلت ها با چند خط کد بدافزار و سپس سرقت همه چیز از شناسه دستگاه گرفته تا گذرواژه ها و اطلاعات حساب بانکی وجود دارد ، هک کردن دوربین به نظر نمی رسد که چنین باشد.

و حدس بزنید چه؟ این اتفاق می افتد.

سرعت شاتر

به گفته Naked Security ، Szymon Sidor ، دانشجوی دانشگاه می گوید که او حتی در صورت خاموش بودن صفحه نمایش ، یک برنامه Android ایجاد کرده است که قادر به عکس گرفتن و ضبط ویدیو باشد. برنامه Sidor با استفاده از یک صفحه نمایش پیش نمایش کوچک 1 pix پیکسل کار می کند تا دوربین در پس زمینه کار کند. این صفحه نمایش غالباً به عنوان ویژگی امنیتی گوگل مورد حمایت قرار گرفته است - این دوربین مجهز به کار نخواهد بود مگر اینکه پیش نمایش نمایش داده شود - اما همه کاری که سیدور انجام داده بود این بود که اندازه آن را تقریباً نامرئی کند و او مشکلی برای گرفتن عکس های پنهان نداشت. در ماه مارس ، Naked Security همچنین یک برنامه جاسوسی برای Google Glass پیدا کرد که اجازه می داد بدون اینکه صفحه نمایش شیشه ای روشن شود ، عکس گرفتن را می گیرد.

محصولات اپل نیز از این مشکل مصون نیستند ؛ نرم افزاری کشف شده است که به بازیگران مخرب اجازه می دهد چراغ های هشدار وب کم اپل iSight را خاموش کنند - در یک مورد شدید ، یک زن با عکس گرفتن از او بدون رضایت او و بدون هیچ گونه لباس سیاه مورد تهدید قرار گرفت. مقصر دستگیر شد ، اما این نوع تخلف شخصی برای مشروعیت بخشیدن به کاربرانی که لنزهای دوربین را حتی در صورت استفاده نکردن تلفن هایشان از آن استفاده می کنند ، بسیار طولانی پیش می رود..

همچنین لازم به ذکر است که همچنین اپلیکیشن های مشروع برای آیفون ها وجود دارند که به شما امکان می دهند به نظر برسید که دوربین شما ضبط نمی کند. در عوض ، صفحه می تواند کاملاً سیاه باشد یا به نظر می رسد که شما فقط در یک وب سایت مرور می کنید و فیلم نمی گیرید. و اگر چه ممکن است این کنترل سرگرم کننده و بازی به نظر برسد ، اگر شما یک شخص کنترل کننده هستید - این تلفن شماست ، در واقع - درباره پیامدهای این برنامه ها به عنوان بدافزار فکر کنید. اگر یک بار به طور تصادفی بارگیری کنید و از راه دور فعال شود ، چه اتفاقی می افتد ، یا اگر یک تکه کد مخرب کنترل برنامه دوربین شما را به دست گرفت؟ شما می توانید از خود جاسوسی کنید و حتی آن را نمی دانید.

ضبط دوربین شرکتی

البته ، بازیگران مخرب یک بار وقتی که می توانند از دوربین شما برای اهداف خود استفاده کنند ، تنها نیستند. در اوت گذشته ، در مورد شرایط خدمات برای برنامه پیام رسان فیس بوک خشمگین شد ، که شامل اجازه گرفتن عکس و فیلم با دوربین دستگاه شما ، حتی بدون رضایت شما بود. قابل درک است ، کاربران از این فکر که هر شرکتی ممکن است از آنها جاسوسی کند ، خوشحال نیستند ، هر چقدر هم که سناریو نامحتمل باشد.

و این غیر معمول نیست. بسیاری از برنامه ها شامل مجوزهایی هستند که بسیار گسترده تر از آن چیزی است که باید بدانند - به عنوان مثال انتقاد اخیر در مورد برنامه Uber و مجوزهای آن ، از جمله دریافت شناسه دستگاه شما ، دسترسی به مخاطبین شما و بله ، استفاده از دوربین.

بنابراین خط آخر چیست؟ آیا شما باید از دوربینی را که حمل می کنید در حال پوشاندن و به صورت دوره ای در جستجوی وب باشید تا مطمئن شوید که هکرها و شرکت های بزرگ در خارج از کشور بدون اجازه از تصویر شما استفاده نمی کنند؟ احتمالا نه. اکثر هکرها به عکس ها و فیلم های شما علاقه ای ندارند مگر اینکه کینه ای وجود داشته باشد ، در حالی که شرکت ها مجوز برنامه را تا حد امکان گسترده می کنند تا به آنها حداکثر اجازه قانونی داده شود.

همیشه این احتمال وجود دارد که یک برنامه شخص ثالث یا پیوست ایمیل رایگان با یک بیت مخرب برای گرفتن عکس ، ضبط ویدئو از بدافزار و به امید نگاه کردن به زندگی شخصی شما کامل شود. بهترین بهترین؟ باهوش باشید: با خیال راحت گشت و گذار کنید ، تجارت اینترنتی خود را از چشمان مهربان پنهان کنید و ممکن است هنگام دوش گرفتن آن تلفن هوشمند را جلوی کتاب قرار دهید ....

دوربین خود را بپوشانید: آیا تلفن شما تماشا می کند؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.