سوئدی ها میکروسیپ های ریز را در زیر پوست خود درج می کنند

یک پرچم سوئدی به سبک شبیه به انگشت شست به بالا.

با حمل کلیدهای دست و پا گیر و کیف پولهای حجیم سر و کار دارید؟ چرا تعداد فزاینده ای از سوئدی ها و میکروچیپ های کوچک کاشته شده را در انگشتان خود کپی نمی کنید?

به جای جستجو در عمق جیب های صفحه کلید ورزشی خود یا در جستجوی بلیط کنسرت از طریق تلفن خود ، می توانید انگشت شست خود را بکشید.

این تراشه های کوچک برای کمک به آسانتر کردن زندگی طراحی شده اند و می توانند انواع و اقسام اطلاعات شخصی را ذخیره کنند: اطلاعات تماس اضطراری ، پروفایل رسانه های اجتماعی ، کارت های مترو ، بلیط اتوبوس ، شناسه سالن بدنسازی و موارد دیگر.

این فناوری چند سالی است که وجود دارد اما به ویژه در سوئد از محبوبیت رو به رشدی برخوردار است. با توجه به اینکه تعداد بیشتری از شرکتها از باند فناوری بیوتکنک استفاده می کنند ، تعداد زیادی از شرکتها می توانند به زودی توسعه برنامه ها ، ابزارها و حتی دستگاه ها را برای کمک به این روند رو به رشد شروع کنند..

نحوه عمل

تقریباً به اندازه یک دانه برنج ، این میکروچیپ ها با جراحی در انگشت شست کاربر قرار می گیرند. این روش حدود 180 دلار هزینه دارد و فقط چند دقیقه طول می کشد.

در حال حاضر ، بیش از 4000 سوئدی برای این فناوری جدید ثبت نام کرده اند که درخواست های بیشتر هر روز فرا می رسد. Biohax International ، یک رهبر در زمینه ریزگردها ، اظهار داشته است که در پیاده سازی تقاضا مشکل دارد.

Jowan Osterlund ، بنیانگذار Biohax ، در گفتگو با NPR اظهار داشت: با قرار دادن این میکروچیپ ها در زمان صرفه جویی می شود و درهم و برهم می شود..

اوترلوند گفت: "داشتن کارت ها و علائم مختلف تأیید هویت شما در مورد سیستم های مختلف ، معنی ندارد." "استفاده از تراشه به این معنی است که می توان محیط پیرامونی را که هر روز در آن زندگی می کنید ساده سازی کرد."

نیاز روزافزون به زیست فناوری

علیرغم همه خطرات احتمالی داده ها ، تعداد بیشتری از افراد شروع به ذخیره رمزهای عبور ، پروفایل های مختلف و اطلاعات ایمیل در دستگاه های تلفن همراه خود می کنند. در حقیقت ، بیش از 63٪ آمریکایی ها از یک برنامه بانکی تلفن همراه استفاده می کنند که 14٪ آنها حداقل یک بار در روز آن را چک می کنند.

گفتن این که پول دیگر پادشاهی نیست ، امری حیرت انگیز نیست. با استفاده از Apple Pay ، Alipay ، Venmo ، Google Wallet و سایر برنامه های در دسترس ، استفاده از تلفن هوشمند شما ساده تر (و سریعتر) است تا بستگی به بسته های کارت اعتباری و پول نقد در جیب شما.

قطعاً استدلال منطقی برای این فناوری جدید وجود دارد. از این گذشته ، در تکامل کاغذ به پلاستیک به دیجیتال ، بیومتری به نظر می رسد قدم احتمالی بعدی. این گفته است ، با گزارش های زیادی درباره داده کاوی ، هک و سرقت در چند سال گذشته ، طبیعی است که رزرو کنید.

آیا بیوتکنولوژی از تلفن هوشمند شما ایمن تر است?

در حالی که جوانب مثبت و منفی در مورد قرار دادن میکروچیپ ها در بدن شما قابل بحث است ، سوال واقعی این است که آیا این فناوری جدید بی خطر است؟.

افزایش سرقت داده های اخیر نشان می دهد که باید محتاط باشیم. با رایج تر شدن ساعت های هوشمند ، ردیاب های بدنسازی و سایر برنامه های بهداشتی ، کارشناسان حفظ حریم خصوصی نگران این هستند که هکرها - که قبلاً دسترسی بیشتری به اطلاعات بهداشتی بسیار حساس مردم نسبت به گذشته دارند - می توانند از این فناوری جدید برای افشای اطلاعات شخصی بسیار شخصی و شخصی استفاده کنند. در مقیاس بی سابقه ای.

یک شاخص خوب از نتایج احتمالی می تواند از حوزه پزشکی مدرن استنباط شود. در حالی که بسیاری از دستگاههای پزشکی IoT با تأثیر بسیار زیادی پیاده سازی شده اند ، اکثر این وسایل تمایل به ایجاد خطر قابل توجهی دارند.

از دیرباز مشخص شده است كه دستگاه های ضربان ساز قلب و ضربان سازهای هوشمند بسیار آسیب پذیر در برابر هكرها هستند ، و اخیراً پمپ های تزریق هوشمند دارای نقص شکافی بودند كه می تواند به هكرها اجازه دهد به راحتی (و از راه دور) تنظیمات سیستم را تغییر دهند..

یک مطالعه توسط Trend Micro نشان داد که بیش از 100000 دستگاه پزشکی در حال استفاده امروزه نا امن نیستند. و این حتی در نظر نمی گیرد که تولید کنندگان میکروچیپ چه مقدار داده می توانند با وارد کردن دستگاه های خود به دست شما ، وارد سیستم شوند.

حریم خصوصی شما مهمتر از راحتی است

هنگامی که نوبت به پذیرش فناوری جدید می رود ، سوئد معمولاً از مرز عقب می ماند. به عنوان کشوری که به دلیل عملگرا بودن بسیار شناخته شده است ، این روند جدید می تواند سرانجام زمینه را برای پذیرش جهانی فراهم کند.

به گفته این ، پیامدهای احتمالی حریم خصوصی بی شماری است ، و ارزش دارد که با یک دوز سنگین شکاک به این فناوری جدید نزدیک شوید. از این گذشته ، حریم خصوصی شما مهم است و مطمئناً به خاطر راحتی ، ریسک نمی کنید.

سوئدی ها میکروسیپ های ریز را در زیر پوست خود درج می کنند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.