فیس بوک از شما حافظه بهتری نسبت به شما دارد – اطلاعاتی را که می داند پیدا کنید

[ware_item id=33][/ware_item]

مغز آبی با آرم فیس بوک


با توجه به بزرگترین رسوایی فیس بوک تا به امروز ، بسیاری از مردم شروع به جدی تر کردن حریم خصوصی می کنند.  

متأسفانه ، ممکن است خیلی دیر شود برای اطلاعاتی که فیس بوک در حال حاضر در اختیار دارد. جمع آوری داده های آن از کلیه فعالیت های آنلاین شما و پسوند شما زندگی, معصوم و غیرقابل تحمل است.

برای سنجش اینکه فیس بوک چه مقدار در شما دارد ، اکنون می توانید بایگانی را از فیس بوک بارگیری کنید تا همه آنچه راجع به شما می داند ببینید.

همانطور که احساس درماندگی می کنید ، همه بایگانی نقطه شروع بسیار خوبی برای هرکسی هستند که نسبت به اطلاعاتی که می خواهید ، آگاهانه و ناخواسته ، به فیس بوک و شرکتهای بالقوه دیگر ارائه دهید ، کنجکاو است..

چه اطلاعاتی را در مورد Facebook نگه می دارد?

به طور خلاصه ، تقریباً همه چیز. در یک جدول در سایت خود ، فیس بوک به شما نشان می دهد که چه اطلاعاتی را نگه می دارد ، و در کجا می توانید آن را پیدا کنید. برخی از آنها مانند URL Vanity شما عمومی هستند و برخی از آنها فقط می توانید در بایگانی داده ها برای شما مشاهده کنید. لیست کامل در اینجا است.

1. تمام اطلاعات تماس شما ...

پس از بارگیری فیس بوک بر روی تلفن خود و اجازه دیدن لیست مخاطب خود ، همه شماره ها ، آدرس ها و ایمیل ها را از لیست مخاطبین شما ضبط می کند. حتی کسانی که فیس بوک ندارند ، جزئیاتشان را بخاطر کسانی که انجام می دهند برداشت کنند.

بنابراین من همچنین سعی کردم فایل زیپ فیس بوک خود را بارگیری کنم.
من شوکه شدم که facebook اطلاعات تماس من ، گزارش تماسها و فعالیتهای متنی من را دارد. این یک نقض جدی در حفظ حریم خصوصی داده ها است. @ Salomelugard pic.twitter.com/pRl7bAHVBP

- تونی ترنر (KendrickKE_) 24 مارس 2018

این لیست نباید آنقدر تعجب آور باشد ، زیرا باید انتخاب کنید تا به Facebook اجازه دهید تا به اطلاعات مخاطب شما دسترسی پیدا کند. با این وجود ، اندازه لیست کاملاً چشمگیر است و آخرین باری بود که آخرین شماره تلفنهای دوستان و خانواده خود را دیدید.?

2.… و همه تماسها و پیامهای شما

علاوه بر اطلاعات مخاطب خود ، هر پیامی را که در مسنجر نوشتید پیدا خواهید کرد.

همه تنها. یکی.

روی یک نام کلیک کنید و دوباره آن پیامهای قدیمی را از هفت سال پیش بازبینی کنید (یا پیام های جدیدتر و احتمالاً کمتر تقلبی) و خواهید فهمید که چگونه فیس بوک می تواند تبلیغات را به اندازه کافی هدفمند کند تا بسیاری از افراد را به فکر ترغیب کردن در گفتگوها گوش دهد..

شما پیامهای حذف شده خود را در اینجا مشاهده نخواهید کرد ، اما همانطور که توییت اخیر از Max Schrems (یک وکیل و فعال حریم خصوصی که از زمان دانشجویی در مورد مسائل حریم خصوصی با فیسبوک می جنگد) نشان می دهد ، ممکن است صرفاً این انتخاب را انتخاب نکند. در بایگانی بارگیری شده خود.

بنابراین #Zuckerberg می گوید هنگامی که آن را حذف کردید ، داده ها را حذف می کنند ..؟ pic.twitter.com/rmIRzPpZsb

- Max Schrems (maxschrems) 10 آوریل 2018

اگر تلفن Android دارید ، همانطور که توسعه دهنده نرم افزار دیلان مک کی در بایگانی شده بارگیری شده ، فیس بوک همه تماس های ورودی و خروجی و پیام های پیامکی شما را نگه می دارد..

داده های فیس بوک من را به عنوان فایل ZIP بارگیری کردم

به نوعی این تاریخچه تماس من با مادر شریک زندگی من pic.twitter.com/CIRUguf4vD

- دیلان مک کی (dylanmckaynz) 21 مارس 2018

3. همه عکسهای آپلود شده و فوق داده آنها

تمام عکسهایی که تاکنون روی فیس بوک بارگذاری کرده اید برای مشاهده در آلبوم های جداگانه آنها ، با نظرات و یک ماد فوق داده در دسترس هستند..

از این اطلاعات ، فیس بوک می داند از چه دوربین استفاده کرده اید ، از چه نوردهی و سرعت ISO استفاده کرده اید ، از کجا عکس گرفته اید و از کجا بارگذاری کرده اید. از میان عکسهای شما ، فیس بوک می داند که شما آنها را کجا گرفته اید ، و به همین دلیل کجا بوده اید و بسته به اینکه چند بار عکس می گیرید و بارگذاری می کنید ، مدت زمانی که در آنجا هستید.

یک مورد که مشاهده نمی کنید عکسهایی است که بعد از اینکه فیس بوک در سال 2012 از فیس بوک برای حذف عکسهای حذف شده از سرورهای آن در سال 2012 فشرده اید ، حذف شده اید. اما همانطور که از توییت مکس شریم دیدیم ، ممکن است هنوز هم آنها را داشته باشد اما فقط تصمیم به درج نکردن آنها گرفت. در بایگانی بارگیری شده خود.

4- تمام صورت های شما

با هر عکس بارگذاری شده با چهره شما بر روی آن ، فناوری DeepFace کاملاً فریبنده با نام Facebook می تواند شما را با دقت 97.35٪ تشخیص دهد. عمیق انجام می دهد بهتر از فن آوری تشخیص چهره FBI ، که دارای دقت 85٪ بسیار چشمگیر است.

آیا می توانیم درباره چقدر عجیب صحبت کنیم "داده های تشخیص چهره" بخش بایگانی داده های فیس بوک شما است؟ مانند آنچه که حتی این است و چگونه می تواند تا به حال مفید باشد؟ (مقادیر برای محافظت از چهره من تغییر یافته است) pic.twitter.com/nV6jGRXZdZ

- فرد "نمایش پاسخ بیشتر" Benenson (fredbenenson) 26 مارس 2018

فن آوری فیس بوک از اساس چهره خود بر اساس عکس هایی که در آن برچسب گذاری شده استفاده می کند. طبق گفته گروه تحقیقاتی پشت این فناوری ، بیش از 120 میلیون پارامتر برای تعیین اینکه چهره اش کیست.

اگر در اتحادیه اروپا زندگی می کنید ، ممکن است این بخش را مفقود کنید زیرا قانون حمایت از داده های اتحادیه اروپا (که به زودی به روز می شود) این فناوری را ممنوع می کند. اما به طرز باورنکردنی ، در میان این رسوایی داده ها ، فیسبوك شروع به درخواست برخی از كاربران اروپایی خود مبنی بر رضایت از فناوری تشخیص چهره بدون ارائه گزینه روشن برای انصراف كرد.

اکنون فیس بوک به صراحت از کاربران اروپایی درخواست رضایت برای تشخیص چهره pic.twitter.com/YErXPGjFPE

- جنیفر کببه (jennifercobbe) 16 آوریل 2018

این صفحه نمایشگر درخواست رضایت است. گزینه روشن برای "نه" نیست

ccdarkpatterns pic.twitter.com/GDlsCImyZj

- جنیفر کببه (jennifercobbe) 16 آوریل 2018

5- تمام جلسات ورود به سیستم

هر بار که وارد سیستم شوید یا Facebook را باز کنید ، Facebook ، زمان ، تاریخ ، آدرس IP و مرورگر یا برنامه مورد استفاده خود را ثبت می کند.

از این اطلاعات ، می تواند تعیین کند که در طول روز کجا هستید - از رفت و آمد روزانه خود تا جایی که در تعطیلات می روید. این می تواند زمان و مکان دقیق ورود به فیس بوک را مشخص کند و بسته به این که چند بار از فیس بوک استفاده می کنید ، می تواند کل زندگی شما را مشخص کند..

6. تبلیغ کننده هایی که اطلاعات تماس شما را دارند

شاید سرگرم کننده ترین بخش بایگانی بخش تبلیغات باشد ، که در آن کلیه تبلیغ کننده هایی که اطلاعات تماس شما را دارند ، تبلیغاتی که در هنگام کلیک روی سایت روی آن کلیک کرده اید ، و مباحثی که در آن فیس بوک فکر می کند بیشترین علاقه را دارید.

هر چیزی که ممکن است دوست داشته باشید ، به اشتراک بگذارید یا روی آن کلیک کرده باشید ، چه در فیس بوک و چه در وب سایتی که کوکی های فیس بوک روی آن وجود دارد ، همه از این روش استفاده می شود تا بتوانید بهتر تصور کنید در مورد تبلیغاتی که می خواهید کلیک کنید.

لیست تبلیغات به اکتشافات جالب توجه منجر شده است:

من تاریخچه فیس بوک خود را بارگیری کردم و فقط تاکنون روی 2 تبلیغات کلیک کرده ام. موضوع شما را شوکه خواهد کرد. pic.twitter.com/rkCBPY9ofv

- ملانیا وود (mel_wood) 12 آوریل 2018

عزیز Zuckfacebook,
خودMerriamWebster = متعلق به خود.
من بندرت واردfacebook می شوم یا از آن استفاده می کنم.
وقتی اطلاعاتم را بارگیری کردم ، از دیدن لیست 505 "تبلیغی که لیست تماس من را با اطلاعات من بارگذاری کردند وحشت کردم."
و بدون رضایت من این مالکیت pic.twitter.com/d1n4XQ8Efx

- اریک توپول (EricTopol) 14 آوریل 2018

حتی خود تبلیغات نیز خودآگاه می شوند:

هنگامی که یک آگهی در #Facebook سرانجام اذعان می کند که در حال جستجوی تاریخ مرور خود هستید �� pic.twitter.com/MWgHJkDoqy

- Lillion Hunt (LillionHunt) 10 مارس 2018

فیس بوک با ارائه شرکت ها و بازیگران ایالتی یک گروه کاربری دو میلیارد نفری توانسته است پول خود را بدست آورد تا بازار هدف خود را انتخاب کند.

جمع آوری داده ها از کاربران آن سنگ اصلی مدل تجاری فیس بوک است ، و بعید به نظر می رسد که به زودی متوقف شود.

این فقط فیس بوک نیست که داده های شما را ذخیره می کند

شرکت های مختلف در سراسر جهان نفس راحتی می کشند که فیس بوک است و نه آنها که در مرکز این طوفان عظیم حفظ حریم خصوصی هستند. مبادا ما Equifax را فراموش کنیم ، که دچار نقض اطلاعات وحشتناکی شد و بیش از 150 میلیون مشتری را در معرض سرقت هویت قرار داد. و اجازه ندهیم در Google شروع به کار کنیم (در صورت تمایل می توانید تمام داده های خود را نیز در آنجا بارگیری کنید).

فیس بوک همچنین دارای واتس اپ و اینستاگرام است و با معرفی برنامه های حتی بیشتر برای برداشت داده ها ، مشخص است که فیس بوک روش های جمع آوری داده های کاربر (و غیر کاربر) را به صورت گسترده متنوع می کند..

اگر می خواهید سر این هیدرا دیجیتال را قطع کرده و فیس بوک خود را حذف کنید ، انتظار داشته باشید که این روش های جدیدی برای به دست آوردن داده های شما پیدا کند. تیز بمانید و افرادی را که صاحب برنامه ها هستند ، بررسی کنید و از شرکت هایی که اطلاعات شخصی شما را درخواست می کنند اجتناب کنید. به دنبال گزینه هایی باشید که شما را با تبلیغات هدفمند بمباران نمی کنند و اعتماد به نفس خود را در Facebook از بین می برند.  

به طور کلی ، مراقب باشید از خدمات آنلاین که به صورت رایگان استفاده می کنید. همانطور که گفته می شود: "اگر شما محصول را پرداخت نمی کنید ، شما محصول آن هستید." اگر مجبور به استفاده از آنها هستید ، اطلاعات اطلاعاتی همیشه کمک می کند. نام ، تولد و آدرس ایمیل متفاوت می تواند به شما در محافظت از هویت اجتماعی آنلاین شما کمک کند.

از خود بپرسید: آیا این برنامه تناسب اندام است دارند برای داشتن نام واقعی و آدرس ایمیل من?

کاملاً تغییر حضور آنلاین شما کاملاً چشمگیر است. با پنج کاری که می توانید انجام دهید تا امنیت و حریم خصوصی آنلاین خود را در عرض چند دقیقه بهبود بخشید ، یا چند مورد از نکات حفظ حریم خصوصی شما را تمرین کنید (یا شاید تمرین را شروع کنید) ببینید..  

چگونه داده های پروفایل Facebook خود را بارگیری کنید

به حساب Facebook خود وارد شوید و:

مرحله 1: به تنظیمات حساب عمومی بروید و "اطلاعات مربوط به فیس بوک خود را بارگیری کنید" در زیر اطلاعات شخصی خود انتخاب کنید.

گام 2: اطلاعات خود را با انتخاب "شروع بایگانی من" بارگیری کنید.

مرحله 3: حساب خود را تأیید کنید ، و فیسبوک به شما ایمیل ارسال می کند که تأیید می کند نسخه پشتیبان شما را آماده کند.

هنگامی که فیس بوک آماده شد ، یک ایمیل (و یک اطلاع رسانی FB) برای شما ارسال می کند که می گوید بارگیری شما آماده است.

مرحله 4: بر روی پیوند یا اعلان کلیک کنید و "بایگانی بارگیری" را انتخاب کنید. یک فایل پستی باید شروع به بارگیری کند.

مرحله 5: برای دریافت محتوای کامل نمایه فیس بوک در یک پوشه ، پرونده را از حالت فشرده خارج کنید. index.htm را انتخاب کنید و "صفحه اصلی" نمایه شما ظاهر می شود.

فیس بوک از شما حافظه بهتری نسبت به شما دارد - اطلاعاتی را که می داند پیدا کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.