چگونه بیت کوین های خود را ایمن کرده و از ریزش کیف پول غیر قابل برگشت جلوگیری کنید

بیت کوین بذر

کیف پول بیت کوین شما مانند یک حساب بانکی سوئیس در جیب شما است. مشاهده آن برای دیگران آسان نیست و اگر آن را درست کار کنید ، به همان اندازه وجه نقد ناشناس است. اما داشتن بانک خود به این معنی است که خودتان باید مسئولیت آن باشید.

اگر دسترسی به سکه های خود را از دست ندهید ، بیت کوین هیچ مکانیسمی برای استفاده ندارد و توسعه دهندگان کیف پول Bitcoin و Bitcoin نمی توانند مسئولیت پذیر باشند اگر کسی رایانه یا تلفن شما را هک کند و وجوه شما را سرقت کند.

در حالی که از نظر تئوریک می توان مسئول سکه های از دست رفته آنها شد ، این امر در عمل مؤثر نیست. موارد قانونی تعیین نشده است و احتمالاً مدتی نخواهد بود. علاوه بر این ، اعتماد کردن به رمزنگاری خود با ارز یا کیف پول آنلاین با ایده بیت کوین مخالف است. قرار است پول غیرمتمرکز و بی اعتماد باشد.

هنگام تنظیم کیف پول Bitcoin ، مهم است که درباره قابلیت دسترسی ، امنیت و افزونگی فکر کنید.

کیف پول بیت کوین ExpressVPN توصیه می شود

iOS: Breadwallet
اندروید: میکلیم
ویندوزفون: کپی کردن
مک ، ویندوز ، لینوکس: الکتروم

کیف پولهای مورد علاقه Bitcoin ExpressVPN برای Android ، iOS ، Mac OS X ، ویندوز و Linux همه کیف پولهای HD (سلسله مراتبی تعیین کننده) هستند. کیف پول HD بدین معنی است که تمام آدرس های بیت کوین شما همزمان با شروع برنامه برای اولین بار ایجاد می شوند.

ایجاد آدرس های بیت کوین به بذر نیاز دارد که به صورت کلمات انگلیسی تصادفی 12-13 می باشد. این کلمات تنها چیزی است که شما برای تهیه نسخه پشتیبان از بیت کوین های خود لازم دارید ، بنابراین اگر گوشی ، رایانه شخصی یا هارد دیسک خود را گم کردید ، می توانید همان آدرس های بیت کوین (و وجوه موجود در آنها) را دوباره با نوشتن کلمات بذر دوباره تولید کنید..

این سیستم بدان معنی است که هرکسی که به بذر دسترسی داشته باشد می تواند بیت کوین های شما را بدست آورد ، بنابراین شما باید نسبت به حفظ حرف های بذر خود دقت بیشتری کنید.

امنیت بیت کوین - کیف پولنمونه ای از کلمات بذر.

چگونه کلمات تخم کیف پول خود را خصوصی نگه دارید

آنها را بر روی یک قطعه کاغذ بنویسید

اگر بیشتر نگران هکرها هستید ، می توانید با نوشتن بذر روی یک تکه کاغذ ، به راحتی از خود محافظت کنید. آنها را چاپ نکنید و یک نسخه از آن را در هر دستگاه الکترونیکی نگه ندارید. شما می توانید کاغذهایی را که می توانید سایر اشیاء با ارزش یا اسناد حساس خود مانند محفظه مخفی ، صندوق امانات یا صندوق امانات را در بانک نگهداری کنید. آنچه الکترونیکی نیست ، قابل هک نیست ، درست است?

آنها را در مدیر رمز عبور خود قرار دهید

اگر قبلاً از مدیر رمز عبور استفاده نمی کنید ، این زمان بسیار خوبی است تا بتوانید یکی از آنها را دریافت کنید. یک مدیر گذرواژه نه تنها کلمه عبور خود را رمزگذاری و ذخیره می کند ، بلکه رمزهای عبور منحصر به فرد و طولانی نیز ایجاد می کند ، همچنین می تواند فرم های قبل از پر کردن را به صورت آنلاین برای شما فراهم کند. اگر بیشتر نگران سرقت ها یا دولت هستید ، احتمالاً یک مدیر رمز عبور مکانی امن تر از خانه شما یا صندوق امانات است که پلیس می تواند به راحتی و از نظر قانونی دسترسی به آن داشته باشد. اگر با PGP آشنا باشید ، همچنین گزینه ای عالی برای تهیه پشتیبان از هر پرونده با گزینه ای عالی است.

تقسیم و توزیع کنید!

ممکن است نگران ترکیبی از مهاجمان باشید که می توانند تخم کیف پول بیت کوین شما را بگیرند و پول شما را دزدی کنند. این شامل سارقین ، هکرها ، دولت ، یا حتی از بین رفتن آتش و جاری شدن سیل می شود. برای دفاع در برابر همه چیز ، می توانید دانه خود را با هوشمندانه توزیع کنید.

دانه خود را به طور مساوی به سه قسمت از 4 کلمه تقسیم کنید. (اگر دانه شما دارای 13 کلمه است ، اطمینان حاصل کنید که مقاله سوم شامل پنج کلمه است.)

  • هر بلوک از چهار کلمه را روی دو تکه کاغذ بنویسید.
  • شش قطعه مقاله را در سه مکان مختلف قرار دهید تا در صورت از بین رفتن هر مکان ، باز هم بتوانید بذر کامل را بازیابی کنید.
  • اگر یک مهاجم هر سه مکان را پیدا کند ، قادر به سرقت بیت کوین های شما نیستند.

نمودار را مشاهده کنید:

به یاد داشته باشید-بیت کوین بذر

کلمات بذر خود را حفظ کنید

ترفند به خاطر سپردن 13 کلمه انگلیسی این است که آنها را در داستانی در ذهن خود بسازید و مرتباً از آنها استفاده کنید.

یک مدیر رمز عبور با یک رمز عبور ایمن استاد بهترین کار را برای محافظت از بیت کوین های شما دارد

همه روش ها جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، اما ExpressVPN یک مدیر رمزعبور را به عنوان بهترین مکان برای ذخیره کلمات دانه خود توصیه می کند.

با استفاده از Diceware یک رمز ورود اصلی چهار کلمه ایجاد کنید تا بالاترین امنیت را برای مدیر رمز عبور خود داشته باشید.

تصویر برجسته: ussr / عکسهای سپرده

چگونه بیت کوین های خود را ایمن کرده و از ریزش کیف پول غیر قابل برگشت جلوگیری کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.