اهمیت حذف ابرداده

اهمیت حذف ابرداده

آماده شدن برای اضافه بار داده ها: Metadata داده ای است که تمام داده های دیگر را در یک پرونده توصیف می کند. هنوز با ما؟ خوب ، زیرا چیزهای بیشتری وجود دارد!

ابرداده بسیار مفید است زیرا باعث کاهش میزان اطلاعات مورد نیاز برای پردازش یک پرونده می شود و می تواند مدیریت پرونده های مخصوصاً بزرگ را آسانتر کند.

دو نوع اصلی فراداده

ابرداده ساختاری:

ابرداده ساختاری اطلاعات مربوط به نحوه ذخیره داده ها است.

غالباً با مشاهده پرونده می توان ابرداده های ساختاری مشاهده و محاسبه شد. بگذارید تصویری را که ما به عنوان یک کتاب به آن نگاه می کنیم تصور کنیم: فوق داده های ساختاری شامل این باشد که جلد آن سخت باشد یا نرم ، شکل کتاب ، وزن و ابعاد آن.

ابرداده ساختاری مکالمه تلفنی شامل طول و مدت زمان مکالمه است.

در صورت تصویر دیجیتال ، ابرداده شامل اندازه و نوع پرونده می باشد.

فوق داده های توصیفی:

ابرداده توصیفی اطلاعات اضافی است که به انسان و کامپیوتر کمک می کند تا محتوای کتاب ها و پرونده ها را بیاموزند.

فوق داده های توصیفی کتاب شامل عنوان ، نویسنده ، چاپ داده ها ، نسخه و احتمالاً حتی خلاصه ای از قسمت های پشتی می باشد. شماره شابک نیز بخشی از این فوق داده های توصیفی است.

مکالمه تلفنی همچنین دارای فوق داده توصیفی زیادی است که به آن متصل شده است ، برای مثال ، چه کسی تماس برقرار کرده است ، چه کسی تماس گرفته است و از کجا تماس گرفته شده است.

برای یک تصویر ، ابرداده های توصیفی می توانند بسیار گسترده باشند. این می تواند شامل سازنده دوربین ، هر نرم افزار ویرایش مورد استفاده ، زمان دیافراگم لنز ، زمان قرار گرفتن در معرض ، جهت گیری ، فضای رنگ ، روشنایی ، صاحب دوربین و حتی مکان GPS تصویر باشد..

جان مک آفی پس از آشکار شدن ابرداده "مکان امن" خود ، دستگیر شد

ابرداده اغلب می توانند اطلاعات بیشتری درباره پرونده نشان دهند واقعی داده ها. جان مک آفی به خاطر آنتی ویروس مشهور به نام وی و نامزد فعلی ریاست جمهوری برای حزب لیبرتاریا مشهور است - اما او هنوز هم باید شاهد اثرات وحشیانه ناشی از نادیده گرفتن فراداده شما از راه سخت بود ...

در سال 2012 ، مک آفی هنگامی که همسایه اش بر اثر زخم اسلحه به سرش مرده بود ، در بلیز زندگی می کرد. به دلایلی ، مک آفی ترسیده بود که او ممکن است مظنون در تحقیقات باشد. مکافی که احتمالاً از نظر نمکی حمام و عمیقاً پارانوئید است ، تصمیم گرفت از سوالات دوستانه پلیس فرار کند و به جای آن در جنگل پنهان شود.

مک آفی با برخی از روزنامه نگاران Wired و معاون ارتباط برقرار کرد. رابرت کینگ ، سردبیر معاون معاون ، روکو کاستورو و عکاس سیم کشی ، چند روز به دنبال مک آفی رفتند و به روزرسانی های آنلاین را مانند این ارسال کردند:

عکس های گرفته شده با آیفون 4S ، حرکت سه گانه را از طریق جنگل بلیز ثبت کردند. مکان فعلی آنها به هر تصویر متصل شده است و آنچه که آنها متوجه نمی شدند این بود که این داده ها به محض بارگذاری تصویر به سادگی از بین نمی روند. اگرچه برای چشم انسان نامرئی بود ، اما هنوز هم بخشی از ابرداده پرونده های تصویر باقی مانده است.

از آنجا که فوق داده شامل مختصات GPS برای هر تصویری است که گرفته می شود ، مقامات مستقیماً به مک آفی هدایت می شوند.

هر کس می تواند ابداع داده های مربوط به تصاویر McAfee را مشاهده کند ، با باز کردن پرونده های تصویر با جعبه ابزار ناشناس سازی ابرداده Julien Voisin:

ابرداده mcafeeدرج کنید

با وارد کردن مختصات از تصویر به گوگل مپ ، می توانیم ببینیم که این سه نفر در یک استراحتگاه لوکس به نام Marac Yacht Club در گواتمالا ، نه چندان دور از مرز بلیز ، واقع شده اند..

برخی از سرویس ها هنگام بارگذاری آنها ، ابرداده را از پرونده های شما به طور خودکار حذف می کنند ، اما دشوار است پیش بینی کنید که کدام سرویس ها این کار را انجام می دهند ، و کدام ابرداده را حذف می کنند..

نرم افزاری که فراداده را از پرونده های شما حذف می کند

بسته به بستر سیستم شما ، ابزارهای مختلفی وجود دارند که به شما امکان می دهند ابرداده را از پرونده های خود بررسی و حذف کنید.

Mac OS X: ImageOptim

ویندوز: بازرس اسناد Microsoft Office

لینوکس: ابزار راهنمای ناشناس سازی ابرداده

با حذف متادیتا ، ناشناس بودن آنلاین شما محافظت می کند

ما بسیار توصیه می کنیم قبل از آپلود کردن ، هر تصویر را بررسی کنید ، به خصوص در موقعیت هایی که می خواهید هویت خود را پنهان کنید. بهتر است برای انجام این کار به نرم افزار اعتماد نکنید!

تصویر برجسته: کلوپ عکس مالپومن / دلار

اهمیت حذف ابرداده
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.