حتی یک رسوایی نمی تواند فیس بوک را از برداشت داده های شما متوقف کند

نماد شست از Facebook

اخبار مربوط به نقش فیس بوک در جمع آوری میلیون ها پروفایل کاربر کمبریج Analytica منتهی به انتخابات عمومی آمریکا در سال 2016 ، تصویری نگران کننده از چگونگی استفاده از اطلاعات برای هدف قرار دادن افراد نشان می دهد.

در میان خشم ، تلاشهای جمع آوری داده های فیس بوک بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است و همانطور که خواننده بدبین می تواند انتظار داشته باشد ، معلوم می شود آنها راه های بیشتری برای استخراج داده ها از شما پیدا کرده اند.

جمع آوری داده همیشه فیس بوک

مقدار داده هایی که فیس بوک جمع می کند از قبل نگران کننده است - از هر تعامل شما در شبکه تا هر عکسی که تاکنون بارگذاری کرده اید (و حتی حذف شده است). اما روش های آنها اخیراً با استفاده از نمای امنیت و حفظ حریم خصوصی ، فشارهای نرم افزاری را برای فشار دادن برنامه ها و ویژگی هایی که مواردی را که برای محافظت از آنها ساخته شده اند ، تضعیف کرده اند ، به نوبه خود ناخوشایند تر شده اند..

فیس بوک در اقدامی تقریباً پیش بینی شده برای اعتراضات اخیر ، اولین اصول حفظ حریم خصوصی خود را در ماه ژانویه منتشر کرد. این اصول حاکی از کنترلی است که کاربران بر روی اطلاعات خود دارند و از آن زمان فیس بوک از تبلیغ ویژگی ها و برنامه ها برای تبلیغ این ایده ، مانند برچسب گذاری عکس ایمن تر و حتی VPN خاص خود ، استفاده کرده اند..

این تلاشها برای متقاعد کردن مردم مبنی بر اینکه Facebook از حریم شخصی و امنیت کاربران خود محافظت می کند ، به طرز چشمگیری افتاده اند ، اما این باعث نمی شود که فیس بوک با بیشتر آنها چسبیده باشد.

در این وبلاگ ، ExpressVPN سه برنامه جدید و ویژگی های جدید را تجزیه می کند که فیس بوک می گوید داده های شما را ایمن و خصوصی نگه می دارد اما در واقع, جمع آوری اطلاعات حتی بیشتر در مورد شما.

1. برنامه های Onavo متعلق به Facebook ، داده های شما را حتی در صورت استفاده از Facebook ، جمع آوری می کنند

Onavo در سال 2013 توسط فیس بوک بدست آمده است و به دلیل نرم افزارهای آنها مصرف داده های تلفن همراه را بهینه می کند و خدمات آنالیز را برای برنامه های تلفن همراه ارائه می دهد. هر دوی این برنامه ها ادعای امنیت تلفن شما را دارند اما چنین کاری انجام نمی دهند. در عوض ، برنامه ها تمام داده هایی را که از طریق آنها می گذرد به فیس بوک ارسال می کنند.

محافظت Onavo - امنیت VPN

در ماه فوریه ، کاربران فیس بوک یک مورد جدید را در برنامه های خود با عنوان "محافظت" دیدند که با فشار دادن ، شما را به یک برنامه هدایت می کند: Onavo Protect - VPN Security. برنامه قول می دهد "با مرور اطلاعات و به اشتراک گذاری اطلاعات در وب" داده های شما را ایمن نگه دارد ، با اتصال اتصال به اینترنت.
وقتی از Onavo Protect استفاده می کنید ، داده هایی که از طریق آن می روند - مانند استفاده از داده های Wi-Fi و تلفن همراه ، استفاده از برنامه و حتی وقتی صفحه شما روشن یا خاموش است - ردیابی ، وارد شدن و ارسال مجدد آن به Onavo ، و توسط پسوند ، فیس بوک.

خط مشی رازداری آنها می گوید:

"ما ممکن است از اطلاعات دریافت شده برای ارائه ، تجزیه و تحلیل ، بهبود و توسعه خدمات جدید و نوآورانه برای کاربران ، شرکت های وابسته و اشخاص ثالث استفاده کنیم."

و آن:

"ما ممکن است اطلاعات شخصی را با اشخاص ثالث و" شرکت های وابسته "مشخص کنیم (کسب و کارهایی که به طور قانونی جزئی در همان گروه از شرکتهایی هستند که Onavo در آن عضو است ، از جمله ، اما محدود به Facebook نیست.")

به طور خلاصه ، وقتی از Onavo Protect استفاده می کنید ، تمام فعالیت های آنلاین شما توسط Facebook و برای Facebook ثبت می شود ، جمع آوری می شود ، حتی اگر از Facebook استفاده نکنید.

قفل برنامه پیچ

یک ماه بعد ، Onavo بی سر و صدا برنامه دیگری به نام Bolt App Lock را منتشر کرد که به شما امکان می دهد اقدامات امنیتی مانند کدهای PIN و تشخیص اثر انگشت را به برنامه های خود اضافه کنید.

با بارگیری و استفاده از این برنامه (که ادعا می کند امنیت شما را تقویت می کند) ، شما سهواً داده های کاربر و اطلاعات شبکه خود را به فیس بوک ارسال می کنید.

دقیقاً مانند Protect ، بولت این اطلاعات را به فیس بوک ارسال می کند که می تواند از آن استفاده کند تا بفهمد مثلاً چه چیزی شما را از فیس بوک و محصولاتش ، اینستاگرام و واتساپ دور می کند..

خط مشی رازداری بولت درباره افرادی که اطلاعات شما را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند کاملاً واضح است:

تصویر خط مشی رازداری قفل برنامه Bolt Appصفحه ای از خط مشی رازداری قفل برنامه Bolt قبل از حذف آن از فروشگاه App. منبع: TechCrunch

App Store فقط چند روز پس از انتشار ، به دلیل عصبانیت از تلاشهای Onavo ، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از طرف کاربران تلفن همراه برای فیس بوک ، قفل برنامه Bolt را حذف کرد. سخنگوی فیس بوک به TechCrunch گفته است که انتشار این برنامه "آزمایشی کوتاه و کوتاه" است.

این واقعیت باقی مانده است - برنامه های Onavo فعالیت شما را ضبط می کنند و آن را به فیس بوک ارسال می کنند تا کسی را که می داند با چه چیزی انجام دهد.

2. سیستم تشخیص چهره فیس بوک ممکن است بدون اطلاع شما شما را اضافه کند

در اوایل ماه مارس ، کاربران فیس بوک در خبرخوان خود با هشدار مواجه شدند و آنها را با نرم افزار بهبود یافته تشخیص چهره معرفی کردند ، که آنها را در تمام عکس ها شناسایی می کرد.

این نرم افزار همچنین ادعا می کند که از عکسهای شما در برابر استفاده غریبه ها محافظت نمی کند (فکر می کنم گربه ماهیگیری) و به افراد مبتلا به اختلالات بینایی کمک می کند تا بدانند چه کسانی در عکس های شما هستند. فیس بوک دو نوع پیام را ارسال کرد: یکی اظهار داشت شما می توانید انتخاب کنید ، دیگری گفت که قبلاً وارد سیستم شده اید و اگر می خواستید از این امر امتناع می کنید.

ام ، نه ممنون ،facebook. نمی دانم این انتخاب تا چه مدت ادامه خواهد یافت. pic.twitter.com/ek5kDzOOsF

- والت ماسبرگ (waltmossberg) 27 فوریه 2018

فهمیدم که من یک نوع تست A / B هستم که بطور پیش فرض "انتخاب" شده است..

مردمی- اگر امروز این مورد را امروز در حالی که در فید خود پیمایش کرده اید و گزینه انتخاب کردن را از دست داده اید ، در اینجا مشاهده می کنید: https://t.co/fqSeSPlbOH pic.twitter.com/qDawry5U4r

- Shreyas Narayanan Kutty (@ dun3buggi3) 27 فوریه 2018

این نرم افزار جدید نیست. برای اولین بار در سال 2013 اجرا شد ، هنگامی که فیس بوک شروع به ارائه برچسب هایی در عکس های هنوز علامت گذاری شده از شما یا دوستانتان کرد..

آلوارو بدویا ، مدیر اجرایی مرکز حفظ حریم خصوصی و فناوری در دانشگاه جرج تاون توضیح داد که در زیر نمای جدید برچسب گذاری عکس های ایمن تر و ملاحظه تر ، عمیقاً به توانایی های بیومتریک مربوط می شود. سنگ لوح:

"فیس بوک عکس های ارسال شده توسط دوستان نزدیک را اسکن می کند تا ببیند آیا شما نیز در آن گنجانده شده است. اکنون آنها در حال اسکن کردن تک تک عکس های ارسال شده در فیس بوک هستند تا شما را پیدا کنند. آنچه نشان می دهد این است که سیستم پیچیده تر شده است. "

نگرانی های زیادی در رابطه با آنچه که فیس بوک با همه این داده های بیومتریک قصد دارد انجام دهد وجود دارد. نرم افزار تشخیص چهره آن می تواند چهره های انسان را با دقت 98٪ تشخیص دهد و طی 5 ثانیه شخصی از 800 میلیون نفر دیگر را شناسایی کند.

آیا می توان فیس بوک را در یک عکس کاملاً غریبه شناسایی کرد؟ آیا آنها می توانند داده های بیومتریک را به شرکتها بفروشند تا از آنها استفاده کنند یا حتی آن داده ها را به دولتها ارائه دهند تا شما را شناسایی کنند?

خوشبختانه ، برخی از گروه های حفظ حریم خصوصی بر سر این قدرتها با فیسبوک می جنگند. مجموعه اطلاعات بیومتریک در حال حاضر در یک مورد اقدام طبقاتی در ایلینویز ، که در آن اطلاعات بیومتریک تحت قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات محافظت می شود ، جنگیده می شود. اگر این گروه برنده شود ، این می تواند به معنای محدودیت های جدید در جمع آوری داده های بیومتریک فیس بوک باشد.

در حال حاضر ، اگر می خواهید از تشخیص چهره Facebook خودداری کنید ، به تلفن خود به تنظیمات بروید > میانبرهای حریم خصوصی > تنظیمات بیشتر > تشخیص چهره و سپس شماره را انتخاب کنید.

در وب سایت ، روی فلش به پایین در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس وارد تنظیمات شوید > تشخیص چهره > ویرایش و سپس No را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که این گزینه ها در مکان هایی مانند کانادا و اروپا در دسترس نیستند و فقط در صورتی که حداقل 18 سال سن داشته باشید به عنوان گزینه ظاهر می شوند.

3. فیس بوک از 2FA برای ارسال اعلان به شما استفاده می کند

احراز هویت دو عاملی (2FA) به عنوان یک مرحله امنیتی می تواند برای تأمین امنیت حساب های شما مفید باشد ، اما فیس بوک 2FA خود را با استفاده از آن برای اسپم کردن کاربران فیس بوک با اعلان ها بسیار قدم برداشته است..

همانطور که گابریل لوئیس مهندس مستقر در سانفرانسیسکو فهمید:

بنابراین من در فیس بوک برای 2 فاکتور تأیید ثبت نام کردم و آنها از آن به عنوان فرصتی برای ارسال اعلان به من استفاده کردند. سپس آنها پاسخ های من را بر روی دیوار من قرار دادند. pic.twitter.com/Fy44b07wNg

- گابریل لوئیس �� (Gabriel__Lewis) 12 فوریه 2018

برخی دیگر نیز هنگام پاسخ دادن به متون 2FA ، در موقعیت های نسبتاً ناخوشایند قرار گرفته اند.

پاسخ بی ادبانه مرد به متنی که فکر می کرد هرزنامه است ، در wallhttps Facebook دوستانش منتشر شده است: //t.co/bJN6ALtNCI pic.twitter.com/lcn0PJAZvJ

- دیلی میل ایالات متحده (DailyMail) 14 مارس 2017

و با اینستاگرام متعلق به فیس بوک نیز:

فیس بوک همچنین از اطلاعات تماس 2FA برای اسپم اینستاگرام سوءاستفاده می کند. https://t.co/u9njcm9HT1 pic.twitter.com/8f4of7uBZ5

- نیک هیر (nickheer) 14 فوریه 2018

در ساخت متن های 2FA به عنوان نوتیفیکیشن ، فیسبوک یک اقدام امنیتی را در یک ابزار اطلاع رسانی اضافی پیچیده است تا کاربران را به شبکه اجتماعی بازگرداند. با انجام این کار ، فیسبوک در حال تضعیف یک اقدام امنیتی مهم است که کاربران را از عملکرد 2FA خود به طور کامل خاموش کرده است و باعث می شود حساب های فیس بوک آنها از امنیت کمتری برخوردار شود..

در حالی که ظاهراً این یک اشکال بوده و برطرف خواهد شد ، رئیس امنیت فیس بوک با صدور بیانیه ای گفت: "سالها قبل از همه کار بودن تلفن های هوشمند ، ما از ارسال پیام به فیس بوک از طریق پیام متنی حمایت می کردیم ، اما این ویژگی این روزها کمتری دارد."

منتقدان با توضیحات فیس بوک قانع نیستند و به تلاشهای این شرکت برای بهبود تعامل در سایت خود اشاره دارند که در ماه های اخیر کاهش یافته است.

بسیاری از افراد پیشنهاد می کنند که هرزنامه پیامک فیس بوک یک اشکال است. مزخرف. شخصی در FB تصمیم گرفت که با "اسپم کردن همه شماره تلفن های همراه کاربران 2FA" وارد "کاربران مجدد" شود. در اینجا اصلاً اشکالی ندارد.

- متیو گرین (matthew_d_green) 14 فوریه 2018

اگر هنوز می خواهید یک مرحله اضافی در امنیت Facebook خود داشته باشید اما نمی خواهید شماره تلفن خود را تحویل بگیرید ، می توانید از ژنراتور آنها یا یک کلید امنیتی استفاده کنید.

می خواهید بدانید که فیس بوک چه چیزی در شما دارد؟ حالا می توانید!

اگر هنوز نمی خواهید فیس بوک خود را حذف کنید ، می توانید با بارگیری ساده بایگانی همه تعاملات خود در فیس بوک ، به تمام داده هایی که فیس بوک در اختیار شما است ، نگاهی بیندازید..

فقط کافی است این سه مرحله را که در سایت آنها مشخص شده است دنبال کنید ، و پس از اتمام بایگانی اطلاعات شما ، به شما اطلاع می دهند.

از این بایگانی ، می توانید همه تعاملات خود را با فیس بوک از زمان اولین ورود به سیستم مشاهده کنید ، از جمله:

  • کلیه ارتباطات با دوستان (و دوستان غیر دوست)
  • تمام ابرداده های عکس شما
  • نقاط داده ورود به سیستم و جلسه
  • صدها تصویر مورد استفاده برای تشخیص چهره
  • لیست تماس شما

ابعاد گسترده این بایگانی از فیس بوک در خودتان کافی است تا شما را مجبور کند دو بار در مورد نحوه تعامل با شبکه اجتماعی فکر کنید.

تصویر بزرگتر: چرا همه ما باید در مورد تاکتیک های جمع آوری داده های گسترده فیس بوک نگران باشیم

آنچه که شاید نگران کننده ترین حالت مشاهده تلفن های ما در تلفن های Facebook باشد ، سوءاستفاده از این داده ها است. اگرچه هنوز رسوایی های رسوایی Cambridge Analytica کاملاً مشخص نیست ، اما واضح است که با این داده ها ، فیس بوک کارتهای بسیار مهمی را در تأثیرگذاری بر جهان به شیوه هایی که هم برای شاهد و هم برایشان مشکل ساز است ، در اختیار دارد..

ممکن است فیس بوک بگوید که حریم خصوصی شما را جدی می گیرد ، اما در حال حاضر هیچ نشانه ای واقعی وجود ندارد که نشان دهد Behemoth اجتماعی به چیز دیگری غیر از جمع آوری داده ها به دلایلی که هنوز کاملاً مورد توجه قرار گرفته اند علاقه مند نیست..

در حالی که استفاده شما از فیس بوک ممکن است به اندازه کافی بی گناه باشد - از بارگذاری عکس گرفته تا ارتباط با دوستان. - از همیشه آشکار است که استفاده از داده های شما در فیس بوک هر چیزی است ولی.

حتی یک رسوایی نمی تواند فیس بوک را از برداشت داده های شما متوقف کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.