وای فای را به چه صورت می دهید؟ احتمالاً بیشتر از آنچه فکر می کنید

وای فای را به چه صورت می دهید؟ احتمالاً بیشتر از آنچه فکر می کنید

جالب تر از Wi-Fi رایگان عمومی است?

هنگامی که یک کانون عمومی Wi-Fi عمومی پیدا می کنید ، احتمالاً فکر می کنید ، "عالی!" و حتی بدون اتصال به آن متصل شوید خواندن شرایط و ضوابط استفاده.

اما نقاط مهم Wi-Fi در فرودگاه ها ، کتابخانه ها ، مراکز اجتماع ، فروشگاه های راحتی ، کافی شاپ ها و سایر مکان های عمومی در واقع بسیار خطرناک هستند.

وقتی بی خیال با شرایط و ضوابط کانون های رایگان Wi-Fi عمومی موافقیم, ما با این خطرات موافقیم و به دیگران اجازه دهید تا اطلاعات حساس ما را ردیابی کنند ، از فعالیت ما جاسوسی کنند ، داده های خود را به شرکت ها بفروشند و آنچه را که می توانیم و نمی توانیم به صورت آنلاین دیکته کنند ، دیکته کنند.

آیا عمومی و Wi-Fi خطرناک است به اندازه کافی برای ضمانت اینفوگرافی شگفت انگیز ExpressVPN?

آره. بله این است:

wi-fi-Infographic

نسبت به سابق شما ناامن تر است - از سیاست های عمومی Wi-Fi پرده برداری شد

بیایید ببینیم که وقتی کلیک می کنیم با چه چیزی موافق هستیم موافقم به شرایط و ضوابط عمومی Wi-Fi عمومی - سپس ما می خواهیم چگونه به بهترین وجه محافظت کنیم.

با کمال تعجب (یا نه) ، بسیاری از شرایط و شرایط Wi-Fi که ما بررسی کردیم اعتراف می کنند که بودن هستند ذاتاً ناامن است:

دانشگاه کلرادو:
دسترسی بی سیم به طور طبیعی رسانه ای ناامن است. مانند اکثر شبکه های بی سیم مهمان ، هرگونه اطلاعات ارسال شده یا دریافت شده از طریق شبکه بی سیم CU-Boulder Guest به طور بالقوه می تواند توسط یک کاربر بی سیم دیگر رهگیری شود. "

مناطق Wi-Fi ناگهانی در ایالات متحده:
"شما تأیید می کنید که این سرویس ذاتاً ایمن نیست و ارتباطات بی سیم توسط تجهیزات و نرم افزارهایی که برای این منظور طراحی شده اند می توانند رهگیری شوند."

شبکه بی سیم مرکز شهر Broward County:
"دسترسی به شبکه ای که شما استفاده می کنید خصوصی یا ایمن نیست."

MidMichigan Health ، که دسترسی Wi-Fi رایگان را برای بیماران و بازدید کنندگان در سیستم بهداشت دانشگاه میشیگان فراهم می کند:
این شبکه ایمن نیست. برای محافظت از شما ، توصیه می کنیم اطلاعات حساس ، مانند اطلاعات مالی ، شخصی یا اختصاصی را مشاهده یا ارسال نکنید. "

Arqiva که از سالن های هواپیمایی با شبکه های Wi-Fi سازگار است:
"شما تأیید می کنید که انتقال اطلاعات از طریق اینترنت و از طریق سرویس امن نیست."

تیم هورتونز ، زنجیره بزرگ قهوه کانادا:
"پیام های شما ممکن است موضوع رهگیری و بررسی شخص غیر مجاز باشند."

فرودگاه ملبورن:
"اینترنت یک وسیله ارتباطی ذاتاً ناامن است. در حالی که فرودگاه ملبورن از تلاشهای معقول برای تأمین دسترسی ایمن از طریق این کانون استفاده می کند ، نمی تواند امنیت هات اسپات را همیشه تضمین کند. "

شبکه های ناامن همه نوع بد هستند. اما سلام - حداقل این بچه ها در مورد آن شفاف هستند ، درست است?

چرا شبکه های Wi-Fi ناامن بد هستند?

هنگامی که به Wi-Fi عمومی و ناامن عمومی وصل شوید ، هر شخصی که می تواند وب سایتهایی را بارگیری کند و چه برنامه هایی را اجرا می کنید ، مشاهده می کند. مثل پیاده روی و بدون لباس داخل یک خانه شیشه ای است.

بعضی مواقع این عرفان می توانند محتوای فعالیت شما را مشاهده کنند. آنها می دانند که آیا شما به دنبال چیزی هستید که به طور بالقوه بتواند شما را مجذوب کند - هرگونه رسوایی ، ناخوشایند یا سیاسی. و آنها می توانند از این اطلاعات علیه شما استفاده کنند.

با داده های شما ، اشخاص مخرب می توانند:

 • شما را با حملات دقیق فیشینگ یا هک کردن هدف قرار دهید
 • شما یا شرکت خود را باج خواهی کنید
 • شما را جعل هویت کرده و هویت خود را به سرقت می برد و خسارت مالی بزرگی به شما وارد می کند

برای دسترسی به همه داده های شما حتی لازم نیست مهاجم در کنار شما نشسته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روتر مورد استفاده خود را هک کرده و آن را با بدافزارها آلوده کنید تا بتوانند از تمام ترافیکی که از طریق آن عبور می کند جاسوسی کنند.

تهاجمی تر از معاینه پروستات در والمارت

اما حتی اگر یک شبکه به درستی نگهداری شود ، عاری از ویروس باشد ، و با پیشرفته ترین فن آوری های رمزگذاری امن شود, دارندگان شبکه می توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده و آنالیز کنندو آن را به بالاترین پیشنهاد دهنده بفروشید. حتی بدتر از آن ، اگر صاحبان شبکه داده های شما را پس از جمع آوری آن از شما به درستی تضمین نکنند ، برای سرقت هکرها بسیار آسان است.

بیایید ببینیم که آنها چه چیزی را میخوانند ...

شهر و شهرستان سانفرانسیسکو:
"City همچنین ممکن است اطلاعاتی را در مورد موقعیت های جغرافیایی گره های Wi-Fi شهر که از طریق آنها کاربران به سرویس وصل می شوند ، جمع کند."

فرودگاه ملبورن:
"با پذیرش این شروط و شرایط ، شما موافقت می کنید كه اطلاعات مكشنی را در فرودگاه ملبورن جمع آوری ، نگهداری و افشای كنید: داده های محل سكونت در فرودگاه ملبورن."

اسکار:
آکادمی این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هنگام اتصال به سرویس ، اطلاعات را جمع آوری کرده و اطلاعات جمع آوری شده را به اختیار آکادمی ، از جمله اشتراک اطلاعات با دستگاه های اجرای قانون ، شرکای آکادمی و یا آکادمی ، استفاده کنید. فروشندگان. "

دادگاه منطقه پورتوریکو:
"تمام ارتباطات از طریق سرویس ممکن است تحت نظارت باشد و نباید خصوصی یا محافظت شده در نظر گرفته شود."

نان پانرا:
"رضایت به نظارت. Panera و ارائه دهنده شخص ثالث حق دارند [...] (اما لازم نیست نظارت داشته باشند) ارتباطات و فعالیت های شما را از طریق این سرویس (از جمله محتوای آنها) در هنگام انتقال نظارت کنند. "

هدف:
"هدف حق دارد (اما نه تعهد) در هنگام انتقال و در ارتباط با استفاده از این سرویس ، ارتباطات و فعالیت های خود را از طریق این سرویس نظارت و کنترل کند."

ویرجین مدیا:
ما حق نظارت و کنترل حجم داده ها و یا انواع ترافیک منتقل شده از طریق خدمات را برای ما محفوظ می داریم. "

بهداشت و درمان سنت الیزابت در شمال کنتاکی:
"ما حق داریم ، اما وظیفه مانیتور کردن ، رهگیری و افشای انتقال از طریق یا استفاده از سرویس Wi-Fi خود را نداریم"

Wi-Fi دولت هنگ کنگ:
"هر کاربر تأیید و موافقت می کند که دولت اطلاعات مربوط به فعالیت ها را در اینترنت و تاریخچه مرور کاربر حفظ کند."

خوب ، بنابراین این شبکه ها اطلاعات مربوط به "مکان" ، "فعالیت" ، "ارتباط" و "انتقال" شما را کنترل می کنند - از قبل به عنوان ابرداده شناخته می شوند. فوق داده برای انجام هرگونه صدمه بسیار مبهم است ، درست است?

چرا اگر کسی ابرداده خود را داشته باشد ، بد است؟?

بیایید در مورد آنچه ابرداده ارائه دهنده شبکه شما ممکن است از شما جمع کند فکر کنیم:

 • شناسه منحصر به فرد رایانه شما
 • وب سایت هایی که بازدید می کنید
 • خدماتی که استفاده می کنید
 • مدت زمان جلسات آنلاین شما
 • جزئیات مربوط به مکان دقیق شما

آیا دوست دارید وقتی در کارهای روزانه خود فعالیت می کنید ، دنبال همه کارها باشید؟ نه؟ پس چرا از شبکه های Wi-Fi رایگان استفاده می کنید که این کار را انجام می دهند?

نه تنها این یک حمله گسترده به حریم خصوصی شما است ، بلکه تمام این اطلاعات هستند طلا برای تبلیغ کنندگان و هکرها به طور یکسان. بازاریاب ها عاشق نگه داشتن برگه هایی هستند که در آن می خورید ، جایی که می خرید و با چه کسی سفر می کنید. به آنها کمک می کند تا تبلیغات شما را هدف قرار دهند. تبلیغات هدفمند = cha-ching!

و هکرها می توانند با تمام اطلاعاتی که درباره شما سرقت می کنند ، ویرانی های زیادی را در زندگی شما ایجاد کنند.

این را تصور کنید: هکری که به شبکه شما وصل شده است می تواند تماشای شما در سفر به خارج از کشور را برای شما برنامه ریزی کند. آنها همچنین می دانند کدام سیستم امنیتی را در خانه خود نصب کرده اید. آنها می توانند تمام این اطلاعات را به واحدهای جرم سازمان یافته و متخصص در زمینه وقوع فروش بفروشند. بهتر است جواهرات خود را در صندوق امانات قفل کنید!

بیشتر از این که خاله اسپینسر شما را عوض کند

هرگز تعجب نمی کنید که چرا اینترنت شما از Wi-Fi رایگان عمومی استفاده می کنید با اینترنت شما در خانه یکسان نیست?

به این دلیل است که بسیاری از ارائه دهندگان Wi-Fi از ترس دعوی ، والدین ناراضی یا سایر تعهدات ، محتوای سانسور می کنند. بنابراین ممکن است متوجه شوید که برنامه های مورد علاقه خود به هیچ وجه کار نمی کنند ، و تابلوهای پیام یا سرورهای چت قابل دسترسی نیستند.

بیایید ببینیم که چگونه برخی از شبکه های Wi-Fi با اینترنت شما تداخل می کنند:

فرودگاه ملبورن
"فرودگاه ملبورن ممکن است دسترسی به وب سایت ها و یا محتویاتی را که فرودگاه ملبورن در نظر دارد" دوستانه خانوادگی "نیست ، مسدود یا محدود کند.

Cloud با بیش از 22،000 کانون در انگلستان:
"ما ممکن است مسدود کردن URL گسترده را به دسته بندی کلی سایت هایی که ممکن است به دلایل قانونی یا قراردادی برای محیط های عمومی یا URL های خاص نامناسب تلقی شوند ، اجرا کنیم. نوع دسته بندی سایتها که می توانند مسدود شوند شامل موارد مرتبط با:

 • استفاده مواد مخدر
 • پورنوگرافی
 • گفتار توهین آمیز یا غیرقانونی (ExpressVPN نمی فهمید که چگونه گفتار می تواند غیرقانونی باشد)
 • سوء استفاده از شبکه

ویرجین مدیا:
"شما می پذیرید که ویرجین مدیا حق دارد دسترسی به هرگونه محتوای نامناسب در سرویس را محدود کند."

چرا مسدود کردن پورن و مواد مخدر بد است؟?

برخی از ارائه دهندگان Wi-Fi می خواهند سایت های مربوط به مستهجن و مواد مخدر را مسدود کنند. به اندازه کافی عادلانه - بعضی از افراد Beatles را دوست ندارند.

اما آنها همیشه متوقف نمی شوند. اگر وب سایتهای رقبای خود یا هر محتوی حاوی موضوعی حساس از نظر سیاسی نیز مسدود شوند ، چه می شود؟ آیا برای آنها این امکان وجود دارد که دسترسی به اینترنت شما را مانند این کنترل کنند؟ ممکن است فکر کنید هیچ چیز برای پنهان کردن ندارید ، اما آیا این امر به شخص دیگری آزادی حمله به حریم خصوصی شما را می دهد?

سانسور گاهی اوقات بر روی وب سایتها و سرویسهای کاملاً غیرقابل کنترل نیز تأثیر می گذارد ، در صورتی که اتفاق می افتد روی همان سرور می نشینند یا آدرس مشابهی با محتوای سانسور شده دارند.

آیا با ارائه دهنده Wi-Fi خود که مانند اینترنت تداخل دارد خوب هستید؟?

بچه های خوب در میان جرکس

خوشبختانه ، هر شبکه Wi-Fi قول داده است قبل از فروش داده ها به بالاترین پیشنهاد دهنده ، شما را متوقف کند و مانیتور کند.

در اینجا برخی از بچه های خوب آورده شده است:

شهر و شهرستان سانفرانسیسکو
"شهر محتوای هیچ یک از ارتباطات آنلاین یا انتقال داده را ذخیره نمی کند."
(البته به یاد داشته باشید: آنها داده های مکان را جمع می کنند)

فرودگاه آتلانتا
"HJAIA دسترسی به محتواهایی را که از طریق اینترنت در دسترس قرار می گیرند ، نمی کند. HJAIA همچنین ارتباطات بین طرفین را از طریق اینترنت محدود نمی کند.

داروین
"شهر داروین متعهد است تا از حریم شخصی محافظت کند. به رسمیت می شناسد که افراد حق دارند نحوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی خود را کنترل کنند. "

استارباکس استرالیا
"Starbucks Cafe به حق شما برای حفظ حریم خصوصی احترام می گذارد و در حین دسترسی به کانون ، اطلاعات شخصی شما را ضبط نخواهد کرد ، مگر اینکه رضایت شما داده شود."

مردم بسیار جذاب Arqiva و Salflink نه تنها بیان می کنند که وای فای رایگان ذاتاً ناامن است. آنها همچنین یک اصلاح مرتب با کاربران خود به اشتراک می گذارند.

ناگهان
"ما برخی راه حل های امنیتی ارائه شده توسط مشتری ، مانند شبکه های خصوصی مجازی ، رمزگذاری و فایروال های شخصی را به شدت تشویق و پشتیبانی می کنیم."

آرکیوا
"ما توصیه می کنیم در حین استفاده از سرویس ، از یک فناوری امن تأیید شده استفاده کنید ، به عنوان مثال شبکه های شخصی مجازی (" VPN ") و / یا یک فایروال شخصی ، به ویژه در جاهایی که قصد انجام مشاغل شخصی یا خصوصی را از طریق سرویس دارید."

اگر در حال پخش کردن آن در اطراف هستید ، از خود محافظت کنید

اگر به یک کانون Wi-Fi رایگان متصل هستید ، از یک VPN ، یک سرویس پروکسی یا مرورگر Tor استفاده کنید. در حالی که یک سرویس پروکسی ممکن است ارزانترین گزینه باشد ، لزوماً همان محافظت از حریم خصوصی را به عنوان VPN ارائه نمی دهد. این تنها می تواند ترافیک http را مدیریت کند و تنظیم آن ممکن است مشکل تر باشد. Tor به احتمال زیاد قوی ترین محافظت را ارائه می دهد ، اما می تواند کند یا رفتار غیرمنتظره ای برای کاربر باشد.

یک VPN خوب باعث می شود که اپراتور Wi-Fi یا یک مهاجمان از هویت شما یا سایت هایی که بازدید می کنید آگاهی نداشته باشند. همچنین هک کردن آنها در رایانه یا تلفن هوشمند شما را برای آنها به طور قابل توجهی سخت تر می کند. علاوه بر این ، یک VPN به شما امکان می دهد به محتوا یا برنامه هایی دسترسی داشته باشید که در غیر این صورت مسدود شده اند.

توجه داشته باشید ، با این حال ، اشخاص ثالث هنوز هم می توانند حرکات شما را در اطراف مکان خود ترسیم کنند و با مراجعه به آدرس MAC خود ، که شناسه منحصر به فرد کارت شبکه شما است ، چندین بازدید خود را به شبکه وصل کنید..

اگر نمی خواهید از این طریق ردیابی شوید ، با یک سیستم عامل همراه باشید که آدرس MAC شما مانند Tails و iOS را به صورت تصادفی و گمنام بگذارد.

خط آخر؟ در مورد اعتماد به چه شبکه هایی احتیاط کنید و به سیاست ها و وعده های آنها توجه داشته باشید. این ممکن است عاقلانه باشد که بتوانید ترافیک خود را از طریق شبکه Tor کاملاً مسیریابی کنید یا در یک سرویس VPN خوب که با دقت مورد آزمایش قرار داده اید سرمایه گذاری کنید.

تصویر برجسته: ربکا بردلی

وای فای را به چه صورت می دهید؟ احتمالاً بیشتر از آنچه فکر می کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.