نگران هستید دستگاههای شما در مرز مصادره شوند؟ در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید

[ware_item id=33][/ware_item]

تلفن همراه با یک آیکون قفل شده و قفل شده در دو طرف یک خط زرد روی زمین.


شواهدی در حال رشد وجود دارد كه نشان می دهد مأموران امنیتی مرزی در حال انجام اقدامات بیشتری برای ورود به زندگی روزمره ما هستند. درست در سال گذشته ، ماموران گمرکی در ایالات متحده بیش از 33،000 جستجوی دستگاه بدون ضمانت را انجام داده اند - چهار برابر این تعداد تنها از سه سال پیش.

یک توصیف اخیر در دادخواست به ریاست بنیاد الکترونیکی مرز و اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نشان داد که مأمورین "ادعا می کنند مرجع تقریباً ناآرام برای جستجوی و توقیف دستگاه های مسافر در مرز." ابرو 75 ساله.

نگران کننده تر این است که مقامات مرزی همچنین می توانند دستگاههای الکترونیکی را جستجو کنند تا اطلاعاتی را درباره هر شخصی که با آنها متصل شده اید ، به عنوان مثال ، خانواده یا دوستان و هر منبعی که یک روزنامه نگار یا محقق داشته باشد ، پیدا کنند. هر شخصی که در لیست مخاطبین شما قرار دارد بازی منصفانه ای است. و این تهاجم آشکار به حریم خصوصی محدود به ایالات متحده آمریکا نیست.

گروه های وکالت برای متوقف کردن جستجوها و مصادره های غیرمجاز دستگاه تلاش می کنند ، اما چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از دستیابی امنیت مرزی به اطلاعات حساس در دستگاه های خود ، انجام دهید..

1. بدون دستگاه های خود سفر کنید

ساده ترین و امن ترین راه برای جلوگیری از جستجوی مرزها این است که فقط دستگاه های خود را با خود همراه نکنید. اما ، در حالی که ممکن است استراحت کردن از دستگاه های شما خوب باشد ، ممکن است برای کسانی که به دستگاه های خود اعتماد می کنند ، ناراحت کننده باورنکردنی باشد تا به سایر نقاط جهان متصل باشند.

2. فقط یک تلفن مشعل را با داده های مورد نیاز خود تهیه کنید

تلفن مشعل یا رایانه ای که فقط برای مسافرت استفاده می شود روش دیگری برای کاهش میزان اطلاعات حساس شما است. در حالت ایده آل ، دستگاه های شما فقط آنچه را که برای سفرهایتان لازم دارید ، دارند و نه خیلی بیشتر.

هنگام تنظیم دستگاه های مشعل خود ، اطمینان حاصل کنید که هیچ حساب ایمیل ، برنامه رسانه های اجتماعی یا عکس های شخصی روی آنها وجود ندارد. به این ترتیب ، اگر دستگاه شما مصادره و انتخاب شود ، چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد.

3. اطلاعات حساس را روی ابر ذخیره کنید و برنامه ها را به طور موقت بر روی تلفن خود حذف کنید

خبر خوب این است که در صورت ذخیره شدن بصورت آنلاین ، ماموران گشت مرزی ایالات متحده نمی توانند اطلاعات مسافران را جستجو کنند.

بنابراین برای کسانی که نمی توانند (یا نمی خواهند) دستگاه های بیشتری خریداری کنند ، یک راه ساده برای جلوگیری از داده کاوی در مرز ، ذخیره اطلاعات در ابر و حذف همه چیز در دستگاه شما است. هرچند مراقب باشید: اگر چیزی را پشت سر بگذارید ، این بازی هنوز هم بازی عادلانه است.

حذف حساب های رسانه های اجتماعی و ایمیل به ویژه آسان است زیرا شما مجبورید با نصب مجدد برنامه ، دوباره به سیستم وارد شوید.

اگر ذخیره سازی داده ها روی cloud گزینه ای نیست ، می توانید با اضافه کردن حجم های پنهان یا سیستم عامل های پنهان ، داده های قابل قبول بودن را بر روی دستگاه خود ادعا کنید که در صورت تنظیم صحیح ، داده های شما را حتی از پزشکی قانونی پیشرفته پنهان می کند..

4- امنیت داده های بیومتریک را غیرفعال کنید و دستگاه های خود را رمزگذاری کنید

در ایالات متحده ، ماموران مرزی می توانند شما را مجبور کنند که از امنیت بیومتریک خود برای استفاده از قفل دستگاههای خود برای معاینه استفاده کنید. حتما آن را غیرفعال کنید و در عوض از رمزهای عبور طولانی و رمزگذاری استفاده کنید.

علاوه بر این ، باید از رمزگذاری دیسک دستگاه های خود اطمینان حاصل کنید. اگر دستگاه Android شما 6.0 یا بالاتر اجرا شود ، به صورت پیش فرض رمزگذاری می شود ، اما می توانید در تنظیمات بررسی کنید > امنیت. کاربران اپل می توانند به راحتی بطور کامل استراحت کنند زیرا همه دستگاه های iOS بصورت پیش فرض رمزگذاری می شوند. لپ تاپ های MacOS را می توان با FileVault و BitLocker در دستگاه های ویندوز 10 رمزگذاری کرد.

مراقب باشید از این رو که ماموران مرزی هنوز می توانند از دستگاههای شما برای امتحان و خرابی در آنها استفاده کنند ، و اگر شما یک بازدید کننده از ایالات متحده هستید ، حتی در صورت عدم رعایت خواسته های جستجو حتی از ورود خودداری کنید..

5- گزارش هرگونه تخلف

در حالی که راه حلهای موقت برای بررسی غیرمجاز دستگاههای ما وجود دارد ، جایگزینی برای برگرداندن کامل این نفوذ به حریم شخصی ما وجود ندارد.

هرگونه رفتار نامناسب را به سازمانهایی مانند ACLU یا EFF گزارش دهید ، که در تلاش هستند تا نقض حقوق شما را تحت فشار قرار دهند..

ACLU و EFF از دولت فدرال به دلیل جستجوی بدون ضمانت در سال 2017 شکایت کرده اند و در حال پیشروی در پرونده خود هستند. گزارش سوءاستفاده برای کمک به این سازمانها در طرح پرونده ای علیه گمرک و مهاجرت بسیار مهم است.

بهترین راه برای جلوگیری از توقیف داده های شما در مرز

متاسفانه ، این راه حل ها کامل نیستند. جستجوهای بدون ضمانت هنوز هم با سرعت فزاینده ای اتفاق می افتند و کار چندانی برای متوقف کردن مأمورین مرزی در جستجوی دستگاههای شما در هر زمان که بخواهند انجام نمی شود.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در هنگام عبور از یک مرز اطلاعات کمی حساس داشته باشید و هرگونه نقض حریم خصوصی را به سازمانهایی مانند ACLU ، OpenMedia و EFF گزارش دهید..

نگران هستید دستگاههای شما در مرز مصادره شوند؟ در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.