چگونه خصوصیات خود را در رسانه های اجتماعی خصوصی تر کنید

این نماد معمولاً برای به تصویر کشیدن یک گالری تصویر استفاده می شد ، اما با نماد اغلب برای نشان دادن قفل در موقعیتی که معمولاً اعلان ها ظاهر می شوند (پایین سمت راست) استفاده می شود.

"یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد" ، بنابراین آگهی قدیمی می رود. امروزه ، تقریباً با تمام عکس هایی که به صورت دیجیتالی و با کیفیت بالاتر گرفته شده اند ، اطلاعات بیشتری نسبت به گذشته دارند.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانیم از عکسها به ارزش چهره خود جمع کنیم: چه کسی در آن است ، چه اتفاقی می افتد و کجاست. اما با عکس هایی که با کیفیت بالاتر عکس گرفته شده است و در دستگاه هایی که موقعیت مکانی شما را ردیابی می کنند ، مردم می توانند درباره عکس شما و شما - اطلاعاتی بیشتر از آنچه ممکن است بخواهید از شما بخواهند کسب کنند.

آنچه مردم می توانند از عکسهای شما دریابند?

سال گذشته ما در مورد یک آزمایش داده نوشتیم که در آن میلیون ها تصویر گربه در سایت های میزبان مانند Twitpic و Instagram به همراه مکان هر گربه بر روی نقشه قرار گرفتند ، مشخص شد از مختصات عرض و عرض جغرافیایی در فوق داده های عکس ها. اگر این کار را با گربه ها انجام دهید ، می تواند با افراد نیز انجام شود.

وقتی تنظیمات جغرافیایی شما در برنامه دوربین یا دوربین شما روشن است ، عکس هایی که می گیرید خواهد بود داده های مکان در ابرداده و عرض جغرافیایی دقیق درج شده است. هرکسی که به عکسهای شما دسترسی داشته باشد می تواند با کمی دشواری ابرداده را بازیابی کند و می تواند هنگام گرفتن عکس مشخص کند که در کجا بوده اید.

و با توجه به کیفیت عکس ها با هر مدل جدید تلفن واضح تر می شود ، وظیفه سرقت داده های بیومتریک شما کمی آسان تر می شود ، به خصوص وقتی صحبت از آن می شود اثر انگشت شما. نمونه های واقعی در مورد سرقت هویت با استفاده از عکس های انگشتان واقعاً وجود ندارند ، اما در تئوری کسی با تصویری از اثر انگشت شما می تواند به تلفن شما وارد شود که از تأیید اثر انگشت استفاده می کند.

سرانجام ، و شاید نگران کننده ترین ، یک شخص متخاصم یک بار خانه اشخاص مشهور را با تأمل در چشمان خود پیدا کرد و به او حمله کرد. اگرچه این بسیار نادر است ، اما هنوز نمونه ای از چگونگی عکس ها می تواند به صورت غیر منتظره ترین اطلاعات به شما ارائه دهد.

از آنجا که ماه اکتبر ماه آگاهی از امنیت سایبری است ، چرا پنج دقیقه طول نمی کشد تا تصاویر آنلاین خود را به نمایش بگذارید?

چگونه خصوصیات خود را بیشتر کنید

1. فراداده را نوار کنید

هر عکسی که در دستگاه شما گرفته شده است حاوی داده های تصویر قابل تعویض (EXIF) است که قالب بندی عکس و همچنین سایر جزئیات تصویر مانند داده های مکان را مشخص می کند..

ساده ترین راه برای حذف این ابرداده غیرفعال کردن موقعیت جغرافیایی بر روی دستگاه های شما برای جلوگیری از ردیابی آنها در وهله اول (iOS ، Android).

اگر عکس های شما دارای اطلاعات مکانی هستند که به آنها متصل شده اند ، می توانید آنرا به صورت بازگشتی از طریق برنامه های منبع آزاد و منبع باز حذف کنید. اگر عکسهای خود را روی عکسهای Google ذخیره کنید ، می توانید مکان را به سادگی با جابجایی یک ضامن در تنظیمات آن ، حذف کنید.

درباره دلیل چرا باید ابرداده را حذف کنید ، بیشتر بخوانید.

2. دسترسی به عکس های خود را سخت تر کنید

اگر عکس های شما از قبل بارگیری آنلاین شده است و نمی خواهید آنها را بکشید ، می توانید محدود کنید که چه کسی می تواند به آنها دسترسی پیدا کند. تنظیمات حریم خصوصی حساب ها و آلبوم های خود را که بارگذاری می کنید ، مرور کنید و دسترسی به مواردی را که نمی خواهید همه آنها را ببینید ، محدود کنید. با تغییر تنظیمات حریم خصوصی خود در فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر شروع کنید.

۳ post از ارسال عکس های حساس خودداری کنید یا کلی آنها را حذف کنید

قبل از آپلود کردن عکس ، یک ثانیه برای بررسی اطلاعات موجود در عکس ، از داده های مکان و افراد موجود در عکس گرفته تا اطلاعات قابل شناسایی (مثلاً #boardingpass) خود ، مرور کنید. آیا این اطلاعاتی است که شما می خواهید همه افراد زیر را بدانند?

کاهش ، در صورت عدم حذف ، عکس هایی با اطلاعات حساس در کل ، همچنین می تواند شانس کسی را که می داند در جایی که شما قرار دارد ، کاهش دهد. این ممکن است یک ضربه گیر باشد ، اما تنها راه برای جلوگیری از پیگیری دقیق مردم از نزدیکتر از آنچه می خواهید ، متوقف کردن ارسال یا حذف عکس ها یا خصوصی سازی عکسهای عمومی است..

حذف ، محدود و کاهش دهید

از بین بردن داده های محلی ، محدود کردن دسترسی به حساب کاربری خود ، و کاهش تعداد عکس هایی که در حساب های خود ارسال می کنید ، تمرین خوبی است برای هر کسی که می خواهد کنترل بیشتری داشته باشد ، چه کسی می تواند آنچه را که بصورت آنلاین ارسال می کند ، و اطلاعاتی را که در فوق داده مشاهده می شود ، به دست بگیرد..

چگونه خصوصیات خود را در رسانه های اجتماعی خصوصی تر کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.