تکامل رمزنگاری: چگونه تغییر کرده و چرا دولت از آن متنفر است

تکامل رمزگذاری

مدت ها قبل از شروع دولت برای مبارزه با قانون برای رمزنگاری ، سیاستمداران سراسر جهان برای برقراری ارتباط با یکدیگر به کدهای مخفی روی آوردند. از رمزگذاری ژولیوس سزار گرفته تا رمز چرخه چرخ توماس جفرسون ، رمزگذاری بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ بشر است.

در حالی که روشهای نوین رمزگذاری فقط 10 تا 20 سال گذشته به راحتی در دسترس بوده اند ، می توان این استدلال را مطرح کرد که رمزنگاری در جهان مدرن شکل گرفته است..

رمزگذاری چیست?

به معنای اساسی ، رمزگذاری عمل تضمین بخشی از اطلاعات به روشی است که فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل خواندن است. آیا تا به حال دوستی داشته اید که پیام های رمزگذاری شده را برای او ارسال می کنید؟ شاید شما اولین حرف هر کلمه را به یک "Z" تغییر دهید یا فقط حروف را به طور کلی بپیچانید. اگر این کار را کردید ، در حال حاضر با مفهوم اصلی رمزگذاری آشنا هستید.

در حالی که اغلب به رمزنگاری گفته می شود ، این دو اصطلاح یکسان نیستند. رمزنگاری عمل پنهان کردن ارتباط است ، در حالی که رمزگذاری مربوط به وسایل است.

تاریخ گسترده رمزگذاری

اگرچه رمزگذاری اکنون ممکن است بخشی از زندگی روزمره ما باشد ، اما آغاز آن به تولد تمدن مدرن باز می گردد. اصطلاح رمزگذاری از واژه یونانی kryptos سرچشمه گرفته و به معنای راز است. در حقیقت ، اولین استفاده مستند از رمزنگاری کتبی مربوط به سال 1900 قبل از میلاد است ، مورخان شواهدی از کاتب مصری را یافتند که در میان کتیبه های سلسله مراتبی پیام های پنهانی می نوشت..

چند صد سال سریع پیش بروید و نویسندگان عبری به راحتی با استفاده از شکلی از رمزنگاری شروع کردند که آخرین حرف الفبا را با حرف اول جایگزین کرد. گفته می شود كه این نوع رمزگذاری در كتاب مقدس از سیستم آتباش استفاده می شود. حتی Kama Sutra (که در حدود قرن هفتم در هند نوشته شده است) از کاربرد رمزنگاری و اینکه چگونه این یک عمل مهم بود ذکر می کند.

و البته ، Enigma وجود دارد ، که مطمئناً مشهورترین شکل رمزگذاری پیش از اینترنت است. این وسیله رمزنگاری انقلابی که توسط مهندس آلمانی آرتور شرببیوس در سال 1918 ساخته شد ، سرانجام توسط ارتش آلمان دست به دست شد. بریتانیا تا سال 1941 طول کشید تا Enigma را کاملاً سرکوب کند ، رویدادی که مورخان می گویند نقطه عطف در جنگ جهانی دوم بود..

چگونه امروز از رمزگذاری استفاده می کنیم

در حالی که روش های رمزنگاری قلم و کاغذ هزاران سال است که وجود دارد ، رمزگذاری مدرن را می توان مستقیم در اواخر دهه 70 و ظهور DES یا Data Encryption Standard ردیابی کرد. توسعه یافته توسط IBM ، این شکل واقعی رمزنگاری تا سال 1997 بود.

با ظهور اینترنت ، رمزنگاری به سرعت دیجیتالی شد و پروتکل های رمزگذاری که زمانی ناگسستنی تلقی می شدند ، مطابق با استانداردهای امروزی مشخص شده بودند که فرسوده هستند. بعد از اینکه DES شکسته شد ، AES یا Advanced Encryption Standard به زودی به عنوان عادی تبدیل شد.

بر خلاف اشکال قبلی رمزگذاری ، AES از کلیدهای بیت برای تقسیم بسته های داده استفاده می کند. (Pssst: ExpressVPN برای اطمینان از اطلاعات خود از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کند.) این بالاترین شکل رمزگذاری است که در حال حاضر موجود است و در حال حاضر روش انتخاب ارتش ایالات متحده است. تحت AES 256 بیتی ، رمزگشایی حتی پیشرفته ترین ابر رایانه ها میلیارد ها سال طول می کشد.

چرا دولت در مورد رمزگذاری نقض می کند

از فیلسوف جان لاک تا نویسنده ادگار آلن پو ، شیوه رمزگذاری پیام ها بطور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. و در حالی که واقعاً غیرممکن است که در تاریخ بشریت دقیقاً غیرممکن باشیم که ایده رمزگذاری به عنوان چیزی مفید برای چیزهای مضر تلقی شود ، دولتها امروز در تلاشند تا پیش فرض این را ارائه دهند که اطلاعات شما همیشه در دسترس باشد.

خوشبختانه ، اپل ، گوگل و سایر شرکت های فنی ارزش را در حریم شخصی کاربران می بینند و اکنون به صورت پیش فرض در حال رمزگذاری اکثر دستگاه ها هستند. به طور طبیعی ، قانون در این مورد خیلی خوشحال نیست.

رمزگذاری جان شما را نجات می دهد: هنگامی که شبکه اضطراری در طول #BruesAttack شکست خورد ، پلیس / پزشکان بهWhatsApp تغییر مکان دادند. https://t.co/AK4riLKa7U

- ادوارد اسنودن (Snowden) 26 مارس 2016

ممکن است پرونده سن برناردینو را به یاد داشته باشید که چند سال پیش اپل از درخواست FBI برای باز کردن تلفن قاتلان خودداری کرد ، یا اخیراً چگونگی وزیر امور خارجه انگلستان با عصبانیت تحت فشار قرار دادن خدمات چت ایمن مانند WeChat برای ایجاد فضای داخلی در برنامه های خود است..

با صحبت های اخیر مبنی بر عدم خنثی سازی خالص و ارائه قدرت بیشتر به ISP ، رمزگذاری دستگاه های شما هرگز مهمتر نبوده است.

چگونه از خود محافظت کنید

از تماس هایی که انجام می دهیم ، مواردی که با کارتهای اعتباری خود خریداری می کنیم و حتی وب سایتهایی که بازدید می کنیم ، دنیای مدرن با رمزگذاری اجرا می شود.

اجازه ندهید دولت شما را فریب دهد. اطلاعات شما فقط مربوط به شما و شماست. شما حق استفاده از حریم خصوصی را دارید و اطمینان از اینکه VPN شما همیشه روشن است یک راه ایمن و آسان برای رمزگذاری تمام ترافیک اینترنت شماست.

تکامل رمزنگاری: چگونه تغییر کرده و چرا دولت از آن متنفر است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.