مزایا و خطرات Siri -ous فن آوری صدا

فواید و خطرات فناوری صدا

“سلام ، سیری”

اگر از موارد فوق گفته شده است ، از هر کاربر iOS سؤال کنید و آنها حکایات شخصی از نمایش داده شدگان و پاسخهای خنده دار را به اشتراک بگذارند. آنچه اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که ظهور فناوری صوتی مانند سیری و الکسا آمازون یک الگوی جدید در محاسبات ، آوردن امکانات جدید و همچنین برخی از خطرات خنک کننده را نشان می دهد.

تاریخچه مختصری از رابط های کاربر گرافیکی

تا همین اواخر ، تعامل ما با رایانه ها به واسط های گرافیکی کاربر (GUI) متکی بود. رابط کاربری گرافیکی اولین بار در دهه 1930 توسط مهندس آمریکایی Vannevar Bush رویا شد ، که تصویری از دستگاهی به نام Memex (یک پورتمانتو حافظه و فهرست) را در نظر داشت که می تواند دانش خود را از طریق دو صفحه نمایش گرافیکی ، صفحه کلید و یک اسکنر ارائه دهد..

فناوری روز بوش نتوانست Memex را زنده کند ، و تا زمان معرفی Xerox Alto در سال 1973 رایانه ها قادر به ترکیب همه عناصر مورد نیاز برای رابط کاربری گرافیکی مدرن نبودند..

رایانه Xerox Alto با GUIبه عنوان اولین رایانه ای که با یک سیستم عامل مبتنی بر یک رابط کاربری گرافیکی طراحی شده است ، آلتو یک نقطه عطف محاسباتی است.

از آن زمان به بعد ، رابط کاربری گرافیکی به یک مؤلفه اصلی زندگی دیجیتال ما تبدیل شده اند. چه در حال نوشتن مک بوک باشید و چه در Android ضربه بزنید ، به یک صفحه تکیه می دهید تا به شما در عملکرد دستگاه خود کمک کند و اطلاعات مورد نظر خود را مجدداً انتقال دهد. اما با وجود فناوری صدا ، رابط کاربری گرافیکی سرانجام ممکن است منسوخ شود.

چه فایده و خطری را می توان انتظار داشت که فناوری صوتی به تجربه محاسبات ما بیفزاید?

مزایای فن آوری صدا

اولا ، فناوری صدا ارتباط ما با ماشین ها را طبیعی تر می کند. فناوری صدا به جای اینکه ساعت ها برای تدریس خود (یا یک عضو خانواده بزرگتر) نحوه کار با یک سیستم عامل جدید فانتزی را صرف کنید ، به ما این امکان را می دهد تا با یک زبان ساده تر ارتباط برقرار کنیم – یعنی خود ما.

فقط هنگامی که متوجه شد می تواند نامه الکترونیکی خود را بدون باز کردن یک مرورگر وب ، تایپ کردن URL و وارد کردن رمز عبور فوق العاده پیچیده ، بررسی کنید ، روی صورت مادربزرگتان تسکین دهید. با پیشرفت فناوری صدا ، ما می خواهیم از افزایش راحتی و بهره وری بهره مند شویم زیرا موانع کار دستگاه دیجیتال سقوط می کند.

فناوری صدا نه تنها راحتی افزودنی را برای کاربران رایانه موجود فراهم می کند ، بلکه به افرادی که نتوانسته اند از رایانه استفاده کنند برای پیوستن به مکالمه دیجیتال نیز استفاده می کنند. رایانه ای که از طریق صدا استفاده می شود به افراد کم بینا اجازه می دهد از مزایای آنلاین بودن استفاده کنند در حالی که کاربران دارای معلولیت جسمی قادر به کار دستگاههای دیجیتالی با دردسر کمی هستند..

علاوه بر این ، هرچه ماشین آلات در درک زبانهای انسانی بهتر می شوند ، فناوری ترجمه همزمان به ما کمک می کند تا حتی با سرعت بیشتری در ارتباط با بیگانگان باشیم. کارآیی حاصل از تولید احتمالاً برای همه طرفهای درگیر سود خواهد داشت.

خطرات فن آوری صدا

اما همه رنگین کمان ها و پروانه ها نیستند. فن آوری صوتی نیاز به دستگاه های هوشمند دارد که دائما در حال گوش دادن و ضبط شدن (بالقوه) هستند. در حالی که بسیاری از دستگاه ها باید قبل از انتقال اطلاعات گفتاری به سرور آنلاین ، فعال شوند (“سلام ، سیری ،” سلام ، کورتانا) ، هیچ بینشی مشخص نیست که چه کسی ، چه ساعتی و چه مدت را ذخیره می کند.

هیچ سرویس وب مدرن مخفی در حال حاضر اطلاعاتی راجع به شما جمع نمی کند ، اما فناوری صوتی به آنها اجازه می دهد تا یک بخش اصلی از هویت شما را حفظ کنند – صدای شما.

اگرچه ما هنوز سالها از سناریوهای کابوس فاصله نداریم که هکرها به دلایل نامطبوع ضبط صدا شما را جمع می کنند و دستکاری می کنند ، فقط می توان تعجب کرد که آیا امکانات فن آوری صوتی ارزش فرسایش های اضافی به حریم خصوصی را دارد یا خیر. در صورت وجود هر چیزی ، شرکت های فناوری باید اطمینان حاصل کنند که اقدامات امنیتی داده های خود همچنان به وظیفه خود ادامه داده و به مبارزه با درخواست های پشتیبان داده در دستگاه ها ادامه دهند.

با استفاده از VPN با خیال راحت از فناوری صدا استفاده کنید

برنامه ExpressVPN در دستگاه های iOSتا معرفی VPN های فعال شده با صدا ، می توانید ExpressVPN را با یک شیر ساده یک دکمه متصل کنید!

فن آوری صوتی وعده ایجاد دنیای جدیدی از مزایا و خطرات را می دهد ، اما یک ابزار فناوری موجود می تواند زندگی دیجیتالی شما را به طور یکسان حفظ کند. یک VPN رمزنگاری و امن می کند هر داده هایی که دستگاه شما را ترک می کند ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد شخص ثالث نادرست در اتصال به اینترنت شما و گرفتن صدای شما (یا چیزهایی که با آن می گویید) ندارید..

در حالی که هیچ چیزی با استفاده از فناوری با عقل سلیم تپش نمی کند ، یک VPN مسیری طولانی را طی می کند تا مطمئن شود که اطلاعات شما (با این حال شما آن را رله می کنید) در اختیار شما است.

نظر شما در مورد فناوری صدا چیست؟ از اینکه تعامل انسان و کامپیوتر جهش کوانتومی بعدی خود را دارد ، هیجان زده هستید؟ به عنوان یک شرکت مشتاق مشتاق که یک چک IP ، یک تست نشت DNS و یک برنامه جذاب برای روترها را تنها در سال گذشته معرفی کرده است ، ExpressVPN از پتانسیل فناوری صدا هیجان زده است.

احتمال وجود یک VPN با صدا را در آینده نزدیک حساب نکنید!

زیراکس آلتو: مایکل هیکس / ویکی مدیا
iPhone: Pixabay / Pexels (تصویر اصلاح شده است)

مزایا و خطرات Siri -ous فن آوری صدا
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.