ما Tails 2.0 را مرور کردیم و در اینجا آنچه اتفاق افتاده است

وب سایت ExpressVPN در Tails 2 باز می شود.

یكی از مهمترین موانع كه ادوارد اسنودن هنگام تهیه گسترده ترین اسناد طبقه بندی شده در تاریخ مدرن با آن روبرو بود ، آموزش گلن گرین ووالد نحوه استفاده از رمزگذاری بود.
اسنودن Greenwald را با سیستم زنده Amnesic Incognito (Tails) معرفی کرد ، که از یک USB استفاده می شود و هیچ اثری از خود بر روی رایانه شما باقی نمی گذارد. Tails اجازه می دهد تا ارتباطات ایمن برقرار شود و تمام ترافیک ها را از طریق شبکه Tor مسیریابی کند تا ناشناس بودن شما حفظ شود.

Tails تازه با انتشار نسخه Tails 2.0 به روزرسانی اساسی شد!

هفته گذشته دست خود را به کاندیدای آزادی گرفتیم و فقط نمی توانستیم صبر کنیم تا آن را امتحان کنیم.

نصب دم 2.0 در دستگاه شما

از آنجا که نسخه 2.0 نسخه جدیدی است ، ما مجبور شدیم ابتدا نصب را انجام دهیم. این یک فرایند بسیار ساده است ، اما اگر تازه وارد سیستم باشید ، می تواند گیج کننده به نظر برسد.

مراحل اول هنوز مانند نسخه های قبلی Tails است. بسته به مارک رایانه شما ، ممکن است لازم باشد هنگام راه اندازی یک کلید خاص را برای راه اندازی Tails فشار دهید. اگرچه در بسیاری موارد ، می توانید به راحتی USB Tails USB را وصل کرده و رایانه خود را روشن کنید. به سادگی گزینه USB boot را انتخاب کنید و Tails بارگذاری شروع می شود.

اولین چیزی که در مورد Tails 2.0 متوجه شدیم این است که گزینه Windows Camouflage از بین رفته است. در نسخه های قبلی این ویژگی می تواند Tails را بر روی دستگاه شما پنهان کند ، با این که رومیزی با Windows XP یکسان جلوه کند. شاید این یک بار برای جلوگیری از توجه ناخواسته در کافه های اینترنتی مفید باشد ، اما احتمالاً امروزه توجه بیشتری را برای استفاده از ویندوز XP جلب می کنید – XP یک سیستم عامل پانزده ساله است! علاوه بر این ، کافه های اینترنتی حتی هنوز هم وجود دارند?

  شبکه ضد جاسوسی؟ آستوریا ممکن است جواب را حفظ کند

طراحی Tails اکنون بسیار عالی به نظر می رسد! توسعه دهندگان توضیح دادند که آنها در حالت کلاسیک به GNOME Shell تغییر داده اند. فوراً احساس راحتی می کند و پنجره ها و منوها بطور شهودی کار می کنند.

Tails اکنون سازگار با صفحه لمسی است و بدون ایجاد تجربه در لپ تاپ یا دسک تاپ شما امکان پذیر است. با حرکت دادن نشانگر خود به گوشه بالا سمت چپ ، که یک لمس خوب است ، می توانید یک نمای کلی از همه ویندوزهای باز و فضای کاری بدست آورید. همچنین یک نمای کلی برنامه وجود دارد که یک ویژگی عالی است اما متأسفانه هنگام پیمایش از طریق برنامه ها با ماوس کمی clunky احساس می شود.

Tails با یک صفحه کلید مجازی برای دستگاه های صفحه لمسی (یا کاربران صفحه کلید که می خواهند از خطر نصب یک keylogger روی صفحه کلید خود نصب نشوند) ارائه می شود..

اما به نوعی ، صفحه کلید مجازی تنها چیزی است که در Tails 2.0 زشت تر شد.

ضایعات صفحه نمایش دمپنجره های کاشی شده Tails 2.0

اتصال به اینترنت با Tails 2.0

چند ثانیه طول کشید تا نماد Wi-Fi را پیدا کنیم تا بتوانیم به اینترنت وصل شویم. بنا به دلایلی ، یک سطح در عمق فهرست قرار دارد و ما نمی توانیم منطق این قضیه را ببینیم. Wi-Fi باید به راحتی در دسترس باشد. گذشته از آن که کمی زمان برای یافتن پیدا می کند ، روند کار به خوبی انجام می شود. و ما دوست داریم که Tails شناسه منحصر به فرد کارت شبکه رایانه شما (آدرس MAC) تصادفی شود ، تا بتوانید هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی ردیابی کمتری داشته باشید..

  ExpressVPN ExpressChat را راه اندازی می کند: آینده برنامه های چت

ایمیل و مرور مرورگر

یک تغییر مهم این است که Tails اکنون با Icedove به عنوان مشتری ایمیل پیش فرض همراه است. Icedove مبتنی بر Thunderbird موزیلا است و تجربه رضایت بخش کاربر را نسبت به Claws (مشتری قبلی ایمیل) ارائه می دهد ، و بهتر نیز به دنبال آن است.

مرورگر Tor به وضوح تغییر نکرد ، اگرچه در تغییرات اعلام شده است که مرورگر دیگر گزینه باز کردن فایلهای بارگیری شده با یک برنامه خارجی را ارائه نمی دهد. این یک ویژگی امنیتی است که با هدف محافظت از شما در برابر پرونده های سرکش و ویروس ها انجام می شود. توصیه می شود قبل از باز کردن پرونده های بارگیری شده از منابع ناشناخته ، از اینترنت جدا شوید. و اگر اتفاق خنده دار رخ داد ، به راحتی کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

tor در دم 2.0با استفاده از Tor on Tails 2.0

در حال ویرایش پرونده های خود

Tails با انواع ویرایش و ابزار اداری همراه است. LibreOffice مجموعه اداری بسته بندی شده است و به شما امکان می دهد فایلهای .doc را که ویندوز از آن استفاده می کند ویرایش کنید. برای به حداقل رساندن ابرداده ، هر قسمت از Tails بهینه شده است ، بنابراین لازم نیست نگران باشید که اگر یک سند ناشناس را منتشر کنید ، خود را آشکار کنید..

نرم افزار ویرایش تصویر نیز فوق العاده است. Inkscape (گرافیک بردار) و Gimp (تصاویر) به اندازه کافی خوب هستند که بتوانید از آنها در سیستم عامل اصلی خود استفاده کنید..

یکی از مفیدترین ابزارهای موجود در Tails ، “MAT” است ، ابزار ناشناس سازی ابرداده. شما می توانید هر نوع پرونده را در MAT بارگذاری کنید ، و تمام ابرداده های مرتبط با پرونده را به شما می گوید. این یک ابزار ضروری برای روزنامه نگاران است ، زیرا ابرداده های ذخیره شده در عکس ها اغلب به سوژه های داستان های پیوست شده آسیب دیده است ، مانند جان مک آفی در سال 2012.

  چگونه در دنیای واقعی ناشناس باشیم

رمزگذاری دم 2.0

بزرگترین قدرت Tails همیشه اجرای قوی آن از PGP بوده است. در نوار بالا می توانید یک نماد دفترچه یادداشت کوچک را پیدا کنید که به دلایلی که درک نمی کنیم مخفف رمزگذاری است. متن را می توان در یک دفترچه یادداشت به نام Gedit ویرایش کرد. ویژگی عالی Tails امکان کپی ، رمزگذاری ، یا امضای فایل ها با امضای PGP شما است – همه با کلیک روی یک دکمه واحد. سپس می توانید نتیجه هر کجا که می خواهید ارسال یا ارسال کنید.

تصور اینکه کسی در استفاده از PGP با چنین ابزاری دست ساز مشکل داشته باشد ، دشوار است.

دم pgpPGP با Tails 2.0 آسان است

Tails 2.0 برای ما خوب کار کرد ، اما هنوز هم کاندیدای انتشار است. اگر می خواهید یک تجربه کامل پشتیبانی از Tails ، بهتر است نسخه فعلی (1.8) را بارگیری کنید. در صورت آماده شدن نسخه کامل ، دمها به طور خودکار به نسخه 2.0 ارتقا خواهند یافت.

در کل Tails 2.0 از انگشتان دست ما می شود!

ما Tails 2.0 را مرور کردیم و در اینجا آنچه اتفاق افتاده است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.