VPN در مقابل ISP: به چه کسی می توانید اعتماد کنید؟

چرا می توانید به یک VPN اعتماد کنید

یک شخص متوسط ​​ممکن است از VPN به دلایل زیادی استفاده کند ، از دور زدن سانسور تا مخفی کردن ترافیک از ISP. به ویژه ، اخیراً موضوعی داغ است ، زیرا دولت های سراسر جهان به مطالبات ISP ها می پردازند تا سود خود را براساس حریم شخصی شما قرار دهند.

ISP شما می داند که داده های شما با ارزش است

یکی از با ارزش ترین دارایی هایی که شما به عنوان کاربر اینترنت دارید داده های شما است. هر بازدید از وب سایت ، بارگیری برنامه ، درخواست نقشه ، بارگیری تورنت و خرید رنگی آنلاین تصویری از شما که هستید هستید.

تمام این اطلاعات را می توان برای چاپ اثر انگشت برای شما جمع آوری و استفاده کرد – داده های آنلاین شما می توانند انگیزه ها ، رفتارها ، حرکات و حتی روحیه شما را نشان دهند. به طور تصادفی ، تمام عمر دیجیتالی شما می تواند در مقابل شما ذخیره شود ، تجزیه و تحلیل شود ، فروخته شود یا از آن استفاده شود. داده های آنلاین منبع خوبی برای آژانس های بازاریابی ، فروشندگان و حتی دولت ها و سازمان های جنایی است.

ISP ها قدرت عظیمی را روی شما و داده های خود به ارمغان می آورند. اما آیا آنها مجبور هستند این موضوع را برای خود نگه دارند؟ پاسخ این است که ، به طور کلی ، خیر.

  چگونه در دنیای واقعی ناشناس باشیم

ISP ها قول نمی دهند داده های شما را بفروشند

در سال 2023 ، بنیاد الکترونیکی Frontier یک کمپین Who Have Your Back را راه اندازی کرد تا ببیند چگونه شرکت ها به درخواست های (یا تهدید علیه) اطلاعات شخصی مشتری پاسخ دادند.

قابل توجه ، ISP های ایالات متحده در این لیست (AT&T ، Comcast ، T-Mobile و Verizon) به راحتی بدترین عملکرد را داشتند. هیچ یک از لیست های ذکر شده به مشتریان خود در مورد درخواست های داده های دولت اطلاع نمی دهند و یا قول داده اند که کاربران خود را به فروش نرسانند.

متأسفانه ، ترامپ وقتی او اخیراً روی خط نقطه‌ای امضا كرد ، شرایط را در آمریكا بدتر كرد و به ISP ها اجازه داد تا داده های شما را بفروشند.

برخلاف ISP ها ، VPN ها در تلاشند تا از داده های شما محافظت کنند

این تنها هدف ارائه دهنده VPN شماست تمام داده های خود را خصوصی نگه دارید, و نقض آن حریم خصوصی باعث از بین رفتن شهرت آن می شود. اگر یک VPN با درخواست اطلاعاتی از طرف مقامات روبرو شود و گزارش های مربوط به آن را حفظ کرده باشد ، برای این شرکت و مارک آن بازی تمام می شود..

با این حال ، تنها هدف ISP ها اتصال شما به وب است. بنابراین آنها درخواست اطلاعات می گیرند یا می خواهند آن را برای سود بفروشند؟ سلام ، آنها هنوز به شما اینترنت ارائه می دهند, حریم خصوصی شما مشکل آنها نیست.

در حالی که یک ISP برنامه های دیگری داشته باشد ، به نفع ارائه دهنده VPN این است که ترافیک اینترنت شما را از ISP ، دولت ها یا سایر افراد یا سازمان های دیگر پنهان کنید..

  ما Tails 2.0 را مرور کردیم و در اینجا آنچه اتفاق افتاده است

ارائه دهنده VPN که برای حفظ حریم خصوصی شما ارزش قائل است ، یک خط مشی رازداری قوی و قابل مشاهده خواهد داشت و باید:

  • هیچ فعالیتی یا سیاهههای مربوط به اتصال ندارید
  • در خارج از کشور گروه 14 چشم قرار داشته باشید
  • رمزگذاری قوی برای محافظت از داده های خود داشته باشید
  • پشتیبانی عالی مشتری ارائه دهید

احتیاط: از VPN های رایگان احتیاط کنید

در صورت انتخاب یک ارائه دهنده VPN رایگان (یا یکی از آنها که اشتراک مشترکی را ارائه می دهند) مراقب باشید..

چند نفر در کار هستند که چیزی را برای شما فراهم کنند؟ نه زیاد. VPN های رایگان می خواهند سود کسب کنند و آنها باید به نوعی این کار را انجام دهند. آیا از طریق تبلیغات است؟ یا اینکه با چیزی غیرعادی تر است ، مانند فروش داده های شما به بالاترین پیشنهاد دهنده?

برای جلوگیری از این دام احتمالی ، به دنبال ارائه دهندگان ارائه دوره آزمایشی رایگان یا ضمانت برگشت پول باشید.

برای خصوصی نگه داشتن اطلاعات می توانید به یک حق بیمه VPN اعتماد کنید

هنگامی که VPN دارید ، می توانید با خیال راحت از اینترنت لذت ببرید ، استراحت کنید و به اینترنت برگردید.

Netflix و لرز یا نگاه کردن به گربه ها – هرچه اینترنت شما را به سمت امروز جلب کند ، یک VPN در سمت شماست و اطلاعات شما را ایمن نگه می دارد.

VPN در مقابل ISP: به چه کسی می توانید اعتماد کنید؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.