بدون Wi-Fi و مشکلی وجود ندارد: هکرها برای سرقت اطلاعات شما از فناوری کم استفاده می کنند

[ware_item id=33][/ware_item]

بدون Wi-Fi و مشکلی وجود ندارد: هکرها برای سرقت اطلاعات شما از فناوری کم استفاده می کنند


خطرات استفاده از یک شبکه Wi-Fi محافظت نشده و غیرمستقیم کاملاً مستند است. هر چیزی که شما ارسال می کنید برای هکرها بازی عادلانه ای خواهد بود - اگر تصمیم دارید به یک وب سایت بانکی دسترسی پیدا کنید ، خرید بزرگی انجام دهید یا فرم های مراقبت های بهداشتی را پر کنید ، خود را در خط آتش قرار دهید. البته چندین راه آسان برای حل این مشکل وجود دارد. یکی این است که فقط از شبکه های قابل اعتماد در خانه یا محل کار استفاده کنید که محافظت پیشرفته ای را ارائه می دهند ، دیگری این است که یک سرویس VPN ایمن را انتخاب کنید و فعالیت های خود را از هرج و مرج چشم در هرجایی و هر زمان و هرمجه پوشش دهید..

اما استاندارد نهایی حفاظت همیشه این است که بدون Wi-Fi کار کنید - گیرنده بی سیم خود را خاموش کنید ، از اینترنت جدا شوید و مطمئن باشید که هیچ کس نمی تواند اطلاعات شما را سرقت کند مگر اینکه کامپیوتر شما را با زور بی رحمانه بگیرند. همانطور که توسط Discovery News گزارش شده است ، با این حال ، تیمی از Georgia Tech اکنون دریافته است که وسایل الکترونیکی حتی وقتی کاملاً آفلاین هستند ، عادت بدی برای "نشت" اطلاعات دارند. در اینجا آنچه شما باید بدانید.

کناری

اگر هکرها نتوانند از انتقال وایرلس استفاده کنند ، اطلاعات شما را چگونه دریافت می کنند؟ شاید نوعی دستگاه ضبط کوچک ، یا تراشه ردیابی زیستی تقویت شده که بر هر حرکتی شما نظارت می کند؟ متأسفانه ، این چیز پیچیده ای نیست در عوض ، هکرها برای سرقت اطلاعات شما به آنچه گفته می شود "اطلاعات کانال جانبی" است ، اعتماد می کنند.

واضح ترین روش برای گرفتن اطلاعات الکترونیکی چیست؟ هر متن ساده ای را که از طریق شبکه های بی سیم ناامن منتقل شده ، انتخاب کنید. انتخاب دیگر گرفتن اطلاعات رمزگذاری شده به امید ترک کد یا متقاعد کردن کاربران برای رها کردن کلید دسترسی خود است. اما یک انتخاب سوم ، بدتر از این وجود دارد: حملات کانال جانبی. این حملات هنگامی اتفاق می افتد که هکرها به جای اینکه به دنبال خود اطلاعات باشند ، چگونگی پردازش اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کنند و سپس این داده ها را برای تولید نتیجه عملی تفسیر می کنند..

به نظر می رسد پیچیده است ، درست است؟ خوشبختانه ، Crypto Fail مثال ساده ای را ارائه می دهد. تصور کنید که از کسی هدیه دریافت می کنید و نمی توانید منتظر بمانید تا آنچه را که خریداری کرده اند را کشف کنید ، بنابراین شما شروع به سؤال می کنید: آیا این یک کتاب است؟ یک بازی؟ یک کلاه؟ اگر آنها نمی توانند راز نگه دارند ، آنها مانند یک شبکه بی سیم عمومی هستند و لوبیای ساده را میریزند ، وقتی به جواب صحیح رسیدید "بله". با این حال ، شانس وجود دارد که آنها با گفتن "نه" به هر سؤال چیزی را از دست ندهند. پایان داستان ، درست است؟ اشتباه. با نگاه کردن به چهره و زبان بدن آنها بعد از پرسیدن هر سؤال ، می توانید این حس را درک کنید که "نه" واقعاً "بله" است. به عبارت دیگر ، اگر می دانید به کجا نگاه کنید ، آنها میزبان اطلاعات کانال جانبی هستند.

صحبت در رایانه

در حالی که لپ تاپ و دستگاه های تلفن همراه چهره ندارند ، این بدان معنی نیست که آنها غیرقابل خواندن هستند. همانطور که توسط یک کاغذ سفید Discretix به آن اشاره شده است ، روش های مختلفی وجود دارد که می توان کشف کرد که رایانه ها بر اساس نحوه انجام آنها انجام می دهند. به عنوان مثال ، مهاجمان می توانند مدت زمان لازم برای انجام عملیات خاص ، میزان انرژی مصرف شده توسط کارهای خاص یا بررسی گسلهایی که به طور طبیعی در یک سیستم رخ می دهند را کنترل کنند. با استفاده از این اطلاعات ، این امکان وجود دارد که بازیگران مخرب چه نوع عملیاتی را انجام می دهند و چه نوع داده ای ارسال می شوند. به عبارت دیگر ، کامپیوتر شما هرگز خاموش نمی شود.

جنایتکاران قهوه?

بنابراین این چه ارتباطی با تحقیقات Georgia Tech دارد؟ این تیم دریافتند که لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند به طور مداوم نوع جدیدی از اطلاعات کانال جانبی را نشت می دهند: انتشار گازهای الکترونیکی. آنها همچنین نشان داده اند که این امکان وجود دارد که شخصی در این نزدیکی در یک کافی نت نشسته باشد زیرا شما به صورت آفلاین کار می کنید رمز عبور خود را با استفاده از رادیوهای AM ، آنتن های مخفی یا حتی میکروفن های ریز سرقت کنید. برخی از انتشارات در هر زمان رایانه در حال تولید است و برخی دیگر فقط هنگام تایپ کردن اتفاق می افتد ، به این معنی که هکرهای مصمم می توانند شما را حتی در حالت آفلاین بودن "keylog" کنند. نگران کننده تر؟ هیچ اثر انگشت الکترونیکی وجود ندارد ، و تقریباً غیرممکن است که بدانید چه کسی اطلاعات شما را سرقت کرده است.

با این حال خبرهای خوبی وجود دارد. استادیار Alenka Zajic می گوید: "اگر این مسئله را با حملات اینترنتی مقایسه کنید ، مشکلی پیش نمی آید." دلیل این است که هک کردن چند رایانه در کافی شاپ یا کتابخانه با استفاده از حملات کانال جانبی به اندازه سودآور نیست. دستگاههای با اینترنت به طور همزمان. زاجیچ همچنین امیدوار است با اطلاع رسانی به تولید کنندگان نرم افزار و سخت افزار در مورد این مشکل اکنون ، آنها بتوانند راه هایی برای نقاب زدن یا از بین بردن این سیگنال های کانال جانبی را پیدا کنند.

خط پایین؟ اگر در حال بازدید از کافی نت هستید ، ممکن است لپ تاپ را در حالت خود رها کنید و فقط از قهوه لذت ببرید.

تصویر برجسته: Alejandro Escamilla / Unsplash

بدون Wi-Fi و مشکلی وجود ندارد: هکرها برای سرقت اطلاعات شما از فناوری کم استفاده می کنند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.