هکرها می توانند از راه دور ماشین شما را کنترل کنند – #WTFWednesday

هکرها می توانند از راه دور ماشین شما را کنترل کنند - #WTFWednesday

فکر می کنید کنترل ماشین خود را کنترل می کنید.

شما در حال رانندگی از بزرگراه با سرعت 75 مایل در ساعت هستید و هنگامی که اتفاقات عجیب و غریب رخ می دهد ، به آهنگ مورد علاقه خود آواز می خوانید.

اول ، ایستگاه رادیویی به چیزی که انتظار آن را نداشتید تغییر می کند. در مرحله بعد ، شاخ ماشین شما خراب می شود و چراغهای جلو مانند دیوانه روشن و خاموش می شوند.

سرانجام ، برق قطع می شود. شما سمت چپ جاده کنار خط هستید. وسیله نقلیه شما شروع به کار نخواهد کرد ، و شما کاملاً تصوری ندارید که چه اتفاقی می افتد.

این زمانی است که می فهمید که به هیچ وجه کنترل اتومبیل خود را ندارید اما این اتفاقات عجیب و غریب هیچ چیز فوق طبیعی نیست. آنها کار هستند هکرها, و آنها کنترل اتومبیل شما را به دست گرفته اند.

ممکن است این همه به عنوان یک داستان شبح بعید به نظر برسد. اما واقعاً واقعی است که کرایسلر خط جیپ خود را در مقابل حملات هک قرار دهد.

آیا ایمنی و حفظ حریم خصوصی راننده چرخشی عجیب و غریب داشته است؟ ما از این می ترسیم.

کامپیوترهای چرخ

البته صنعت خودروسازی مدتی است که از این جاده در حال پایین رفتن است. طی دو دهه اخیر ، اتومبیل ها در چرخه ها به رایانه تبدیل شده اند. و چه کامپیوترهایی هستند ، اگر نه هک شده?

در ابتدا ماشین حساب های سفر و سیستم های تشخیصی وجود داشت. اکنون جدیدترین اتومبیل های مارک هایی مانند فورد و اینفینیتی دارای سیستم های Wi-Fi ، Bluetooth و Telematics هستند.

محققان امنیتی چارلی میلر و کریس والاسک در مورد افشای این آسیب پذیری ها تصمیم گرفته اند. آنها می گویند: "هک شده ترین اتومبیل ها دارای بیشترین ویژگی ها بودند و همه در یک شبکه بودند و همه می توانستند با یکدیگر صحبت کنند.".

یافته های تحقیقاتی میلر و والاسک

2014 Infiniti Q50

2014 Infiniti Q50 2014 بود در برابر هک بسیار آسیب پذیر است, زیرا عملکردهای Telematics ، Bluetooth و رادیو آن در شبکه مشابه موتور و ترمزها قرار دارند. این باعث می شود تا هکرها بتوانند کنترل خود وسیله نقلیه را آسان تر کنند.

2014 جیپ چروکی

در جیپ چروکی در سال 2014 ، "رادیو همیشه می تواند با ترمز صحبت کند." این به آنها اجازه می داد یک رانندگی جیپ را با سرعت 70 مایل در ساعت در یک آزمایش زنده برای مجله Wired بکشند..

2010 فرار فرار & 2010 Toyota Prius

در سال 2013 فورد فرار و تویوتا پریوس 2010 توسط میلر و والاسک هک شدند. این جفت ارز قادر به کنترل هر دو وسیله نقلیه از طریق شتاب ، ترمز ، فرمان و موارد دیگر بود.

و اینها فقط برخی از نقاط ضعفی است که محققان از آنها می دانند.

Security Abysmal

این مشکل به اندازه کافی جدی است که دولت آمریکا برای اقدام به آن اقدام کند. در ماه ژوئیه ، سناتور ادوارد جی مارکی لایحه ای را ارائه داد که خواستار استانداردهای جدید برای امنیت خودرو است.

سناتور گفت: "ماشین ها بخش عمده ای از اینترنت اشیاء هستند." "ما از دوره ای از موتورهای احتراق به موتورهای رایانه ای منتقل شده ایم ، اما ما محافظت های مناسب را در برابر هکرها و ردیاب های داده اعمال نکرده ایم."

به گفته DARPA و محقق گوگل ، پیتر زاتکو ، امنیت خودرو "شاید 20 سال عقب باشد" امنیت سیستم عامل کامپیوتر. "این است بی روح... هیچ امنیتی در اتومبیل ها وجود ندارد ، و سیستم ها گسترده هستند. "

از هزار مایل دور

چندی پیش ، تنها کاری که باید برای تأمین امنیت وسیله نقلیه خود انجام دهید قفل درها بود.

اما با توجه به عدم امنیت سایبر خودرو که 20 سال از آن عقب مانده است ، مهاجمان اکنون راهی جدید برای داخل کردن ماشین شما دارند.

محققان دانشگاه واشنگتن با هک کردن سیستم Telematics OnStar جنرال موتورز توانستند وسایل نقلیه جنرال موتورز را از هزار مایل دورتر در سال 2011 کنترل کنند.

سوءاستفاده های جدید دیگری در حال آمدن هستند و احتمالاً اوضاع بسیار بدتر می شود قبل از اینكه صنعت خودرو بازی خود را در فضای مجازی به پیش ببرد.

بنابراین اگر فکر می کنید کنترل اتومبیل خود را دارید ، دوباره فکر کنید. به لطف نقص در امنیت سایبری صنعت خودرو ، یک هکر در هر زمان می تواند وارد شود.

این #WTFWednesday است ، نگاه عمیق ما به داستانهای امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی داده ها که باید درباره آنها بدانید. دوستی دارید که فکر می کنید ممکن است هدف هکرهای خودرو باشد؟ این داستان را با آنها به اشتراک بگذارید!

#WTFWednesday ExpressVPN داستانهای عجیب ، تکان دهنده و خزنده ای راجع به حریم شخصی داده ها به ارمغان می آورد - مستقیما از اخبار بیرون کشیده شد. فکر کنید حریم خصوصی شماست؟ دوباره فکر کنید احساس ناراحتی خواهید کرد شما عصبانی خواهید شد شما فکر خواهید کرد ، "WTF؟"

مثل این پست؟ ازش متنفرم؟ داستان های ترسناک تر درباره حمله به حریم خصوصی شما را در بایگانی #WTFWednesday ما بخوانید.

هکرها می توانند از راه دور ماشین شما را کنترل کنند - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.