ارسال همزمان ایمیل به VPN امکان پذیر نیست

اگر شما هنگام اتصال به VPN نمی توانید ایمیل ارسال کنید, ممکن است به این دلیل باشد که برنامه سرویس گیرنده ایمیل شما از پورت TCP 25 استفاده می کند ، که برای جلوگیری از هرزنامه در شبکه ExpressVPN مسدود شده است. این امر به ویژه در مورد برنامه های ایمیل قدیمی ممکن است رخ دهد برای حل مسئله:

  • دسترسی به شبکه محلی مجاز است. این کار را می توانید در برنامه ExpressVPN خود به شرح زیر انجام دهید:
    • پنجره ها: قابل اعتماد و متخصص گزینه ها عمومی سپس کادر انتخاب "اجازه دسترسی به دستگاه های شبکه محلی مانند اشتراک شبکه یا چاپگر" را تیک بزنید.
    • مک: قابل اعتماد و متخصص  > اولویت ها عمومی سپس کادر انتخاب "اجازه دسترسی به دستگاه های شبکه محلی مانند اشتراک شبکه یا چاپگر" را تیک بزنید.
  • در برنامه ExpressVPN ، به بروید تنظیمات (ویندوز) یا اولویت ها (مک) > عمومی > تقسیم تونل. کلیک کنید تنظیمات و مشتری مشتری را که استفاده می کنید تنظیم کنید تا از VPN استفاده نکنید.

اگر مراحل فوق مؤثر نباشد ، ممکن است لازم باشد:

  • تغییر به مشتری جدید ایمیل مانند Outlook یا Thunderbird یا به صورت دستی پیکربندی ایمیل خود را برای استفاده از پورت 587 به جای درگاه 25 انجام دهید. کاربران Outlook قبل از وارد کردن 587 برای شماره درگاه سرورهای خروجی (SMTP) باید نوع اتصال رمزگذاری شده برای سرور خروجی را انتخاب کنند. جزئیات را اینجا ببینید.
  • از ExpressVPN جدا شوید برای دسترسی به ایمیل خود این ممکن است لازم باشد اگر از سرور ایمیل ISP خود استفاده می کنید و باعث می شود که ترافیک ایمیل که از خارج از شبکه خود خارج می شود ، مسدود شود.
ارسال همزمان ایمیل به VPN امکان پذیر نیست
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.