اثر اسنودن: 4 مورد که از زمان انفجار حباب حفظ حریم خصوصی آموخته ایم

اثر اسنودن: 4 مورد که از زمان انفجار حباب حفظ حریم خصوصی آموخته ایم

اثر اسنودن (اسم): برای افزایش آگاهی جهانی در مورد حریم خصوصی و حقوق امنیتی

در سال 2013 ، پیمانکار NSA ، ادوارد اسنودن ، اسنادی با طبقه بندی بالا را افشا کرد که نشان می دهد چگونه دولت ها در سراسر جهان نظارت گسترده را انجام می دهند. دقیقه ، جزئیات صمیمی با جزئیات پر زحمت ضبط شد.

موضوع حریم شخصی فوراً به موضوعی پرخاشگر تبدیل شد. شرکت های فنی با تب و تاب کار کردند تا دستگاه های خود را رمزگذاری کنند در حالی که دولت ها سعی می کردند به مردم اطمینان دهند که تمام جاسوسی آنها به نفع منافع انجام شده است.

ما شاهد تغییر در نحوه جمع آوری داده ها در سالهای اخیر در دولت هستیم ، اما مسئله همچنان به همین صورت باقی مانده است: آیا حریم خصوصی قیمتی است که برای آزادی پرداخت می کنید?

این چیزی است که ما در سالهای گذشته آموخته ایم.

1. حریم خصوصی در حال تبدیل شدن به یک لوکس است

اگرچه ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید ، "حق" شما برای حفظ حریم خصوصی دیگر یک حق نیست. همه ما به خاطر تجارت برخی از جنبه های حریم خصوصی ما مقصر هستیم - سایتهای رسانه های اجتماعی که ما از آنها استفاده می کنیم ، امکان برچسب زدن خودکار عکس ها بر اساس موقعیت مکانی ما یا حتی فرم های تکمیل خودکار در برخی سایت ها ، همه خطرات حریم خصوصی ما را با رعایت حریم خصوصی است. با این حال ، بسیاری از ما این کار را با هزینه شخصی خود انجام می دهیم.

مطالعه‌ای در سال 2014 با عنوان آینده حریم شخصی یافت:

"حریم خصوصی یک اصطلاح باستانی است که در رابطه با واریز اطلاعات به صورت آنلاین استفاده می شود. افراد به دلایل سهولت ، سرعت و راحتی می خواهند از حریم خصوصی خودداری کنند ... در صورت بروز هر چیز ، ردیابی مصرف کننده افزایش می یابد ، و تقریبا تمام داده های وارد شده به صورت آنلاین "بازی عادلانه" برای اهداف تحلیلی و تولید "کاربر محور" در نظر گرفته می شوند. تبلیغات. "

هربار که می خواهیم شرایط خدمات یک برنامه را بدون خواندن عواقب مورد نظر بخوانیم ، حریم شخصی خود را قربانی می کنیم.

این یک شیب لغزنده است ، و اکثر ما ناآگاهانه می کشیم.

2. مردم هنوز هم واقعاً عاشق هستند یا واقعاً از NSA متنفر هستند

برنامه obama-share-all-planاز طریق دنیای شگفت انگیز اینترنتی

یک مطالعه جدید پیو نگاهی به موضع مردم در مورد حریم خصوصی طی یک دوره دو و نیم ساله داشت. چیزی که ما آموخته ایم این است که 91 درصد قریب به اتفاق بزرگسالان که جمع آوری داده های جمعی موافقت کرده اند از دسترس خارج می شوند. متأسفانه ، وقتی صحبت از NSA است ، احساس متقابل نیست؛ فقط 52 درصد گفتند که آنها از نظارت دولت "بسیار نگران هستند" ، و 46 درصد گفتند که به هیچ وجه نگرانی ندارند.

جهل سعادت است ، اما همچنین خطرناک است. که ما را به نکته سوم می رساند:

3. آینده در حال شروع به نظر می رسد کمتر شبیه جتسون ها و بیشتر شبیه به گزارش اقلیت است

بسیاری از کارشناسان فناوری پیش بینی می کنند که تنها تعداد معدودی از مردم از انرژی و منابعی برای محافظت از روند رو به رشد نظارت بر داده ها در سالهای آینده برخوردار خواهند بود..

رسوایی های مربوط به ترموستات هوشمند که عادت روزانه شما را دنبال می کنند ، اسباب بازی هایی که مکالمات کودک شما را ضبط می کنند ، و تلویزیون هایی که عادت مشاهده شما را به شخص ثالث ناشناخته می فرستند شایع تر می شوند. این فقط خراش دادن سطح است ، مردم. کمی عمیق تر حفاری کنید و همه چیز شروع به ریزش می کند.

متأسفانه ، دولت در تلاش برای مهار این تهدید رو به رشد حریم خصوصی سرسخت است. وقتی صحبت از اکثر دستگاه های هوشمند است ، امروز به نظر می رسد مصرف کنندگان یک انتخاب را دارند: این محصول را با تمام شکوه و عرف خصوصی تهاجمی خود بپذیرید یا اصلاً آن را خریداری نکنید.

چه نوع انتخابی است که?

4. ما در حال شروع به دیدن تغییر دریا در هر دو دولت و صنایع فناوری خود هستیم

خوشبختانه ، این همه عذاب و اندوه نیست. از آنجا که روش های NSA آشکار شد ، طرفداران حفظ حریم خصوصی در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارند خستگی ناپذیر برای درست کردن این اشتباهات کار کرد. اپل شروع به نصب رمزنگاری انتهایی روی دستگاههای خود کرده است. Google اقدام به ایجاد رمزنگاری TLS به صورت استاندارد برای وب سایت ها و ایمیل نموده است. و قانون میهن پرست ، که با تأیید تقریباً یکدست اعلام شد ، در اواخر سال 2015 ضد قانون اساسی حکم شد.

حتی خود اسنودن نیز خوشبین است ، اگرچه معتقد است حق ما برای حفظ حریم خصوصی هنوز مورد تهدید قرار گرفته است. وی در مقاله ای که در نیویورک تایمز منتشر شد ، می نویسد:

"توازن قدرت در حال تغییر است. ما شاهد ظهور نسلی پس از ترور هستیم ، جهانی که جهان بینی تعریف شده توسط یک تراژدی مفرد را رد می کند. برای اولین بار پس از حملات 11 سپتامبر 2001 ، ما نمای کلی سیاسی را می بینیم که به نفع مقاومت و عقل از واکنش و ترس دور می شود. با هر پیروزی دادگاه ، با هر تغییر قانون ، ما نشان می دهیم که حقایق قانع کننده تر از ترس هستند. ما به عنوان یک جامعه ، ما این حقیقت را کشف می کنیم که ارزش یک حق نه آنچه در آن پنهان است ، بلکه در آنچه که از آن محافظت می کند نیست. "

هرچه بیشتر مردم از نحوه جمع آوری داده های خود آگاه می شوند ، فرصتی برای تغییر آن پدیدار می شود.

اگر هنوز در تلاش هستید حصار حریم خصوصی را حفظ کنید ، یک تلاش آگاهانه برای کمک به محافظت از اطلاعات خصوصی خود انجام دهید. شرایط خدمات را بخوانید ، از آنچه به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید آگاه باشید ، تنظیمات حریم خصوصی خود را در حساب های رسانه های اجتماعی خود به روز کنید و با نصب ExpressVPN در تمام دستگاه های فعال شده در اینترنت ، حریم شخصی خود را پس بگیرید..

تصویر برجسته: Onsemeliot (Der Wizzleblower Edvard Snowden als beliebig verlustrei skalierbares Vekorportrait.) [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)] ، از طریق ویکی مدیا

اثر اسنودن: 4 مورد که از زمان انفجار حباب حفظ حریم خصوصی آموخته ایم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.