AT&T خوشحالم که به NSA در جاسوسی میلیون ها نفر کمک می کند

در & t به nsa کمک می کند

وقتی ادوارد اسنودن به جهان گفت NSA در صنعت ارتباطات از راه دور در آمریکا ارتباط برقرار کرده است ، وی اسامی نکرد. در اسنادی که وی منتشر کرد ، هیچ شرکت خاصی نیز ذکر نشده است. اما به لطف تحقیقات اخیر ProPublica و New York Times ، هویت ارزشمندترین شریک NSA در تجارت آشکار شده است: این AT است&تی.

“تمایل شدید برای کمک به”

تحقیقات نشان می دهد AT&T نه تنها به درخواست های داده NSA عمل نکرد ، بلکه آنها “بسیار همکار” بودند و “مایل شدید به کمک” با نظارت گسترده آژانس جاسوسی بر ارتباطات آمریکایی بودند. اسناد نشان می دهد که این همکاری یکی از قدیمی ترین تاریخ NSA است ، در سال 1985 اندکی پس از AT شروع شد&شرکت T خود شد.

این خبر بدون شک برای بسیاری از AT تکان دهنده است&میلیون ها مشتری هستند. اما برای کسانی که گزارش خاصی را از سال 2006 به خاطر دارند ، این افشاگری های اخیر صرفاً تأیید یک ظن طولانی است.

این گزارش ، منتشر شده در سال 2006 توسط سالن و سیمی ، از AT قبلی است&تکنسین تی مارک کلین ، که سعی داشت سوت را بر روی یک سری از “اتاق های مخفی” نصب شده توسط آژانس امنیت ملی آمریکا در AT&امکانات T در این گزارش ادعا شده است كه این اتاقها شامل تجهیزاتی هستند كه در مدارهای فیبر نوری با سرعت بالا قرار دارند و از طریق آن “هر پیام شخصی در اینترنت” می گذرد و مطالب خود را مستقیماً به NSA تغذیه می كند..

اطلاعات هیچ کس ایمن نیست

“هر پیام شخصی در اینترنت” ممکن است مانند یک اغراق ناخوشایند به نظر برسد ، اما احتمالاً به حقیقت نزدیکتر از آنچه فکر می کنید است. کلاین همچنین ادعا کرد AT&روابط شرکتی با سایر ارائه دهندگان به طور مرتب ترافیک خود را از طریق همان مدارهایی که NSA در اتاق های مخفی خود قرار می گیرد ، فیلتر می کند ، به این معنی که فقط به دلیل اینکه شما AT نیستید&مشترک T به معنای این نیست که ایمیل های شما از دست آنها عبور نکرده اند.

کلین تقریباً در طول 10 سال از اولین اظهارات عمومی خود فراموش شده است. اما این تجزیه و تحلیل جدید از اسناد NSA کم و بیش به طور کامل او را تأیید کرده است.

شواهد قدیمی ، تجزیه و تحلیل جدید

بنابراین چرا چندین سال طول کشید تا اسناد اسنودن نشان دهند reveal AT&به عنوان متحد اصلی NSA؟ اسناد به بیرون درز هرگز AT را ذکر نمی کنند&در عوض از نام کد “Fairview” برای توصیف سازمان شریک خود استفاده کنید.

نویسندگان این تحقیقات همچنین پیاده رویی از مسیر خود را از طریق “خرده نان” بر روی اثبات مدارکی منتشر کردند که باعث شد آنها بتوانند AT را تأسیس کنند&T به عنوان شریک واقعی این خرده نان ها شامل موارد زیر است:

  • ? تاریخ 5 آگوست 2011. یک خبرنامه NSA ادعا كرد كه جمع آوری داده ها پس از قطع خسارت ناشی از زلزله در این تاریخ از سر گرفته شد. طبق ایستگاه ژاپنی که در آن منطقه سرویس دهی می کند ، فقط یک کابل در آن تاریخ به بهره برداری رسیده است و طبق FCC این کابل توسط AT کار می کند&تی.
  • ? کلمات اختصاری اختصاصی. توضیحات برنامه های Fairview در اسناد NSA از اصطلاح های “SNRC” و CBB استفاده می کند ، که در گذشته&کارمندان T تأیید کردند که ژارگون مخصوص AT است&تی.
  • ? قراردادهای ایالات متحده. اسناد داخلی داده های فیبر نوری NSA را با کمک Fairview از دفتر مرکزی ایالات متحده آمریکا فاش کرد. سوابق جداگانه AT را نشان می دهد&T در آن زمان شبکه فیبر نوری U.N را اداره می کرد.

AT&پاسخ

در پاسخ به این یافته ها ، رویترز به نقل از نماینده ای از AT&T:

ما به طور داوطلبانه اطلاعاتی را در اختیار مقامات تحقیق قرار نمی دهیم ، غیر از این که زندگی یک شخص در معرض خطر باشد و زمان از جوهر باشد. به عنوان مثال ، در یک وضعیت آدم ربایی می توانیم برای ردیابی اعداد به نام های کمک کننده به اجرای قانون کمک کنیم.

“نه به طور داوطلبانه” دشوار است با “تمایل شدید به کمک” آشتی کند. واضح است که کسی حقیقت را نمی گوید ، یا شاید نماینده واقعاً بی روح باشد. باید تعجب کرد که چند AT&کارمندان T حتی از مشارکت مخفی آگاه هستند. در هر صورت ، مطمئناً درون AT است&بهترین منافع برای پایین آمدن اهمیت این داستان است.

آیا حتی متعجب شده ایم?

وقتی به وسعت رسیدن NSA برسد ، شوکه کردن مردم دیگر سخت است. خبر واقعی در اینجا به این معنی نیست که ایمیل های شما مورد ضبط قرار می گیرند ، یا AT&T مقصر است. این است که حداقل چند AT&کارمندان T این کار را با لبخند روی صورت خود انجام دادند.

از نقطه نظر عملی ، باید فرض کنید که هر پیامی که از طریق اینترنت ارسال می کنید ، ممکن است توسط جاسوسان شرکتی یا دولتی رهگیری شود ، صرف نظر از اینکه شما AT هستید&مشتری T به همین دلیل رمزگذاری مهم است. نمی توانید جلوی جمع آوری داده های خود را بگیرید ، اما می توانید خواندن آن را بسیار دشوار کنید.

تصویر برجسته: کلوپ عکس iko / دلار

AT&T خوشحالم که به NSA در جاسوسی میلیون ها نفر کمک می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.