جنگ صلیبی چاک مک آندرو در مورد حریم شخصی و آزادی با ExpressVPN بحث می کند

tor-کتابخانه-صلیبی

كتابخانه عمومی كیلتون در لبنان ، نیوهمپشایر ، سال گذشته پس از اولین كتابخانه در آمریكا با ارائه اینترنت رایگان و ناشناس رایگان از طریق Tor ، سرخطها را ساخت. وکلا در سرتاسر جهان سریع اقدام به تمجید از ابتکار عمل کردند ، اما وقتی وزارت امنیت میهن از آنچه اتفاق افتاده بود خبر داد ، سریع خاموش شد.

خوشبختانه ، پس از اعتراضات بی شماری از طرف 13000 ساکنان شهر و طرفداران خارج از کشور ، کتابخانه کیلتون توانست شبکه Tor را مجدداً برقرار کند و امروز در خط مقدم تغییر جهانی به سمت حریم شخصی قرار دارد.

ExpressVPN با چاک مک آندرو ، مدیر فناوری اطلاعات کتابخانه که پیشگام ابتکار عمل Tor بود ، مصاحبه کرد.

این چیزی است که او برای گفتن دارد.

ExpressVPN: بعد از پایین آمدن شبکه Tor ، چه بازخوردی دریافت کردید؟ آیا پاسخ های خاصی وجود داشت که برای شما برجسته بود?

چاک مک آندرو: دو پاسخ وجود دارد که برای من برجسته است. یکی از حامیانی بود که در روسیه بزرگ شد. وی گفت که استفاده از Tor را در روسیه برای دستیابی به گزارش های رسانه ای بدون سانسور شروع کرده است. او به ما گفت که حتی بدون Tor نمی تواند به Reddit دسترسی پیدا کند. این یک نمونه کلاسیک از نظارت است که باعث کاهش آزادی فکری می شود و نشان می دهد که چگونه فن آوری های حریم خصوصی مانند Tor از آزادی خواندن مردم محافظت می کند. به عنوان یک کتابدار ، این چیزی است که من به آن عمیقاً اهمیت می دهم.

پاسخ دوم یک تماس تلفنی از یک کارآگاه اینترنتی در سواحل غربی بود. او ما را از پروژه ما تبریک گفت و به ما گفت كه به دور از دلسردی تور ، بخش او واقعاً كاربرد آن را آموخته است. به ویژه برای قربانیان خشونت خانگی. وی به ما گفت كه سوء استفاده كنندگان اینترنتی می توانند قربانیان خود را بصورت آنلاین پیگیری كنند مگر اینكه یك نوع حمایت داشته باشند. Tor آسان برای استفاده و بسیار کارآمد است ، بنابراین این همان چیزی است که آنها شروع به آموزش کردند. فکر کردم این یک نمونه عالی از یک جامعه انتظامی است که از فناوری برای کمک به مردم واقعاً بهره می برد.

ExpressVPN: شما بعد از درگیر شدن اجرای قانون محلی ، شبکه Tor را خراب کردید. چه مدت طول کشید تا دوباره فعال شود?

مک آندرو: حدود یک ماه طول کشید تا دوباره روشن شود. در پایان ، حمایت قاطع جامعه هیئت امناء ما را متقاعد كرد كه تصمیم صحیحی برای شروع این كار گرفته اند. ما همان شب رله را برگرداندیم.

“حریم خصوصی دیجیتال موضوعی است که مردم بر خلاف آنچه به شما مدام گفته می شود بسیار به آن اهمیت می دهند. بیشتر مردم نسبت به آن احساس ناامیدی می کنند.

ExpressVPN: چگونه وزارت امنیت داخلی درگیر شد؟ چگونه آنها به شما مجدداً در شبکه Tor فعال شدند?

مک آندرو: ظاهراً آنها مقاله ای در Ars Technica در مورد پروژه ما دیدند. ما هرگز ارتباط مستقیمی از DHS دریافت نکردیم. به دانش من هیچ وقت پاسخ مستقیمی به ما داده نشد که رله را دوباره فعال کنیم.

ExpressVPN: چه چیزی باعث شد که رله های Tor را در کتابخانه قرار دهید?

مک آندرو: كتابداران همواره به حراست از حريم خصوصي ، آزادي معنوي و دسترسي به اطلاعات (آزادي براي خواندن) توجه عميقي داشته اند. نظارت دارای تأثیر بسیار مطلوبی در زمینه آزادی فکری است. این کار كتابداران است كه موانع اطلاعات را برطرف كنند. این می تواند فقدان پول باشد (ما دسترسی به اینترنت را برای کسانی که نمی توانند رایانه / اینترنت داشته باشند) ، عدم دانش (کتابداران مرجع ما به مردم می آموزند که چگونه اطلاعات را پیدا کنند) یا هزار چیز دیگر.

kilton-عمومی-کتابخانهكتابخانه عمومی كیلتون در لبنان ، ن. ه

در این حالت ، مانع دسترسی آزاد به اطلاعات ، نظارت گسترده بود. با میزبانی یک رله Tor ، ما به رفع این مانع کمک می کنیم. ما همچنین تأثیر کتابخانه خود را بسیار افزایش می دهیم. ما فقط به کمک به یک جمعیت در یک منطقه بسیار جغرافیایی محدود نمی شویم. اکنون می توانیم به فعالان سیاسی در ایران ، کارگران حقوق بشر در چین ، گزارشگران تحقیق در آفریقا و قربانیان خشونت خانگی در شمال غربی اقیانوس آرام کمک کنیم. هنگامی که آلیسون ماکروینا از پروژه آزادی کتابخانه با ایده میزبانی رله به ما نزدیک شد ، بلافاصله برای ما منطقی شد که این کار را انجام دهیم.

ExpressVPN: مردم چگونه به ایده تور پاسخ دادند?

مک آندرو: پشتیبانی بیش از حد. بیش از 50 نفر در جلسه هیئت امنای حضور داشتند که در آن قرار بود در نظر گرفته شود. حدود 15 نفر از آنها صحبت کردند. همه افراد طرفدار ما بودند که این کار را انجام دهند. آنها از پس زمینه های مختلف ، جوان ، پیر ، محافظه کار ، لیبرال بودند ، اما همه موافق بودند که این اتفاق خوبی بود که آنها می خواستند کتابخانه خود را درگیر آن کند..

ExpressVPN: آیا استفاده از گره Tor در خانه را توصیه می کنید – گره خروجی باشد یا رله?

وی گفت: “نظارت دارای تأثیر کاملاً مستند آزادی فکری است. این کار كتابداران است كه موانع دسترسی به اطلاعات را برطرف كنند. “

مک آندرو: میزبانی از گره های Tor در خانه مشکل ساز است. به همین دلیل مهم است که مؤسسات معتبر دولتی مانند کتابخانه ها این کار را انجام دهند. اول ، میزبانی سرور از هرنوع به احتمال زیاد شرایط توافقنامه خدمات ISP شما را نقض می کند. دوم ، اگر میزبان رله خروجی هستید ، هر کاری که افراد روی رله شما انجام دهند ، قابل ردیابی در IP شما هستند.

كتابخانه هاي عمومي به عنوان يك بندر امن تحت DMCA طبقه بندي مي شوند. افراد اینگونه نیستند. بنابراین اگر کسی از رله شما برای بارگیری یک فیلم یا آهنگ دارای حق چاپ استفاده کند ، به طور بالقوه می توانید با مشکلاتی روبرو شوید. اگرچه به احتمال زیاد شما می توانید ثابت کنید که این کار را نکرده اید ، اما این به معنای یک سری مشکلات برای شما خواهد بود.

ExpressVPN: مردم در استفاده از Tor چگونه واکنش نشان داده اند؟ هر داستان خاص که برجسته است?

مک آندرو: مردم نشان داده اند که آنها به حریم شخصی دیجیتال علاقه مند هستند. ما برای شروع بحث در مورد این موضوعات در جامعه خود از پروژه Tor استفاده کرده ایم. از آنجا که این همه شروع شده است ، ما شروع به ارائه کلاسهای دفاع آنلاین (آموزش نحوه محافظت از اطلاعات خود و ایمن ماندن آنلاین).

ما همچنین برنامه نویسی با محوریت حریم خصوصی مانند نمایش CitizenFour را انجام داده ایم. حریم خصوصی دیجیتال موضوعی است که مردم بر خلاف آنچه به شما مدام گفته می شود بسیار به آن اهمیت می دهند. بیشتر مردم نسبت به آن احساس ناامیدی می کنند. هنگامی که آنها شروع به شنیدن چیزهای عملی کردند که می توانند برای به دست آوردن کنترل اطلاعات خود انجام دهند ، بسیار علاقمند می شوند.

ExpressVPN: این پروژه موفقیت چشمگیر داشته است. فکر می کنید کتابخانه های دیگر به زودی از این موارد پیروی کنند و رله های Tor را بر روی سرورهای خود نصب کنند?

مک آندرو: ما دوست داریم کتابخانه های دیگر از این قاعده پیروی کنند. ما همیشه در کتابخانه خود برنامه ریزی کرده ایم که به عنوان خلبان یک برنامه بزرگتر در سطح کشور باشیم. مانند همه چیز ، این زمان می برد. ما به گفتگو با سایر کتابخانه ها ادامه می دهیم و پروژه آزادی کتابخانه بطور فعال با تعدادی از کتابخانه ها که علاقه به مشارکت دارند همکاری می کند..  

علاقه دارید درگیر شوید؟ درباره پروژه آزادی کتابخانه بیشتر بیاموزید و به ExpressVPN و EFF در حمایت از آزادی عقل و فکری در کتابخانه های سراسر جهان بپیوندید..

تصویر کتابخانه: leblibarus.com

جنگ صلیبی چاک مک آندرو در مورد حریم شخصی و آزادی با ExpressVPN بحث می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.