پروژه شهر هوشمند Google: یک دکمه گرم حریم خصوصی

تصویری از برج CN ، به رنگ Google.

این ادامه سری ما در شهرهای هوشمند است. پست قبلی را بررسی کنید ، شهرهای هوشمند چیست؟?

در سال 2017 ، هنگامی که آزمایشگاه های Sidewalk Sidewalk آزمایشگاه Quayside ، پروژه ای را با همکاری شهر تورنتو اعلام کرد ، این رویداد موجی از تبلیغات را به خود جلب کرد و اعلامیه های هیجان انگیز از فضاهای شهری را مجدداً با قدرت اینترنت مجذوب کرد..

نخست وزیر جاستین ترودو نخست وزیر این مشارکت پرده برداری کرد که گفت: “این اطلاعیه در مورد ایجاد نوع جدیدی از محله ها است که مردم را در اولویت قرار می دهد” و او انتظار دارد که Quayside سرانجام “قطبی پرتحرک برای نوآوری و جامعه باشد. تا ده ها هزار نفر زندگی کنند ، کار کنند و بازی کنند. “

در آن زمان ، به نظر می رسید که این همکاری آرزو داشته باشد که تورنتو به طور محکم خود را به عنوان قطب اصلی فناوری آمریکای شمالی مستقر کند. لابراتوارهای Sidewalk چندین هکتار از املاک و مستغلات آب نما برتر در ابتدا اعطا شدند ، با این انتظار که در نهایت حداکثر 1 میلیارد CAD را در این پروژه سرمایه گذاری کنند ، ساخت وسایلی مانند خطوط دوچرخه گرم ، سیگنال های راهنمایی و رانندگی به اینترنت و زباله های زیرزمینی.

کارشناسان حفظ حریم خصوصی Quayside را عقب رانده اند

اگر دولت و الفبای كانادا تصور می كردند كه این پروژه تقریباً همه جانبه اجرا می شود ، شهروندان با تشویق آینده ای كه دوربین ها و دستگاه های متصل به اینترنت تقریباً همه جنبه های رفتار خود را ردیابی و تجزیه و تحلیل می كنند ، آنها برای یك تعجب ناخوشایند به سر می بردند..

پس از خاتمه این پروژه ، Quayside یکی پس از دیگری مورد اختلاف قرار گرفته است.

انتشارات انگلستان ، گاردین نوشت: فقط چند ماه پس از این توافقنامه ، انتشارات انگلستان نوشت: “به همان اندازه [Google / الفبای] در حال حاضر دروازه بان تقریباً برای تمام اینترنت است که در فیس بوک نیست ، و بنابراین قادر به استخراج رانت است. هر شرکتی که می خواهد در آنجا دیده شود ، می تواند دروازه بان قسمتهایی از دنیای بدنی باشد که کنترل می کرد. “

این افزود که ثروت شدید انباشته شده توسط سیلیکون ولی باعث شده زندگی برای کسانی که در بالای پشته نیستند بدتر شود. مسکن غیرقابل کنترل می شود ، حمل و نقل عمومی و مدرسه نادیده گرفته می شود. شهر برای تعداد معدودی و نه تعداد معدودی به یک زمین بازی تبدیل می شود. “

آزمایشگاه های Sidewalk با اشاره به استخدام کارشناس حفظ حریم خصوصی آن کاووکیان ، تصمیم گرفت تا نگرانی های مربوط به ردیابی داده ها را از بین ببرد ، نقش وی اطمینان از این بود که الفبای درگیر هیچ روش تهاجمی نخواهد بود.

حروف الفبا در مورد ردیابی و نظارت بر شهر مبهم هستند

اما چاووکیان کمتر از یک سال از این پروژه استعفا داد و ادعا کرد که وی در مورد میزان ردیابی و نظارت بر داده ها در تاریکی نگه داشته شده است. مدیران اجرایی به او اطمینان دادند كه تمام داده های جمع آوری شده پاک و ناشناخته می شوند ، اما بعداً فهمید كه اشخاص ثالث می توانند به اطلاعات شناسایی در امتداد ساحل دسترسی داشته باشند.

وی در نامه استعفای خود نوشت: “من تصور كردیم كه ما یک شهر هوشمند رازداری ایجاد کنیم ، برخلاف یک شهر هوشمند نظارت” ، و افزود که خروج وی از این پروژه به معنای “ارسال یک بیانیه قوی” در مورد عدم حریم شخصی آن است..

صداهای مخالف دیگری نیز وجود داشت.

سعدیا مظفر ، بنیانگذار TechGirls کانادا و عضو پنل مشاوره استراتژی دیجیتال Waterfront تورنتو ، یک ماه قبل از کاووکیان ، از نقش خود کناره گیری کرد ، با اعتراضاتی مشابه درباره عدم شفافیت و نقض احتمالی حریم شخصی.

ضربه بزرگی به جاه طلبی های کوئیزاید به شکل مخالفت از جیم بالسلی ، رئیس پیشین بلک بری ، یکی از شناخته شده ترین شرکت های فناوری کانادا ، که نوشت که وی این پروژه را “آزمایش استعمارگرانه در نظارت بر سرمایه داری است که در تلاش برای بولدزدن مهم شهری است ، رخ داد. مسائل مدنی و سیاسی. “

وی گفت: “اگر ما بخواهیم شهرهای دیجیتال پایدار را به سود شهروندان کانادایی بسازیم ، نیاز به شفافیت و پاسخگویی بین دولت و شهروندان آن داریم ، نه یک معامله پنهانی بین یک شرکت عمومی انتخاب نشده و سرکش و یک شرکت چندملیتی خارجی در زمینه تجارت گسترده. ،” او گفت.

پروژه Waterfront تورنتو نیز در اوایل سال جاری توسط انجمن آزادی های مدنی کانادا شکایت شد و گفت که دولت حقوق مشروطه آزادی نظارت را “فروخته است” و از غول های مجموعه داده های رفتاری دعوت کرده است که اقدام به راه اندازی فروشگاه کنند..

مایکل برایانت ، مدیر اجرایی CCLA و مشاور عمومی ، اظهار داشت: “این توافق نامه ها خلاف قانون اداری و قانون اساسی است و یک پیش زمینه وحشتناک برای بقیه این کشور رقم می زند.”

آیا الفبای می تواند آن را جمع کند?

با وجود انتقاد روزافزون عمومی و تهدید واقعی مبنی بر كاهش كامل این پروژه ، آزمایشگاههای Sidewalk Labs نوآوری دیجیتال دیجیتال ، گزارش 483 صفحه ای را برای تبلیغ شفافیت و رفع نگرانی ها منتشر كرد..

این گزارش به طور خاص با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی داده ها ، از جمله موضوعات دیگر ، با نویسندگان این نشریه ، بیان می کند: “ما اعتقاد داریم استاندارد بالاتری از مدیریت داده ها در شهرها امکان پذیر است ، و عموم مردم باید بدانند که چگونه و به همین دلیل داده ها جمع آوری و مورد استفاده قرار می گیرد. خیابان ها و اماکن عمومی. “

و در رأی گیری که چند هفته پیش برای تصمیم گیری در مورد آینده این پروژه برگزار شد ، شهر تورنتو گفت پس از ایجاد آزمایشگاه های Sidewalk ، تغییرات لازم را برای رفع نگرانی های عمومی انجام خواهد داد..

استفن الماس ، رئیس هیئت مدیره Waterfront تورنتو ، توضیح داد که اعضا در مورد مسائلی که با لابراتوارهای پیاده رو پیاده شده بودند ، هماهنگ شده بودند و هشدار می دادند که “این یک کار برجسته نیست”.

واقعیت موضوع این است که بیش از دو سال می گذرد که Trudeau و Larry Page این معامله را به عنوان درمانی برای همه مشکلات شهری تورنتو بسته بندی کردند: ازدحام ترافیک ، حمل و نقل کارآمد و اتصال. اما از زمان اعلام ، ما شاهد پیشرفت واقعی در این زمینه نیستیم ، با شکایت از شکایات ، استعفا از مشخصات بالا و چشم اندازهای عجیب و غریب از آینده که توسط یک panopticon تماشا می شود.

تورنتونیایی ها ناآگاه مانده اند

ساکنان تورنتو در حال خرید کالاهای دریایی نیستند. این در حال حاضر یکی از گران ترین شهرهای جهان است ، بنابراین اعلامیه الفبای ساخت مسکن ارزان قیمت با شک و تردید قابل توجهی روبرو می شود. اما حتی اگر بخواهیم این شاهکار معجزه آسا را ​​از بین ببریم (ظاهراً استفاده از چوب انبوه سس مخفی است) ، نگرانی درباره دوربین و حریم خصوصی همچنان ادامه خواهد داشت.

معیارهای موفقیت حتی ناشناخته تر است. پروژه Quayside “موفق” حتی چه معنایی دارد؟ شاید بیشتر مردم دستگاه های بیشتری را در عرصه عمومی نمی خواهند. هر کسی فکر کرده است از آنها سؤال کند?

بله ، معامله در حال حاضر پیش می رود. اما آنچه در واقع ممکن است در آینده به نظر برسد حدس هر کسی است.

پروژه شهر هوشمند Google: یک دکمه گرم حریم خصوصی
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.