هزینه های امنیتی: آیا NSA از بیت کوین خارج است؟

بیت کوین-هک شده توسط nsa

ارز رمزنگاری شده بیت کوین کار ساده ای ندارد. در حالی که در تئوری ، سیستم پول مجازی باید ایمن ، کارآمد باشد و راهی برای تحول در صنعت مالی ارائه دهد ، همه چیز همیشه مطابق برنامه ریزی پیش نرفته است. کوه Gox یک مثال خوب است - میلیون ها دلار از ارز ظاهرا امن به سادگی از بین رفت ، و کاربران را بدون استفاده از منابع ترک می کند. از این گذشته ، پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر تاریخی بسیار دشوار بوده است ، و حتی ارزی که راهی برای بازارهای وسیع تر شده است چیزهایی را از بین نبرد. به عنوان مثال در ایالات متحده ، اخیراً یک افسر پلیس در نیوجرسی متهم به فروش تجهیزات معدنی بیت کوین سرقت شده بود. با این حال ، همه اینها مسائل ریز و درشتی با تئوری جدیدی که دور می زند: آیا بیت کوین توسط NSA هک شده است?

انگشت در بسیاری از پایها

طبق مقاله ای توسط Pro Publica ، NSA در مبارزه خود برای پیروزی در روش های رمزگذاری و دسترسی به داده های تقریبا از هر شرکتی در جهان پیروزی های بزرگی را تجربه کرده است. این شامل سوابق بانکی ، مالکیت معنوی ، اطلاعات پزشکی و ایمیلهایی است که توسط عموم مردم آمریکا ارسال می شود. این امر با اطمینان از ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) مبنی بر ایمن بودن اطلاعات مصرفی توسط آژانس جاسوسی در ارتباط است. برای کسانی که با کار ادوارد اسنودن آشنا هستند ، وحی نباید تعجب آور باشد. پس از آنکه آژانس اجازه ورود "درب های پشتی" به سیستم های رمزگذاری شده در سراسر کشور را رد کرد ، آنها به راحتی مبارزه را زیر یک و فناوری های رمزگذاری را تضعیف کردند..

قطعه Pro Publica استدلال می کند که این تلاش ها در واقع با وجود امنیت عمومی انجام می شود که NSA ادعا می کند از آن حمایت می کند ، زیرا وجود ترک های رمزنگاری و راه حل هایی باعث می شود تا بازیگران بدخواه بتوانند از این ابزارهای مشابه استفاده کنند و مؤسسات آمریکایی را به خطر بیاندازند. اما در اینجا متوقف نمی شود. اکنون ، برخی از کاربران بیت کوین معتقدند که آژانس امنیت ملی آمریکا به طور فعال سعی در هک کردن رمزنگاری و کسب بینش درباره انتقال وجوه - هم توسط تروریست ها و هم از شهروندان قانونی - در سراسر جهان دارد.

حفر عمیق?

یک مقاله اخیر NewsBTC ادعا می کند که جامعه بیت کوین اکنون تحت نظارت است ، و این که با پیشرفت فناوری های رمزگشایی کد ، فقط قبل از آنکه NSA این سرویس را ترک کند ، فقط زمان لازم است - اگر قبلاً این کار را نکرده است. همانطور که توسط یک سند بودجه آژانس اطلاعاتی متذکر شد ، سازمان جاسوسی ملی هنوز "در تلاش برای پیشبرد قابلیت های رمزنگاری شده برای شکستن رمزنگاری مخالف و بهره برداری از ترافیک اینترنت است." در واقع ، با پول و هم با یک دستور دولت در اختیار آنها است ، چرا این کار را نمی کند. NSA شروع به حفاری در سرورهای بیت کوین می کند?

در حال حاضر وجود دارد

طبق گفته گروهی موسوم به "پروژه سیا" ، NSA یا سیا می توانند مسئولیت ایجاد بیت کوین را به عهده بگیرند. این پروژه ادعا می کند که سازنده بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو مرتباً پست های مربوط به CIA را در تالار بیت کوین حذف می کند و هرگز یک سرنخ شخصی در مورد خودش به صورت آنلاین باقی نمی گذارد. از این گذشته ، نام او تقریباً به زبان ژاپنی به "اطلاعات مرکزی" ترجمه می شود. این بهترین شواهد و مدارک نازک است ، اما یک مقاله جدید Cryptocoins News خاطرنشان می کند که در سال 1996 محققان امنیتی NSA مقاله ای را چاپ کردند: چگونه می توان یک نعنا تهیه کرد: رمزنگاری یا پول نقد الکترونیکی ناشناس در هر دو لیست پستی MIT و بررسی قانون آمریکا. این مقاله سیستمی را شبیه به بیت کوین توصیف کرده است ، و برخی باعث می شود که کل این پروژه یک کلاهبرداری NSA باشد.

پول در دست

بنابراین ، آیا بیت کوین یک کارگزار NSA است یا مورد حمله آژانس جاسوسی قرار گرفته است؟ برای کاربران بیت کوین مهم نیست؛ در هر صورت ممکن است داده های آنها در معرض خطر باشد. برای ایمن ماندن چند گزینه دارید. یکی انتخاب کیف پول فوق العاده امن مانند Case است که برای تأیید اعتبار هرگونه تراکنش بیت کوین به دو امضا احتیاج دارد. Case یک وسیله ذخیره سازی کاملاً حاوی خود است و کلید فعال سازی آن را تولید می کند. فقط هنگامی کار می کند که این کلید با یک کلید Case-side و داده های بیومتریک شما جفت شود. گزینه دیگر اجتناب از بیت کوین در کنار هم است - حداقل تا زمانی که مشخص شود NSA و سایر آژانس ها چه میزان کنترل بر عملکرد آن دارند ، مشخص نیست.

ارزهای دیجیتال از طرف دیگر سهولت استفاده را دارند ، اما امنیت اغلب کم نظیر است. بیت کوین ممکن است کمی بیشتر از یک پروژه هک کردن NSA یا آژانس جاسوسی باشد.

تصویر برجسته: جورج هودان / Public Domain Pictures.net و بیت کوین (تصاویر اصلاح شده اند)

هزینه های امنیتی: آیا NSA از بیت کوین خارج است؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.