تاریخچه مختصر ناشناس

ناشناس رفتن به خیابان ها برای اعتراض

ناشناس با دونالد ترامپ گوشت گاو است.

در اوایل هفته جاری ، شبکه هکری ویدئویی را منتشر کرد که اعلام می کرد “جنگ کامل” به ریاست جمهوری ایالات متحده امیدوار است و ادعا می کند مواضع نژادپرستانه و اظهارات ناشایست وی یک حمله همه جانبه را ضروری ساخته است. به گفته ناشناس ، “عملیات ترامپ” از اول آوریل وارد عمل خواهد شد.

ما در طول سال ها چیزهای زیادی در مورد ناشناس شنیده ایم ، اما آنها چه کسانی هستند؟ و واقعاً چقدر نگرانی باید ترامپ و حامی اوضاع هوادارانش باشد?

از مبارزان صفحه کلید Pasty گرفته تا مبارزان آزادی جهانی

ناشناس یک شبکه سست از هکتیویست ها (فعالان هکر) است که مایل به تغییر وضع موجود هستند. آنها کاملاً مخالف هر نوع سانسور ، و همچنین نظارت دولت هستند. گفته می شود که این گروه در سال 2003 ایجاد شده است که چند کاربر تصادفی برای گفتگو در مورد هرج و مرج ، ظلم و وضع موجود در صفحه های تصویر 4Chan گرد هم آمده اند.. 

ما ناشناس هستیم. ما لژیون هستیم. ما نمیبخشیم. ما فراموش نمی کنیم. به غیر از ما.”

در سال 2006 ، آنها بعد از نفوذ در مرکز شبکه های اجتماعی فنلاند هاببو و جلوگیری از دسترسی به قسمت های خاصی از سایت ، اولین نگاه خود را به خود جلب کردند. گزارشات درمورد نحوه ایجاد پروفایل نژادی در برخی از کاربران به وجود آمده است ، بنابراین ناشناس تصمیم به عقب نشینی داد. 

آنها نام خود را گذاشتند ، اما دو سال دیگر می گذرد تا کسی خارج از حلقه های 4Chan آن را بشناسد.

ناشناس هنگامی که کلیسای علم شناسی را هک کردند ، به الوهیت نزدیک شدند

هنگامی که ناشناس با انتشار یک فیلم macabre که اعلام جنگ علیه کلیسای Scientology است ، به عنوان سرخپوستان به جلو حرکت کرد. در ویدئوی زیر این گروه ادعا می کند که کلیسا سالها از اعضای خود سوء استفاده کرده بود و به همین دلیل مستحق سقوط بود.

“به سود پیروان شما ، به خاطر خیرخواهی بشر – و برای لذت بردن خود ما – ما قصد داریم شما را از اینترنت اخراج کنیم.” 

یک سری حملات DDoS و موجهای مختلف اعتراضات حضوری به دنبال آمد. هزاران نفر از معترضین که ماسک های گای فاوز را پوشیدند ، به مراکز علمیشناسی در سراسر جهان هجوم آوردند و برای همیشه به اعتبار کلیسا آسیب زدند و میلیون ها نفر خسارت به خرج دادند.

این کلیسا حملات گسترده ای را به وب سایت خود متحمل شد ، اما بدتر از آنها اعتبار جبران ناپذیری به اعتبار آنها وارد کرد.

این نخستین باری بود که هکتیویست ها به همین دلیل با همین پرچم متحد می شوند و مرحله را برای آنچه قرار بود در آینده اتفاق بیفتد ، تعیین کردند..

تحریک آسانژ و سرنگونی سرکوب دولت

در سال 2010 ، ایالات متحده با مجبور كردن سایتهایی مانند Amazon ، PayPal و MasterCard سعی كرد وب سایت سوت زدن ویلی لیك را ببندد و خدمات خود را از این سایت حذف كند. با این کار ، دولت می تواند دسترسی و دسترسی همه به بودجه عمومی سایت را مسدود کند. 

در پاسخ ، ناشناس حمله ای به نام “Operation Avenge Assange” را انجام داد ، که در آنجا موقتاً وب سایت های PayPal ، Visa و MasterCard را پایین آورد..

پی پال تخمین زده است که خسارت 5.5 میلیون دلاری برای این شرکت هزینه کرده است که متعاقبا منجر به دستگیری 14 ناشناس شد.

13 از 14 هکرها مقصر این حمله بودند ، اما ویکی لیکس همچنان ادامه دارد.

مبارزه با ستم و بازگشت به مردم

اندکی پس از آن ، ناشناس در حمایت از بهار عربی با اجرای حملات بیشمار DDoS به وب سایتهای دولت تونس راهی تونس شد. آنها همچنین با ارائه ابزارها و اطلاعات لازم برای هک کردن دولت (که یکی از آنها مرورگر Tor است) در توانمندسازی مردم تونس کمک کردند.. 

این منجر به یک قیام گسترده دولت شد که در نهایت به سرنگونی دیکتاتوری کمک کرد.

حملات مشابهی در مصر رخ داد ، جایی که ناشناس به بازگرداندن بخش هایی از اینترنت که توسط دولت سانسور شده بودند کمک کرد. این گروه همچنین تعداد زیادی از وب سایتهای دولتی را هک و از بین برد. این سایت ها تا زمان استعفا رسمی رئیس جمهور وقت ، حسنی مبارک ، به صورت آفلاین باقی مانده است.

تعداد بیشماری از حملات دیگر ثبت شده است – از جمله هک معروف کلیسای باپتیست وستبورو ، که در آن ناشناس نام ، شماره ، ایمیل و آدرس خانه بسیاری از اعضای کلیسا را ​​در یک توییت منتشر کرد. 

کلیسای باپتیست Westboro Dox | http://t.co/RDTaMpWc از آن لذت ببرید ، و به یاد داشته باشید ، این افراد وحشتناک هستند که تشییع جنازه می کنند | #YAN #OpWestBor

– ناشناس (YourAnonNews) 17 دسامبر 2012

این فقط یک نگاه اجمالی از سوء استفاده های گروه است. می توانید یک جدول زمانی منسجم تر را در اینجا مشاهده کنید.

چقدر ناشناس است?

مسئله اینجاست ، ناشناس به اندازه ایدئولوژی یک سازمان نیست. آنچه به عنوان یک تابلوی پیام 4Chan ساده شروع شده است به یک دلیل جهانی برای حمایت از مشاغل که روز به روز در حال رشد است تبدیل شده است.

ناشناس از هر دو طرف طیف طرفداری مورد توجه قرار گرفته است ، از اینکه مورد پسند قهرمانان گرفته شود تا تروریست های سایبری خوانده شوند. در سال 2012 ، این گروه توسط مجله تایم به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان شناخته شد.

از آنجا که ناشناس همه کاره است ، آنها می توانند در هر زمان و به هر حال که بخواهند می توانند از همبستگی استفاده کنند. هیچ دفتر مرکزی شرکت ، برنامه های مشخص (شناخته شده) و هیچ راه واقعی برای اتصال هر چیزی به آنها وجود ندارد. اما اگرچه این به آنها کمک می کند تا خصوصی بمانند ، اما درهای دیگر را باز می کند که به نام خود درخواست حمله کنند. واقعاً غیرممکن است که بگوییم چه کسی ناشناس واقعی است و چه کسی نیست. آیا این تهدیدات علیه ترامپ مشروع است?

در حالی که ما قادر به پاسخگویی به این موضوع نیستیم ، می توانیم با اطمینان بگوییم که تعداد آنها در حال افزایش است.

باید ترامپ و همکار باشند. نگران بودن؟ شما به ما بگویید.

تصویر برجسته: “ناشناس در Scientology در لس آنجلس” توسط وینسنت Diamante تحت مجوز CC BY-SA 2.0 مجاز است.

تاریخچه مختصر ناشناس
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.