ردیت؟ روسیه می گوید آن را فراموش کنید

ممنوعیت reddit روسی

اگر به دنبال بحث درباره اینترنت بدون محدودیت هستید ، Reddit مکان خوبی برای شروع است. در کنار موضوعاتی که تقریباً درباره هر موضوعی که برای انسان شناخته شده است - SFW و NSFW - سایت همچنین میزبان بحث های "از من سؤال می کند" (AMA) است و به redditor ها اجازه می دهد تا با افراد مشهور ، کارشناسان فناوری و انقلابیون بحث و گفتگوی سرگرم کننده ای داشته باشند..

با این حال ، در روسیه به نظر می رسد که کاربر "redocit" Reddit کمی پیش رفت ، زیرا آژانس نظارت و سانسور رسانه ای این کشور ، Roskomnadzor ، تعدادی از صفحات را برای بحث در مورد چگونگی بحث در مورد رشد قارچ Psilocybe مسدود کرده است..

قوانین و مقررات

روسیه دقیقاً به دلیل پذیرش عقاید اینترنتی غیرهماهنگ اینترنتی شناخته نشده است. همانطور که به نقل از بی بی سی ، به عنوان مثال ، هر وبلاگ نویسی در روسیه با بیش از 3000 دنبال کننده باید در دولت ثبت نام کند و همان قوانین رسانه های جمعی را دنبال کند. واشنگتن پست این وضعیت را که وبلاگ نویسان با آن روبرو هستند "نقض نظری قانون در همه زمانها" توصیف می کند. وبلاگ نویسان محبوب روسی با ترس از این که اگر مقامات تصمیم بگیرند که آنها را سرکوب کنند ، مجازات می کنند. و در ماه های اخیر ، Roskomnadzor مشغول صدور هشدارهای شدید به سایتهایی مانند فیس بوک ، Google و توییتر در صورت عدم رعایت قوانین مربوط به داده های روسی است.

اکنون Reddit به لطف پستی که دو سال پیش در مورد رشد مواد مخدر غیرقانونی انجام داده ، در رده های مختلف است. پوستر اصلی rsocfan توضیح می دهد که چگونه TIFU با ممنوع شدن Reddit در روسیه ممنوع شده است "در TIFU (امروز I F Up ed Up) subreddit pos پوستر اصلی rsocfan توضیح می دهد که چگونه او Reddit را در روسیه ممنوع اعلام کرد. او این مطلب را در مورد قارچ ها ارسال کرده بود تا ببیند چگونه Roskomnadzor چگونه پاسخ خواهد داد ، زیرا این آژانس از نظر فنی صلاحیت مسدود کردن هر وب سایتی را بدون تأیید دادگاه دارد.

و در حالی که راسكومنادور كند بود ، آژانس نظارت بر رسانه سرانجام گرفتار شد ، مطلب را خواند و خواستار آن شد كه سرپرستان Reddit محتوای توهین آمیز را برای کاربران روسی مسدود كنند..

هنگامی که Roskomnadzor پاسخی فوری از Reddit دریافت نکرد ، آژانس بخش های بزرگی از سایت را ممنوع اعلام کرد. بسیاری از روسها نتوانستند به همه Reddit دسترسی پیدا کنند ، زیرا تقریباً یک سوم ISP های این کشور نمی توانند به درستی فیلترهای محتوا را براساس پروتکل HTTPS فیلتر کنند.

این امر پاسخی را برای مدیران سایت Reddit ایجاد کرد که نمی خواستند کاربران روسی آنها از دسترسی به سایت خود گم شوند. یک روز پس از شروع لیست سیاه ، آن را حذف کرد که مدیران سایت با Roskomnadzor تماس گرفتند و با شرایط آنها موافقت کردند. اکنون پست متخلف برای کاربران روسیه مسدود شده است.

پوستر اصلی rsocfan عاشق طعنه از کل حادثه است. موضوع توهین آمیز هنگامی که برای اولین بار منتشر کرد مورد توجه بسیاری قرار نگرفت ، اما این کل حادثه سانسور باعث شد آنرا به کانون توجه قرار دهیم. در واقع ، رسکومنادور همان چیزی را که سعی در پنهان کردن آن داشت ، جلب کرد!

محتوای جستجو

در طول چند سال گذشته ، Roskomnadzor به تدریج با اجباری برای ثبت نام از وبلاگ نویسان ، آزادی های شهروندی اینترنت را رها کرده است ، و همچنین صاحبان سایت را مسئولیت هر آنچه در بخش نظرات وب سایت های خود توسط سایر کاربران قرار داده می شود ، مسئولیت پذیر است. برخی از سازمان ها انجمن های خود را به همگان بسته اند ، در حالی که برخی دیگر ناظران را استخدام کرده اند تا هرگونه محتوای "افراطی" را خراب کنند.

آژانس همچنین چندین وبلاگ نویسان را به دادگاه کشانده است - الکسی ناوالنی وبلاگ خود را مسدود کرده و به جرم "راهپیمایی اعتراضی" حکم تعلیقی صادر شده است ، و پاسخی را از دفتر دادستان کل ایجاد کرده است که به Roskomnadzor دستور داد كه وبلاگ خود را ممنوع كرده و مراحل قانونی را آغاز كند..

اما دولت روسیه تنها سازمان بزرگی نیست که محتوای Reddit را کنترل می کند. همانطور که در مقاله اخیر در The Verge خاطرنشان شد ، این سایت همچنین با تالارهایی که توهین آمیز یا نامناسب تلقی می شوند خط سختی را در پیش گرفته است. در ماه ژوئیه ، Reddit اعلام کرد که جوامع خاص که "فقط برای اذیت کردن" وجود داشته اند ، دیگر قابل جستجو نیستند و هیچ درآمدی برای شرکت ایجاد نمی کنند..

اکنون ، مدیر عامل استیو هافمن می گوید آنها ممنوع الخروج ترین این انجمن ها و تضمین دیگران هستند که "به طور کلی Reddit را برای همه دیگران بدتر می کنند."

بنابراین تفاوت اینجا چیست؟ اگر Reddit مانند روسیه تصمیم بگیرد که کاربران می توانند به چه مواردی دسترسی پیدا کنند ، آیا آنها از برخی سانسورها استفاده نمی کنند؟ نگاه هافمن به این موضوع توجه می کند: "ممنوعیت مانند مجازات اعدام است. ما تحریم را بسیار جدی می گیریم ، به همین دلیل انجام این کار خیلی طول می کشد. "

این مورد را با Roskomnadzor در تضاد قرار دهید ، که به نظر می رسد کاربران و پستها را حتی برای نقض های کوچک و حتی بدون نیاز به تأیید خارجی ممنوع می کند. کاملاً آشکار است که Reddit در صورت لزوم - برای خیر بیشتر - عمل می کند در حالی که به نظر می رسد بسیاری از سازمان های دولتی به طور تصادفی عمل می کنند.

خط پایین؟ اگر در روسیه هستید و در Reddit زندگی می کنید ، یک دروازه VPN یا پروکسی دیگر دریافت کنید زیرا این شرط ایمن Roskomnadzor به زودی برای AMA ثبت نام نخواهد کرد..

 تصویر برجسته: (1) ravennka / Dollar Photo Club ، (2) Psilocybe.tampanensis.one توسط Workman تحت مجوز CC BY-SA 3.0 مجاز است (تصاویر ترکیب شده و تغییر یافته اند)

ردیت؟ روسیه می گوید آن را فراموش کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.