به وب تاریک بیایید … اکنون کمی ایمن است

وب تاریک کمی سبک تر می شود

مدتهاست که تاریک وب به عنوان skeevy underbelly از اینترنت دیده می شود که در آن کاربران می توانند مواد مخدر غیرقانونی بخرند ، اطلاعات کارت اعتباری افراد را بدزدند ، و شخصی را استخدام کنند تا همسایه خود را "خاموش" کند. در واقعیت ، وب تاریک تقریباً شوم نیست. درعوض ، این شبکه گسترده ای از وب سایتهای عمدتاً قانونی است که فقط با یک مرورگر Tor قابل دسترسی است.

Tor ، که مخفف "روتر پیاز" است ، به شما امکان می دهد با پنهان کردن موقعیت مکانی خود و رمزگذاری اطلاعات خصوصی خود ، به وب تاریک دسترسی پیدا کنید. بسیاری از سایت های با نام های بزرگ از جمله فیس بوک اکنون در تور میزبانی شده اند تا به کاربران خود دسترسی ایمن تر و خصوصی تری داشته باشند.

تا هفته گذشته ، سایت های Tor اقدامات امنیتی کمی داشتند. اما به لطف تصمیم جدید تنظیم کننده های اینترنت ، دامنه های مورد استفاده در شبکه Tor اکنون به عنوان "دامنه های ویژه استفاده" شناخته می شوند و به این سایت ها امنیت و گمنامی بیشتری می دهند..

وب نه کاملاً تاریک

قبل از توضیح اینکه وب تاریک چیست ، مهم است ابتدا توضیح دهید که چگونه کار می کند. وب تاریک اصطلاحی است که برای هر چیزی در اینترنت پنهان شده از مرورگرهای وب سنتی مانند Safari ، Chrome و Firefox استفاده می شود.

این سایت های پنهان معمولاً حاوی اطلاعات حساس هستند و آدرس های اینترنتی را به رشته هایی از اعداد و حروف تصادفی تبدیل می کنند که برای رمزگذاری سایت ها به inonion ختم می شوند..

در حالی که قسمت تاریک شبکه وجود دارد ، وب تاریک بیشتر از سایت های سوت زدن و حفظ حریم خصوصی تشکیل شده است.

darth vader فقط در وب تاریک گشت و گذار می کند

یک قدم کوچک برای انسان ، یک جهش بزرگ برای امنیت اینترنت

اکنون ، شماره های اختصاص داده شده به اینترنت (IANA) و نیروی کار مهندسی (IETF) وب سایت های Jonion را به عنوان "دامنه های مخصوص استفاده" در نظر می گیرند ، و به صاحبان سایت Tor اجازه می دهد تا SSL و TLS گواهی را به منظور ارتقاء امنیت خود به وب سایت های خود اضافه کنند..

ریچارد بارنز ، رئیس امنیت موزیلا ، در مورد تغییرات جدید در مصاحبه با مادربورد صحبت کرد:

این امر اکوسیستم Tor .onion را قادر می سازد از همان سطح امنیتی که می توانید در بقیه وب بدست آورید بهره مند شود. این لایه ای از امنیت را در بالا می افزاید.

چرا الان?

اگر وب سایت تاریک از سال 2002 وجود داشته است ، چرا اکنون فقط گواهی های امنیتی را دریافت می کنید؟ در یک TEDTalk اخیر ، تحلیلگر رسانه های اجتماعی Jaime Bartlett درباره محبوبیت روزافزون وب تاریک بحث کرده است. طبق گفته بارتلت ، تور در حال حاضر 2.5 میلیون کاربر منحصر به فرد دارد که در بخش عمده از افشاگری های اسنودن تشکر می شود. بسیاری از کاربران فقط افراد عادی هستند که می خواهند حریم خصوصی خود را در اینترنت حفظ کنند.

شبکه تاریک دیگر یک معامله برای دلالان و مخفیگاه سوت زنی نیست. این جریان اصلی است - جیمی بارتلت

این به معنای آینده است

وضعیت جدید دامنه ویژه امیدوارم بحث را برای گواهینامه های امنیتی آینده و سازوکارهای رمزگذاری بهتر در شبکه های خصوصی باز کند. اما بیش از آن ، به سایت های Tor که تاکنون به طور گسترده ای از آن نادیده گرفته شده و یا به صورت احمقانه نادیده گرفته شده اند ، به رسمیت شناخته می شود..

این یک قدم کوچک اما درست است.

تصویر برجسته: dk_photo / کلاب عکس دلار

به وب تاریک بیایید ... اکنون کمی ایمن است
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.