چرا همه ما باید به نظارت بر ابرداده توجه کنیم

چرا همه ما باید به نظارت بر ابرداده توجه کنیم

امیدوارم افشاگری های اسنودن درباره نظارت بر ابرداده از تماس تلفنی NSA هنوز در ذهن شما تازه است. "اما این فقط ابرداده است!" برخی از مردم هنوز هم اصرار دارند. این داده های واقعی نیستند چه کسی اهمیت می دهد؟ "

همه باید مراقبت کنند. ابرداده شما یک داستان کاملاً جالب توجه درباره شما را بیان می کند ، همانطور که دانشمندان داده دیپاک جاگدیش و دانیل اسمیلکوف در گفتگوی TEDx کمبریج خود با عنوان "قدرت فراداده" نشان می دهند. اگر امروز وقت دارید ، من اکیداً توصیه می کنم برای تماشای آن چند دقیقه وقت بگذارید.

ابرداده چیست؟?

ابرداده اطلاعاتی در مورد تعاملاتی است که شما هنگام استفاده از فناوری با افراد و سازمانهای دیگر دارید. این محتوای واقعی این تعامل نیست بلکه اطلاعات مربوط به محتوا است.

نمونه هایی از ابرداده

  1. با چه کسی تلفنی تماس گرفتید و چه موقع?
  2. چه کسی ایمیل ارسال کردید ، و چه زمانی?
  3. کارت اعتباری خود را از کجا و چه زمانی استفاده کرده اید?
  4. از کدام رایانه و از چه زمانی از وب سایت بازدید کردید?

اینها ممکن است بی ضرر به نظر برسند ، اما وقتی به مرور زمان همه این موارد را اضافه می کنید و آنها را با یکدیگر تلاقی می کنید, آنها می توانند یک پرتره بسیار دقیق از شما بکشند.

غوطه وری: ابرداده ایمیل شما ، تجسم شده است

در آزمایشگاه MIT Media ، Jagdish ، Smilkov و مشاور آنها ، سزار Hidalgo ، تصمیم گرفتند Immersion را برای تجسم آنچه می توانیم از ابرداده های ایمیل یاد بگیریم ایجاد کنیم - یعنی فقط زمینه های از ، به ، سی سی و Timestamp در ایمیل. (غوطه وری به خطوط موضوع و بدنه ایمیلها لمس نمی کند.)

با استفاده از این داده های فوق ، Immersion تصویری آموزنده از روابط شما با افراد و نحوه تکامل این روابط با گذشت زمان ایجاد می کند. شما می توانید آن را امتحان کنید! اگر نسبت به دسترسی به برنامه به ایمیل خود تردید دارید ، نسخه آزمایشی را در اینجا امتحان کنید.

مجبور شدم آن را برای خودم امتحان کنم. بعد از انتظار برای پردازش هزاران ایمیل از Immersion ، می توانم ببینم که چگونه تغییرات در شبکه اجتماعی من با تغییرات بزرگ زندگی مرتبط است - حرکت شهرها ، تغییر شغل و غیره. نقشه شبکه های اجتماعی که Immersion ایجاد کرده شبکه های اجتماعی من را به گروه بندی های اجتماعی تقسیم می کند. می توانم با یک نگاه مشخص کنم: من می توانم یک خوشه از افرادی را ببینم که شش سال پیش با آنها کار کرده بودم و گروه هایی از افرادی که با آنها وقت گذرانده ام در شهرهای مختلف.

تصمیم گرفتم یک آزمایش فکری انجام دهم. من از خودم پرسیدم: "شخص ثالث چه چیزی را می تواند از داده های من بداند؟" "اگر من خودم را نمی شناختم ، چه می توانم از این نتیجه بگیرم؟"

مقدار زیادی. برای مثال بسیار آسان است که استنباط کنید که نزدیکترین دوستان و خانواده من کیستند (آنها افرادی هستند که من از لحظه دریافت آدرس ایمیل من به طور مداوم ایمیل ارسال کرده ام). آنها همچنین می توانند استدلال کنند که کدام یک از همکاران من که بر اساس موضوعات ایمیل گروهی با آنها ارتباط دارند ، استنباط می شوند. به این معنا ، ابرداده ما نه تنها اطلاعاتی راجع به خودمان ، بلکه درمورد افرادی که با آنها نیز در ارتباط هستیم ، افشا می کند.

یكی از مواردی كه بیشترین تأثیر را در مورد بحث TEDx به من وارد كرد ، این بود كه Smilkov اظهار داشت كه رابطهای ایمیل تنها كمترین مواردی را در تاریخچه ایمیل شما ارائه می دهند ، فراموش كردن اینكه سالها و سالها از ابرداده در زیر پنهان شده اند ، برای ما آسان می شود. ایمیل های اخیر ما به عنوان مثال ، وقتی وارد Gmail یا Outlook می شویم ، معمولاً فقط آخرین نامه های 20-50 ایمیل دریافت شده را مشاهده می کنیم و هر روز آنها را با ایمیل های جدید جایگزین می کنیم. در نتیجه ، بسیاری از ما به هزاران هزاران ایمیل در حساب هایمان و تمام ابرداده های مرتبط با آنها فکر نمی کنیم..

ابرداده در همه جا است

ابرداده فقط در ایمیلها نیست. راهنمای تعاملی نگهبان برای ابرداده نشان می دهد که چگونه داده ها از طیف وسیعی از فعالیت ها ، از گرفتن عکس در دوربین دیجیتالی شما ، تا استفاده از موتور جستجو تولید می شود. دانشجویان استنفورد نشان دادند كه نظارت بر ضبط تلفن حتی برای مدت زمان كوتاهی می تواند بیش از آنچه دیگران می خواهیم بدانند:

ابرداده تلفن است به طور واضح و حساس [توجه به وبلاگ نویس: تأکید اضافه شده] ، حتی بر روی یک نمونه کوچک و پنجره زمان کوتاه. ما توانستیم با استفاده از ابرداده تلفنی ، شرایط پزشکی ، مالکیت سلاح گرم و موارد دیگر را استنباط کنیم. ”[جاناتان مایر ، دانشمند رایانه استنفورد].

در واقع ، براساس اطلاعات روزانه مجله نیویورک مجله نیویورک ، فوق داده چنان آشکار است,

ویلیام بینی ، ریاضیدان و سرکوبگر NSA - "یکی از بهترین تحلیلگران تاریخ" ، که از این آژانس خارج شد ، گفت: "وقتی همه سوابق کسانی را که با آنها ارتباط برقرار می کند ، می گیرید ، می توانید شبکه های اجتماعی و اجتماعات را برای همه در جهان ایجاد کنید." در سال 2001 در میان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی - به دیلی Intelligencer گفت. "و هنگامی که با آن ازدواج کردید با محتوا ،" که او متقاعد شده است که آژانس امنیت ملی آمریکا نیز جمع آوری می کند ، "شما علیه همه مردم کشور اهرمی دارید."

در یک آزمایش فکری قدرتمند ، کیران هیلی ، جامعه شناس دوی ، نشان می دهد که چگونه انگلیسها می توانست با انجام تحلیل شبکه های اجتماعی ، پاول ریور را متوقف کند و فقط با استفاده از ابرداده در مورد کلوپ های اجتماعی و اعضای آنها!

پنیر چیست?

هنگام ارسال ایمیل و برقراری ارتباط با دیگران واقعیتهای غیرقابل انکار زندگی مدرن است ، اطلاعات مربوط به این تعاملها مشخصات کاملی از ما و کسانی که با آنها در ارتباط هستیم ایجاد می کند و می تواند به اسرار خیانت کند که ترجیح می دهیم خودمان را حفظ کنیم..

اقدامات کوچک شما می توانید انجام دهید تا مردم از رایحه ابرداده خود خارج شوند ، به اصطلاح. به عنوان مثال ، می توانید از آدرسهای یکبار مصرف ایمیل و تلفنهای همراه یکبار مصرف استفاده کنید ، که البته به صورت نقدی برای آنها پرداخت می شود. همچنین می توانید از موتورهای جستجو ناشناس مانند DuckDuckGo استفاده کرده و بدون استفاده از کوکی ها فهرست کنید. متأسفانه انجام همه این موارد برای اکثر مردم امکان پذیر یا پایدار نیست. همچنین ، مگر اینکه همه همکاران شما نیز چنین اقداماتی را انجام دهند ، پس این روشها فقط می توانند فوق داده های زیادی را پنهان کنند.

خوشبختانه ، VPN ها می توانند در پنهان کردن ابرداده شما نقش داشته باشند. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، آدرس IP و مکان خود را در پشت آدرس IP سرور VPN مخفی می کنید. فراموش نکنید که آدرسهای IP پانچ زیادی دارند - آنها می توانند مکان شما (با درجات مختلف دقت) و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما را به هر وب سایت یا خدمتی که با آنها تعامل دارید فاش کنند..

محتمل ترین سناریو این است که دولت ها و سایر اشخاص ثالث بدون جمع آوری داده های ما به طور غیرمستقیم پیش می روند. از این گذشته ، دانش قدرت است ، و این نوع دانش ، همانطور که بنیی در نقل قول بالا بیان می کند ، می تواند علیه شما استفاده شود.

من نمی خواهم تصور کنم چگونه می توان در آینده از ابرداده من علیه من استفاده کرد. به عنوان مثال ، اگر شرکتهای بیمه درمانی به جستجوهای گوگل گذشته من دسترسی داشته باشند و می توانند بر اساس جستجوی قدیمی از جستجو ، من را پوشش دهند ، چه اتفاقی می افتد؟ سایت های تجارت الکترونیک در حال حاضر کالاهایی را با قیمت های مختلف بسته به کدهای ZIP آنها ، که با استفاده از آدرس های IP مشخص می شوند ، به فروش می رسانند ، همانطور که این مقاله در وال استریت ژورنال گزارش می دهد. اگر در یک کد پستی زندگی کنم و درآمد سرانه بالاتری داشته باشم چطور؟ آیا برای آن مجازات می شوم?

در نهایت ، ابرداده یک واقعیت غیرقابل انکار زندگی است و قدرت آن کاملاً چیزی است که همه باید از آن آگاه باشیم. هر بار که از یک وب سایت بازدید می کنیم و یا ایمیل یا پیام متنی ارسال می کنیم ، یک دنباله دیجیتال را ترک می کنیم. در حالی که جالب و جالب است که ببینید چگونه ابزارهایی مانند Immersion می توانند تصویری تعاملی از زندگی شما را همانطور که از طریق ابرداده ایمیل شما گفته شده است ، ایجاد کنند ، با دست اشتباه ، این پتانسیل را دارد که در برابر ما استفاده شود. و این چیزی است که نباید فراموش کنیم.

چرا همه ما باید به نظارت بر ابرداده توجه کنیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.