نحوه زنده ماندن از خاموش شدن اینترنت

دکمه اسلاید به

آزادی های اینترنت رو به زوال است.

برای هشتمین سال متوالی ، Freedom House در سال 2018 كاهش جهانی در آزادی اینترنت را به ثبت رساند و این كاهش را به دولتهای مصمم برای خنثی كردن مخالفت های آنلاین نسبت داد.

به ویژه از یک استراتژی - قطع اینترنت استفاده شده است. در طول انتخابات ، چندین کشور در سراسر آفریقا و آسیا تلاش کرده اند سخنان خود را بطور آنلاین خاموش کنند ، به خصوص در رسانه های اجتماعی.

با راحت تر شدن دولت های سنگین با این تاکتیک ها ، کاربران به دنبال راه هایی برای جلوگیری از سانسور و اطمینان از دسترسی به اینترنت آزاد و آزاد هستند..

خاموش کردن اینترنت چیست?

طبق AccessNow:

"خاموش شدن اینترنت هنگامی اتفاق می افتد که شخص (معمولاً یک دولت) عمداً اینترنت یا برنامه های تلفن همراه را مختل می کند تا آنچه مردم می گویند یا انجام می دهد را کنترل کند."

خاموش بودن اینترنت می تواند در کل باشد ، در حالی که همه دسترسی ها مسدود شده است ، یا جزئی ، که فقط برخی از وب سایت ها یا برنامه ها (مانند توییتر ، Google و Facebook) غیرقابل دسترسی هستند..

خاموشی های کل نادر هستند زیرا هزینه اقتصادی جلوگیری از کار مردم از طریق اینترنت می تواند به سرعت به صدها میلیون دلار برسد.

این خاموش ها کجا اتفاق می افتند ، و چرا؟?

خاموش شدن جزئی با فرکانس بیشتر در آسیا و همچنین آفریقای شرقی و مرکزی اتفاق می افتد.

در حال حاضر در سال 2019 ، در پاسخ به ناآرامی های سیاسی ، انتخابات و تلاش برای کودتای خاموش ، در سراسر سودان ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، بنگلادش و گابن گزارش شده است..

دلیل رسمی این تعطیلات حمایت از امنیت ملی ، تضمین امنیت عمومی و جلوگیری از انتشار "اخبار جعلی" است. اگرچه آنها به راحتی وسیله ای را برای جلوگیری از اعتراضات و کنترل انتخابات و اطلاعات پیرامون آنها به مقامات داده اند.

با انتخابات بیشتر در سال جاری ، از نیجریه تا هند ، به احتمال زیاد خاموشی بیشتر اینترنت در راه است.

پیامدهای خاموش شدن اینترنت چیست؟?

دولتها با كاهش آزادیهای اینترنت ، مانع از رشد كشورهایشان می شوند.

طبق اعلام موسسه بروکینگز ، خاموشی در مدت زمان 12 ماهه سال 2015 و 2016 برای اقتصاد 2.4 میلیارد دلار هزینه داشته و هند نیز 968 میلیون دلار از کل آن را بدست آورده است. (مشکل در هند بسیار گسترده است ، اکنون وب سایتی اختصاص داده شده است که می تواند خاموش کردن ردیابی ها را ردیابی کند.)

این تعطیلی ها همچنین به حقوق اساسی دسترسی به اینترنت که شورای حقوق بشر سازمان ملل با قطعنامه در سال 2016 تصویب کرده است ، نقض می شود. با بستن وب ، کشورها در معرض خطر خشم مردم نسبت به دولت های خود هستند که به نوبه خود می تواند این دولت ها را ترغیب به سرکوب کند. دسترسی آنها به دسترسی به اینترنت و ارسال کشورها به حاکمیت دیجیتال اقتدارگرایانه. برخی کشورها قبلاً در آنجا هستند.

برای زنده ماندن از خاموش شدن اینترنت چه کاری می توانید انجام دهید?

با افزایش فرکانس خاموشی اینترنت در سراسر جهان ، کاربران مجبور می شوند راه هایی برای دور زدن آنها پیدا کنند. اگر قطع اینترنت کاملاً کار چندانی نداشته باشد ، درصورتی که در تعطیل بودن بخشی از اینترنت گرفتار شوید ، چند روش برای ماندن آنلاین وجود دارد.

1. از ابزارهای دور زدن مانند Tor استفاده کنید

Tor یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که شما را از افرادی که ممکن است بخواهند از عادتهای مرور شما جاسوسی کنند محافظت می کند. وقتی صحبت از ناشناس ماندن در اینترنت می شود ، واقعاً غیرقابل تحمل است.

2. یک VPN خوب بدست آورید که شما را از تشخیص محافظت می کند

با استفاده از VPN می توانید دسترسی خود را به اینترنت در آزادترین و بازترین شکل آن تضمین کنید.

استفاده از Tor over VPN باعث افزایش حریم خصوصی شما خواهد شد. به سادگی به VPN خود متصل شوید ، سپس مرورگر Tor را باز کنید.

3. ابزارها و برنامه هایی را که از حریم خصوصی و امنیت شما محافظت می کنند ، ذخیره کنید

با استفاده از HTTPS Everywhere (که ExpressVPN در برنامه Chrome ما ادغام شده است) شروع کنید تا مرور خود را در یک سایت خاص تضمین کنید. اطمینان حاصل کنید که از مرورگری استفاده می کنید که حریم خصوصی شما را در اولویت قرار دهد — Tor مورد علاقه ما کاملاً توصیه شده است.

همچنین اگر قبلاً مانند سیگنال را نمی خواهید ، از ارتباطات امن تر استفاده کنید.

پس از دنبال کردن این سه مرحله ، شما می توانید در هر کشوری با خاموش شدن جزئی اینترنت زنده بمانید. فقط حتماً هنگام استفاده از این ابزارها احتیاط کنید زیرا ممکن است در کشوری زندگی کنید که چنین استفاده ای مجازات شود.

نحوه زنده ماندن از خاموش شدن اینترنت
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.