لورا پویتراس و دیوانگان دیجیتال

لورا پویتراس و دیوانگان دیجیتال

امسال ، فیلمساز مستند لورا پویتراس منتشر کرد که شاید چه جنجالی ترین پروژه او هنوز باشد: Citizenfour. این فیلم به قهرمان NSA ، ادوارد اسنودن و نه فقط آنچه او برای خبرنگاران در یک اتاق هتل در هنگ کنگ فاش کرده است ، می پردازد ، بلکه مهمتر از همه این است که چرا. 

در حالی که بسیاری از مردم می دانند که اسنودن هم اکنون ساکن روسیه است ، کمتر می دانند که پوآتراس نیز به عنوان برده به برلین رفت تا از منبع اصلی مستند خود محافظت کند..

در آنجا ، او بخشی از یک جامعه در حال رشد به نام است “تبعیدهای دیجیتال” ، گروهی از روزنامه نگاران خبره ، توسعه دهندگان نرم افزار و حتی عوامل MI5 که همه برای آزادی آنلاین ما می جنگند. همه به دلیل سیاست های سختگیرانه خود در مورد حریم خصوصی دیجیتال به آلمان فرار کرده اند. سرویس مخفی کشور ، BND ، جاسوسی برای شهروندان مجاز نیست ، و هرگونه تلاش برای محدود کردن آزادی های شخصی با مقاومت ثابت روبرو می شود.

چه کسی?

پس تبعیدهای دیجیتال کیست؟ گفتن آن دشوار است ، زیرا آنها جلسات هفتگی را برگزار نمی کنند یا اعلامیه های واضحی از محل زندگی آنها در رسانه های اجتماعی نمی دهند. آنها برای بازخوانی از نظر دولت های خود به برلین آمده اند – در مورد پوآترس ، وی بعد از دو فیلم در حال بررسی جنگ آمریكا با ترور ، در فهرست سازمان امنیت ملی آمریکا قرار داشت و مرتباً در فرودگاه ها از خط خارج می شد یا مجزا می شد. در هواپیما برای سؤال اضافی. Citizenfour به سادگی علاقه به فعالیت های غیرقانونی دولت را افزایش داد.

به گفته مارتین کائول ، سردبیر جنبشهای اجتماعی Die Tageszeitung ، “آنها بسیار تبعید شده اند ، اما من فکر نمی کنم صدها نفر از آنها در اینجا ، یا حتی ده ها نفر وجود داشته باشند.”

او اما خاطرنشان می کند که فرهنگ هکرها در آلمان قوی است و بسیاری از شهروندان از قبل نگران آزادی آنلاین خود بودند. لورا پوآتراس و دیوانگان دیجیتال ، احساس فوریت بین المللی را به جنبش علیه نظارت دولت وام داده اند.

بازیکنان اصلی

در حالی که تبعیدهای دیجیتال به دنبال شهرت و ثروت نیستند ، می توان برخی از آنها را در پایین جستجو کرد. در قطعه اخیر برای The Guardian ، کارول کادولاودر فرصتی برای مصاحبه نه تنها با پوتراس ، بلکه با چند نفر دیگر از جمله Jacob “Jake” Appelbaum و Annie Machon داشت. اپلباوم تا حدی مسئول ایجاد شبکه Tor بود که کاربران را ناشناس می کند و همچنین با ویکی لیکس همکاری کرده است.

در همین حال ماچون یک جاسوس سابق با آژانس بریتانیایی MI5 است. پس از عمومی شدن بخش در سال 1989 ، آنها دوره ای از حمایت گسترده مردم را تجربه کردند. با این حال ، در سال 1997 ماچون شنودهای مخفی و غیرقانونی ، پرونده هایی را برای وزرای دولت و حبس غیرقانونی شهروندان نشان داد. او هم اکنون به طور پاره وقت در برلین زندگی می کند و به سایر سوت های آبی نیز کمک می کند.

توجه کنید

تبعید لورا پوآتراس و فعالان دیجیتال به آلمان یادآوری آشکاری برای ما است که نظارت دولت بسیار ، بسیار واقعی است.

بنابراین چگونه می توانیم اقدامات لازم را برای اطمینان از حریم شخصی آنلاین و جلوگیری از تلاش دولتها برای جاسوسی از ما انجام دهیم؟ استفاده از VPN برای رمزگذاری اتصال شما ، بخشی از معادله است ، اما این فقط یک شروع است. حفظ حریم خصوصی یک رویکرد چند وجهی است و به همین دلیل ، ما اکیداً توصیه می کنیم بسته تنظیمات حریم خصوصی Net را باز کنید ، که با ابزار و اطلاعات پر شده است تا نظارت گسترده را سخت تر کنید.

در نهایت ، ما لورا پوآتراس را به خاطر سرسختی و شجاعتش ، و برای ریسک شخصی بزرگی که برای خلق او به وجود آورد ، تحسین می کنیم Citizenfour.  ما سپاسگزاریم که مخاطبان جهانی اکنون از طریق فیلم به افشاگری ها و انگیزه های ادوارد اسنودن دسترسی پیدا کرده اند ، و تلاش های پویتراس این است که مردم راجع به چگونگی نقض دولت ها از حق ما برای حفظ حریم خصوصی آگاه شود..

لورا پویتراس و دیوانگان دیجیتال
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.