شکستن مرزها: آژانس جاسوسی کانادا کاربران جهان را ردیابی می کند

شکستن مرزها: آژانس جاسوسی کانادا کاربران جهان را ردیابی می کند

آنها دوستانه هستند؛ مودب. عاشق هاکی ، شربت افرا و پوتین هستید. کاملاً مودبانه هستند ، هری ، و در حالی که مایل به ایستادگی درمورد حقوق خود هستند ، ترجیح می دهند نامه های صریح و سخت کلمات را بر سر تقابل مستقیم قرار دهند. اما مطابق پرونده های به دست آمده توسط ادوارد اسنودن ، سوت زننده در سال 2012 ، کانادایی ها چندان بی گناه نیستند: آژانس جاسوسی آنها ، موسسه امنیت ارتباطات (CSE) سالهاست که بی سر و صدا از ترافیک اینترنت در سراسر جهان سر می زند. پیاده شوید ، بازندگان!

چشم در حال زدن

براساس اعلام شرکت پخش كانادا (CBC) ، ارائه پاورپوینت كه در سال 2012 توسط یك كارمند CSE بی نام نوشته شده است ، یك پروژه با عنوان "Levitation" را توصیف می كند ، كه 10 تا 15 میلیون بارگذاری و بارگیری پرونده ها را از وب سایت های پرونده رایگان نظارت می کند ، و سپس از طریق این فایلها پیگیری می کند. برای هر اثری از فعالیت های تروریستی این ارائه شامل شوخی هایی در مورد نحوه جاسوسی آژانس جاسوسی با داده های بی فایده مانند بارگیری سریال های تلویزیونی گلی است که آنها سعی می کردند فعالیت افراطی گرایانه را انجام دهند. با نگران کننده تر ، این سند ادعا می کند که کانادا از طریق "منابع ویژه" به 102 سایت اشتراک فایل رایگان دسترسی کامل دارد ، اگرچه سایت هایی مانند Sendspace این ادعا را انکار می کنند. ران دیبرت ، مدیر اندیشکده امنیت شهروندی آزمایشگاه Citizen مستقر در دانشگاه تورنتو می گوید که در حالی که این اطمینان جاسوسی کانادایی "کار خود را انجام می دهد" تا حدودی اطمینان دارد ، واقعیت این است که این نظارت در چنین مقیاس گسترده ای انجام می شود. نگران کننده.

چه چیزی CSE کشف کرده است؟ این که از بین پرونده هایی که هر ماه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند ، فقط حدود 350 - یا 0.0001 درصد - "رویدادهای جالب بارگیری" هستند. پس از شناسایی این پرونده ها ، این امکان وجود دارد که آژانس بتواند ابرداده را بازیابی کرده و آدرس IP هر کسی را که بارگذاری یا بارگیری اطلاعات را انجام می دهد ، کشف کند. و با اعمال Mutant Broth - یک فناوری جاسوسی بریتانیا - CSE می تواند از آدرس های IP برای کشف پنج ساعت فعالیت در رایانه کاربر چه قبل و چه بعد از انتقال پرونده مشکوک استفاده کند. این آژانس به موفقیت در یافتن اهداف گروگان و استراتژی های تروریستی اشاره می کند ، اما دایبرت لوییت را "یک دستگاه پرتونگاری غول پیکر در تمام زندگی های دیجیتال ما" می نامد.

این اولین بار نیست که کانادا با دست خود در کاسه جاسوسی جاسوسی می شود. این کشور عضو اتحاد پنج چشم است و در حالی که غالباً به عنوان شریک جوان مورد توجه قرار می گرفت ، در سال 2013 با آژانس امنیت ملی (NSA) در تنظیم بیش از 20 پست جاسوسی در "کشورهای با اولویت بالا" درگیر شد. این تئوری معتقد است كه از آنجا كه عملیات NSA پس از اسنودن تحت نظارت دقیق مردم قرار گرفت ، آژانس كار خود را به همتایان كانادایی خود انجام داد ، حتی تا آنجا كه برای تهیه سخت افزار رایانه و نرم افزار رمزگشایی پیش می رفت..

رانندگی به خانه

مطمئناً ، Canucks اهداف ساده ای هستند اما شایان ذکر است که DEA مشغول جاسوسی از هر خودرویی است که از زیرساخت های جاده آمریکا استفاده می کند. طبق اطلاعات The Atlantic ، DEA در حال ایجاد دیتابیس است "برای ردیابی در زمان واقعی حرکت وسایل نقلیه در اطراف ایالات متحده". کار ACLU با درخواست آزادی اطلاعات برخی از کارهای داخلی این برنامه را کشف کرده است - مانند این واقعیت که همه وسایل نقلیه بدون در نظر گرفتن اینکه رانندگان به جرمی مشکوک هستند یا خیر ، پیگیری می شوند. بعلاوه ، یک نامه الکترونیکی در مورد این پروژه در سال 2010 ادعا كرد كه یكی از اهداف اصلی آن افزایش حجم سرقت دارایی است كه در صورت توقیف خودروها ، پول و پول از مجرمان مشكوك صورت می گیرد و سپس برای تأمین اعتبار اهداف آژانس استفاده می شود..

و سر تیم برنرز لی ، مخترع شبکه جهانی وب ، خاطرنشان می کند که با وجودی که شریک پنج چشم انگلیس یکی از بهترین های جهان برای باز کردن داده ها است ، جاسوسی و پیگیری شهروندان یکی از بدترین هاست. در حقیقت ، این کشور برای کشورهایی که دارای "وب آزاد و باز" در رده بدترین ها در اروپا قرار داشتند.

همه دیدن?

پس فرسوده در اینجا چیست؟ اول اینكه ، حتی كشورهای "خوش خیم" مانند كانادا نیز از وسواس جهانی در زمینه جاسوسی اینترنت در امان نیستند. فن آوری جاسوسی کانادایی برخی از پیشرفته ترین جهان است. دوم ، گفتن این نکته مهم نیست که مهم نیست که چه چیزی را بارگیری می کنید ، در کجا گشت و گذار می کنید یا چگونه از وب استفاده می کنید ، کسی به دنبال شانه شماست. مطمئنا ، شما می توانید نامه ای سختگیرانه به نخست وزیر کانادا استفان هارپر بنویسید - یا مستقیم به تعقیب بروید و مطمئن شوید که حریم شخصی آنلاین شما کاملاً محافظت شده است.

تصویر برجسته: Wikimedia Commons (تصویر اصلاح شده است)

شکستن مرزها: آژانس جاسوسی کانادا کاربران جهان را ردیابی می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.