3 روش برای کمک به تاریخچه مرور خود در برابر ISP ها

در تاریخ 3 آوریل 2017 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ قانونی را امضا کرد که به موجب آن مقررات دوره اوباما که در ISP ها قرار گرفته و نحوه جمع آوری و به اشتراک گذاری داده های شما.

تحت اینترنت ، ISP هایی مانند Comcast، AT&T و Verizon می توانند داده های مشتری را جمع آوری و بفروشند ، از جمله:

  • موقعیت تو
  • از کدام برنامه ها استفاده می کنید
  • از کدام سایت بازدید می کنید

متأسفانه ، هنوز مشخص نیست که ISP ها با داده های شما چه کاری انجام می دهند. بازاریابان و شخص ثالث شخص ثالث برای عادات مرور شخصی یک دلار بالاتری پرداخت می کنند ، اما ممکن است طرف ناآگاهانه تری نسبت به سود شرکت ها از اطلاعات خصوصی شما وجود داشته باشد.

از این بدتر ، این ISP ها هیچگونه مسئولیتی ندارند که به شما اطلاع دهند که چگونه داده های شما را اداره می کنند. به گفته یك كارمند EFF ، جرمی گیلا ، "ISP شما می تواند ترافیك شما را بدون هیچ مجوزی بفروشد ، و معلوم نیست كه حتی آنها مجبور باشند به شما بگویند كه این كار را انجام داده اند."

اجازه ندهید به ISP شما دسترسی پیدا کند یا اطلاعات شخصی شما را بفروشد. در اینجا سه ​​کار وجود دارد که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود انجام دهید.

1. مرورگر شبکه Tor

شبکه Tor (همچنین به عنوان وب تاریک شناخته می شود) امن ترین و ناشناس ترین روش برای مرور آنلاین است. Tor برای پنهان کردن منشأ داده ها و پنهان کردن هویت خود ، از طریق یک سری تصادفی از سرورهای مختلف ("گره") از طریق اینترنت تصادفی را هدایت می کند..

شبکه Tor از زمان ایالات متحده ایجاد شده است و از آن زمان به ابزاری غیرانتفاعی تبدیل شده است که به محافظت از ناشناس بودن کاربران کمک می کند.

در مورد استفاده از Tor با راهنمای مبتدیان Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید.

2. استفاده از VPN (و اتصال آن را حفظ کنید)

یکی از آسانترین و مؤثرترین روشها برای دور زدن چشمهای سرویس دهنده ISP استفاده از VPN است. هنگامی که به یک سرور VPN وصل می شوید ، می توانید آدرس IP و مکان خود را نقاب بزنید و از طریق یک تونل رمزگذاری شده دوباره از مسیر شبکه خود استفاده کنید. با استفاده از VPN ، می توانید بدون نگرانی در مورد ISP خود که تاریخچه مرور اطلاعات و اطلاعات شخصی شما را جمع می کند ، مرور کنید.

اگرچه هنگام اتصال به یک VPN ، اطلاعات مرور شما ایمن است ، ممکن است تعجب کنید که اگر اتصال VPN افت کند چه اتفاقی می افتد؟ یک VPN قابل اعتماد دارای سوئیچ kill است که تمام ترافیک اینترنت به رایانه و از طریق رایانه شما را متوقف می کند تا زمانی که اتصال شما به VPN دوباره فعال شود.
علاوه بر این ، اضافه کردن VPN شما به روتر ، همه دستگاههای متصل به آن را رمزگذاری و محافظت می کند. (می توانید اطلاعات بیشتری درباره نحوه راه اندازی VPN برای روتر خود در اینجا بخوانید.)

3. به یک ISP آگاهانه درباره حریم خصوصی تغییر دهید

در حالی که غول های اینترنتی مانند Comcast به دلیل توجه کمی به ناشناس بودن مشتری بدنام نیستند ، ISP های دیگری نیز وجود دارند که وقتی صحبت از حریم خصوصی شما می شود ، دست به دست هم دهند..

ISP های کمتر شناخته شده مانند Sonic ضمن حفظ حریم خصوصی شما اینترنت فیبر گیگابیتی را ارائه می دهند. بهتر است ، آنها اطلاعات را به حداقل حفظ کنند و عادتهای مرور شما را به علاوه ردیابی نکنند ، آنها طرفداران حفظ حریم خصوصی صوتی هستند.

بررسی کنید که گزینه های ISP در منطقه شما در دسترس هستند. در صورت امکان ، با خدمتی بروید که مقادیر حریم خصوصی آن مطابق با شما باشد.

نکات کلی در مورد حریم خصوصی

علاوه بر موارد فوق ، در اینجا چند نکته کلی برای کمک به حفظ اطلاعات شما وجود دارد.

1. از HTTPS در همه جا استفاده کنید

از آنجا که نیمی از اینترنت هنوز رمزنگاری نشده است ، حتماً مراقب باشید که در سایتهای امن مرور می کنید. افزونه مرورگر HTTPS Everywhere را بارگیری کنید تا به طور خودکار درخواست های مرورگر خود را برای رمزگذاری تمام ترافیک مرور خود بارگذاری کنید.

HTTPS Everywhere با همکاری بین EFF و Tor پروژه ایجاد شده است ، روشی ساده و محتاطانه برای کمک به ایمن نگه داشتن اطلاعات شما.

2. مسدود کردن ردیاب

بسیاری از شرکت ها از کوکی ها و تبلیغات استفاده می کنند تا سایت هایی را که بازدید می کنید ردیابی کنند. خوشبختانه ، Privacy Badger تبلیغات و کوکی ها را مسدود می کند تا وب سایت ها نتوانند زبانه ها را در عادت مرور شما نگه دارند.

در حالی که حریم خصوصی Badger به مسدود کردن ردیاب ها و اسکریپت های ناخواسته کمک می کند ، uBlock Origin از حافظه کمتری برای افزایش سرعت مرورگر استفاده می کند و آن تبلیغات مزاحم را از ظاهر شدن در مرورگر شما مسدود می کند..

از همه بهتر ، نصب آنها رایگان و آسان است.

مرور ایمن و شاد ، همه!

3 روش برای کمک به تاریخچه مرور خود در برابر ISP ها
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.