چگونه Adware را حذف کنیم

[ware_item id=33][/ware_item]

نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ذاتاً بد نیستند. کلیه نرم افزارهایی که تبلیغات جاسازی شده دارند اساساً تبلیغاتی هستند. و این شامل بسیاری از برنامه های قانونی و مفید است ، که توسط تبلیغات تأمین می شوند و بنابراین رایگان برای استفاده هستند.


متأسفانه ، همه ابزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی چندان دوستانه نیستند. برخی از بدافزارها صفحه نمایش رایانه شخصی خود را با پاپ آپ های ناخواسته سرازیر می کنند. سایر برنامه های رایگان و سرویس های آنلاین شما را با تبلیغات بسیار زیاد اذیت می کند.

به طور طبیعی ، شما می خواهید از شر چنین زباله های تهاجمی خلاص شوید. در اینجا چند نکته برای چگونگی مقابله با انواع ابزارهای تبلیغاتی مخرب و آزار دهنده آورده شده است.

وقتی نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم بدافزار هستند

تهدیدآمیزترین تبلیغ تبلیغاتی ، نوعی است که کاری به جز نمایش تبلیغات بی پایان پاپ آپ روی دسک تاپ شما انجام نمی دهد. این در واقع بدافزار است. برخی از این نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، معروف به جاسوسی ، همچنین اطلاعات شما را سرقت می کنند و آن را برای شخص ثالث ارسال می کنند.

اگر:

  • وقتی حتی برنامه ای را شروع نکرده اید ، ظاهر می شود. این adware از زمان راه اندازی در پس زمینه اجرا می شود.
  • تبلیغات مربوط به سایتهای بزرگسال و سایر تبلیغات مشکوک است. برخی از نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم مخرب ، محصولات قانونی را نیز تبلیغ می کنند.
  • شما مطمئن نیستید که چگونه این برنامه روی رایانه شما قرار گرفت. بدافزارها و نرم افزارهای جاسوسی اغلب از طریق اسب های تروجان ، آسیب پذیری های مرورگر ، بارگیریهای مستهجن و سایر وسایل نامرتب توزیع می شوند..

نحوه حذف نرم افزارهای مخرب مخرب

از آنجا که نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم مخرب طراحی شده اند تا راه خود را به رایانه خود بیابند و در آنجا بمانند ، آهسته آهسته شما را راهنمایی می کنند و حذف آن همیشه آسان نیست. این برنامه ممکن است از فناوری های rootkit برای مخفی کردن پرونده ها و فعالیت های خود استفاده کند. بنابراین این فقط موردی نیست که برنامه را از طریق کنترل پنل ویندوز یا حذف آن در سیستم عامل X حذف کنید.

خوشبختانه ، روش های بسیاری دیگر برای حذف و دفاع در برابر تبلیغاتی وجود دارد.

ابزارهای سیستم عامل شما - بدافزار امروزه چنان تهدید شایع است که سیستم های عامل اصلی ابزار حذف داخلی خود را دارند. ویندوز "ابزار حذف نرم افزار مخرب" را ارائه می دهد ، که نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم شناخته شده را اسکن و حذف می کند. Mac OS X همچنین به طور خودکار اسکن کردن و تهدید تهدیدات شناخته شده را اسکن می کند. اطمینان حاصل کنید که سیستم شما به روز است یا این ابزارها به درستی کار نمی کنند.

نرم افزار امنیتی شخص ثالث - مجموعه های امنیتی و ضد ویروس محبوب مانند نورتون ، کسپرسکی و مک آفی همه شامل ابزارهای شناسایی و حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم هستند. باز هم ، اطمینان حاصل کنید که این برنامه ها با آخرین تعاریف به روز شده اند. اگر فکر می کنید رایانه شما آلوده است ، اسکن را اجرا کنید. همچنین می توانید بهترین گزینه های ضد ویروس رایگان را نیز بررسی کنید.

ابزارهای حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم - همچنین طیف عظیمی از برنامه ها برای بارگیری وجود دارد که به طور خاص برای حذف نرم افزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی طراحی شده اند. از همه بهتر ، بسیاری از این برنامه ها رایگان هستند. ابزارهای رایگان محبوب شامل جستجوی Spybot است & تخریب ، Combofix و HijackThis.

ابتدا اعتبار ابزار حذف خود را بررسی کنید

فقط مطمئن شوید که از یک ابزار حذف ابزارهای تبلیغاتی معتبر استفاده می کنید. بدافزارها معمولاً به عنوان بارگیریهای رایگان مبدل می شوند كه ادعا می كنند یك ابزار رایگان اسكن ویروس یا حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم به شما ارائه می دهند. این بارگیریهای نرم افزاری امنیتی سرکش کامپیوتر شما را به بدافزارهای بیشتری آلوده می کند.

قبل از بارگیری برنامه هایی که قبلاً از آنها نشنیده اید ، نظرات را در سایت بررسی فنی مورد علاقه خود بررسی کنید. شما فکر بسیار بهتری خواهید کرد که کدام ابزارها ارزش وقت خود را دارند.

دوباره فریب نخورید

این به طور کلی برای بارگیری برنامه ها نیز انجام می شود. بهترین راه برای جلوگیری از آلودگی تبلیغاتی ، جلوگیری از آلوده شدن است.

  • قبل از بارگیری آنها ، در مورد اعتبار برنامه های جدید تحقیق کنید
  • در بارگیری هر چیزی از وب سایتهای ناآشنا و خدمات اشتراک فایل ، محتاط باشید
  • اگر می خواهید محتاط باشید ، نرم افزاری امنیتی را نصب کنید که به طور خودکار فایلهای جدید را برای تبلیغ نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و سایر عفونت ها اسکن کند

با پای خود به تبلیغ مشروعیت رای دهید

سرانجام ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم مخرب تنها نوع آزاردهنده نیستند. وقتی یک برنامه واقعی یا سرویس آنلاین با تبلیغات زیاد شما را بمباران می کند ، کافی است آن را حذف کرده یا استفاده از آن را متوقف کنید. در بسیاری موارد ، ارتقاء به نسخه برتر نرم افزار باعث حذف تبلیغات می شود.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

چگونه Adware را حذف کنیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.