Adware چیست؟

اگر در دهه گذشته یا هر زمان در رایانه شخصی بوده اید ، احتمالاً اصطلاح "adware" را که در اخبار به کار رفته است ، شنیده اید یا به طعم جالب در تبلیغات آنلاین مشاهده کرده اید..

اصطلاح "adware" از عبارت "نرم افزار پشتیبانی شده از تبلیغات" گرفته شده است - دقیقاً مانند فیلمهای رایگان که ما از طریق یوتیوب و سایر نرم افزارهای ارائه شده در ابر از طریق اینترنت به آنی دسترسی داریم..

در واقع ، adware هزینه یک قطعه نرم افزار را جبران می کند در حالی که هنوز به سازندگان نرم افزار اجازه می دهد تا سود کسب کنند - البته به لطف تبلیغات ، به لطف تبلیغات. اما ، برای بسیاری از کاربران ، بهترین ابزار تبلیغاتی مزاحم مزاحمتی است. در بدترین حالت ، این می تواند یک تجربه مزاحم و یک تهدید امنیتی بالقوه باشد.

برخی از نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم به عنوان گردآورنده تاریخچه گشت و گذار شما کار می کنند - اطلاعاتی راجع به عادات استفاده از اینترنت شما در تلاش برای نمایش تبلیغات "سفارشی" که احتمالاً بر اساس سابقه مرور شما برای شما جذاب است ، جمع می کند..

در حالی که این نوع ارائه تبلیغات واقعا می تواند آزار دهنده باشد ، بدتر می شود. برخی از برنامه های تبلیغاتی تبلیغاتی مزاحم ممکن است حاوی نرم افزار دیگری به نام جاسوس افزار باشند ، که برای دستیابی به اطلاعات بیشتر شخصی غیر از تاریخ مرور شما و ارسال مجدد آن به مجرمان و / یا هکرها در نظر گرفته شده است..

نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ساده ، حاوی جاسوسی نیست ، این داده را ضبط یا انتقال نمی دهد. با این حال ، هر دو نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم و جاسوس افزارها از منابع رایانه شما تخلیه می شوند و در صورت وجود adware کافی ، می توانند باعث شود کامپیوتر شما بسیار کند شود.

گرفتیش. حال ، چگونه می توانید از شر نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم خلاص شوید

برنامه های معتبر تبلیغ شده با تبلیغات تبلیغاتی ، حذف آنها را برای شما آسان می کند. برنامه های مبتنی بر ابزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی و تبلیغاتی که معتبر نیستند ، حذف آنها را آسان نمی کند. آنها غالباً مانند رایانه ها ویروس در رایانه شما اجرا می شوند ، و به دلیل این که شما موافقت کردید که با پذیرش شرایط نرم افزار ، به آنها اجازه دهید اجرا شوند ، برنامه های ضد ویروس اغلب قادر به تشخیص و / یا حذف بسیاری از برنامه های تبلیغاتی مزاحم نیستند.

اما برخی از سازندگان آنتی ویروس با ارائه گزینه تشخیص ابزارهای تبلیغاتی مزاحم صرف نظر از نحوه عملکرد رایانه شما ، در حال ارائه پیشنهادات خود هستند..

اگر نرم افزار ضد ویروس شما نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم را بر روی رایانه شما تشخیص دهد ، این احتمال وجود دارد که بتوان آن را حذف کرد یا حداقل ، از بقیه نرم افزارها و داده های خود قرنطینه کرد.. اگر نرم افزاری ضد ویروس دارید که به شما امکان شناسایی نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم را می دهد ، مهم است که آن را فعال کنید. از آنجا که نرم افزار ضد ویروس شما این برنامه ها را ردیابی می کند ، می توانید برنامه های تبلیغاتی را که به آنها اعتماد دارید در هنگام مقابله و از بین بردن تبلیغاتی که فکر می کنید ممکن است تهدیدی برای سیستم شما باشد ، نادیده بگیرید..

برای جلوگیری از تبلیغ نرم افزار ، ارتقا را در نظر بگیرید

از آنجا که بسیاری از برنامه های تبلیغاتی دارای پشتیبان نسخه های پولی را ارائه می دهند که بدون آگهی هستند ، ممکن است بخواهید برای جلوگیری از تبلیغات و هرگونه مشکل امنیتی یا دلخوری که ممکن است باعث خراب شدن در این نسخه شود ، ارتقاء این نسخه ها را در نظر بگیرید. بهترین شرط شما این است که قبل از بارگیری و موافقت با شرایط آن ، تا آنجا که می توانید در مورد نرم افزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی پشتیبانی کنید.

غالباً اشخاص ثالث وظیفه تبلیغات در adware را دارند و موافقت با شرایط آنها ممکن است از نظر تجربه کاربر شما بهترین چیز نباشد. به عنوان مثال ، حتی اگر یک نرم افزار مبتنی بر نرم افزارهای تبلیغاتی را حذف کنید ، ممکن است نرم افزار تبلیغی شخص ثالث در کامپیوتر شما ناشناس باقی بماند. این ممکن است حتی در صورت بروزرسانی و خرید نسخه برنامه ای که دارای پشتیبانی تبلیغاتی نیست نیز باشد.

آخرین نکته در مورد ابزارهای تبلیغاتی مزاحم: از خود محافظت کرده و آموزش دهید

بهترین محافظت در برابر احتمال وجود نرم افزارهای مخرب مخرب و جاسوسی ترکیبی از نرم افزار ضد ویروس و آموزش است. دانستن اینکه چه برنامه هایی وجود دارند و قابل اعتماد نیستند ، اولین قدم برای کاهش تهدید است. و حتی اگر شما موفق به بارگیری یک برنامه تبلیغاتی مزاحم مخرب باشید ، یک راه حل خوب ضد ویروس به شما هشدار می دهد و به شما امکان می دهد تقریباً سریعاً نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم را حذف کنید.

برای دریافت راهنمای جامع تری در مورد خلاص شدن از شر تبلیغ ، اینجا را کلیک کنید.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

Adware چیست؟
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.