بهترین روش برای ایمن سازی دستگاه های Apple

امنیت اینترنت فقط برای دسک تاپ شما نیست. بیشتر کاربران اپل داده های مختلف را جمع آوری ، ذخیره و انتقال می دهند ، از جمله مهم ترین آنها آیفون ، آی پد و آی پاد لمسی. خوشبختانه ، ExpressVPN دارای برنامه هایی برای محافظت از ارتباط بین همه آن دستگاه ها و بقیه اینترنت است ، اما مفید است که چند آراست اضافی در آستین خود برای محافظت از آن محصولات اپل و داده های شخصی موجود در آنها داشته باشید..

برای راهنمایی در مورد امنیت دستگاههای Apple خود بخوانید.

اپل عقب است

اگر مشتری اپل هستید ، بیشتر کارها در تأمین اطلاعات شما قبلاً انجام شده است. سیاست حفظ حریم خصوصی اپل برای هیچ کس دوم نیست ، و این جایزه 5 از 5 ستاره در سالانه EFF Who Your Back Back را کسب می کند؟ گزارش. اپل کاملاً واضح است که تا چه اندازه می تواند به درخواست های اجرای قانون برای داده های مشتری خود عمل کند ، و در رد ردپای دولت از محصولات خود صریح است..

نکته دیگر اینکه ، در آخرین نسخه های دستگاه های iOS ، برنامه های پیش فرض ارتباطات (iMessage و FaceTime) و همچنین برنامه پشتیبان گیری iCloud تمام داده ها را به صورت پیش فرض رمزگذاری می کند. این امر به تجهیزات اپل سطح امنیتی قابل توجهی را در خارج از جعبه می دهد.

با این حال ، در زیر چند نکته ساده وجود دارد که امنیت موبایل خود را حتی بیشتر کنید.

یک کد عبور تنظیم کنید

به نظر می رسد واضح است ، اما با تمام صحبت های مربوط به امنیت دیجیتال ، به راحتی فراموش می شود: گاهی اوقات ساده ترین راه برای شخصی که دزدی می کند از تلفن شما دزدی به معنای واقعی سرقت تلفن شما است. تنظیم کد عبور از این امر مراقبت می کند و شما را ملزم به وارد کردن یک کد عددی 4 رقمی برای دسترسی به دستگاه خود می کند (یا در صورت تمایل ، یک کد عددی طولانی تر ، یا یک کد عددی آلفا یا حتی اثر انگشت با لمس ID).

اما آنچه اکثر مردم نمی دانند این است که از iOS 8 ، تنظیم یک کد عبور همچنین به طور خودکار تمام داده های دستگاه شما را رمزگذاری می کند. این بدان معناست که حتی اگر شخصی سعی کند با شکستن فیزیکی تلفن شما برای دسترسی به حافظه خود ، کد را دور بزند ، داده های داخل هنوز خواندنی نیستند *. بهترین قسمت؟ کلید رمزگذاری به صورت ریاضی با رمز عبور مرتبط است که فقط شما می دانید ، یعنی حتی اپل نمی تواند آن را کرک کند. بنابراین اگر آیفون شما به نوعی راه خود را به دست دولت می دهد و آنها با حکم رمزگشایی تلفن شما به اپل نزدیک می شوند ، حتی اگر بخواهند اپل نمی تواند رعایت کند. این یک مسئله سیاسی نیست؛ فقط محاسبات ممکن نیست.

* این قابلیت را در دسک تاپ یا لپ تاپ مک خود می خواهید؟ از FileVault استفاده کنید.

از تأیید صحت دو مرحله ای استفاده کنید

تأیید صحت دو مرحله ای یک ابزار امنیتی عالی است که توسط خدماتی مانند Google و Dropbox ارائه شده است ، و می توانید آن را برای خدمات اپل مانند iCloud و iTunes نیز دریافت کنید. برای استفاده از آن ، تلفن خود (یا یک دستگاه قابل اعتماد دیگر) را در Apple ID خود ثبت کنید. سپس هر وقت با آن شناسه Apple وارد شوید ، برای دسترسی به شما از رمز عبور و کد تأیید پیامک خواسته می شود. این بدان معناست که حتی اگر یک مهاجم رمزعبور Apple ID شما را سرقت کرده باشد ، آنها هنوز هم نمی توانند به داده های iCloud شما دسترسی پیدا کنند یا محتوای iTunes را بخرند ، مگر اینکه تلفن شما را نیز از نظر جسمی به سرقت برده و رمز عبور تنظیم شده در مرحله قبل را به سرقت برده باشد. این بیش از اندازه کافی است تا مانع از همه انگیزه ترین سارقان داده شود.

پشتیبان گیری از iTunes خود را رمزگذاری کنید

اگر در iTunes خود محتوای شخصی دارید و با استفاده از iCloud از آن نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، این داده ها قبلاً با حداقل رمزگذاری 128 AES رمزگذاری شده اند (توجه داشته باشید: محتوای خریداری شده رمزگذاری نشده است). اما آنچه شما ممکن است نمی دانید این است که می توانید iTunes را برای رمزگذاری نسخه محلی در iPhone ، iPod یا iPad خود نیز تنظیم کنید. برای انجام این کار ، دستگاه خود را به رایانه وصل کنید و "رمزگذاری نسخه پشتیبان از iPhone / iPad / iPod" را در صفحه تنظیمات پشتیبان گیری انتخاب کنید..

از Find My iPhone / iPad استفاده کنید

Find My iPhone یکی دیگر از ابزارهای امنیتی عالی برای دستگاه iOS شما است. این بسیار مفید است که دستگاه شما از بین می رود یا به سرقت می رود. برای استفاده از آن ، فقط از یک رایانه دیگر به iCloud وارد شوید. اگر دستگاه شما فقط در جایی در خانه شما گم شده است ، می توانید دستگاه را مجبور به پخش صدا برای ردیابی آن کنید. اگر دستگاه شما از بین رفته یا به سرقت رفته است ، می توانید دستگاه دزدیده شده خود را روی نقشه پیدا کرده ، آن را قفل کرده یا از راه دور پاک کنید. حتی اگر دستگاه شما خاموش یا متصل نیست ، هر کاری که از Find My iPhone انجام دهید ، دفعه بعد که دستگاه آنلاین می شود.

صحبت از پاک کردن داده ها در دستگاه های تلفن همراه شما * ، اگر قصد دارید به زودی iPhone یا iPod یا iPad خود را بفروشید یا از بین ببرید ، اولین قدم بد نیست. قبل از اینکه دستان شما را ترک کند ، این راهنما را پاک کنید.

* برای حذف ایمن داده ها از دسک تاپ یا لپ تاپ Mac خود ، از گزینه "Secure Empty Trash" استفاده کنید. برخلاف "خالی سطل زباله" ، که به سادگی محلی را نشان می دهد که داده های شما برای استفاده در آن ذخیره شده است ، "سطل زباله ایمن" در واقع داده های تصادفی را در منطقه می نویسد تا از بازیابی اطلاعات جلوگیری کند. اگر حفاظت بیشتری می خواهید ، Disk Utility (یک برنامه داخلی در Mac شما) می تواند بیش از 7 بار محتوای حافظه را بنویسد.

حریم خصوصی خود را مدیریت کنید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، سابقه تحسین برانگیز امنیتی اپل ، به معنای آن است که آیفون ها ، iPod ها ، iPads ها و Mac های شما به طور پیش فرض از حمایت خوبی برخوردار هستند ، اما اگر همیشه نگران اطلاعاتی هستید که ممکن است دستگاه شما از iCloud ، iTunes ، یا هر برنامه دیگری از طریق تلفن خود ، راهنمای Apple را بخوانید تا در مورد نحوه مدیریت تنظیمات حریم خصوصی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

راهنماهای حریم خصوصی آنلاین بیشتر از ExpressVPN را اینجا بخوانید

بهترین روش برای ایمن سازی دستگاه های Apple
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.