چگونه با خیال راحت وسایل را در Cloud ذخیره کنیم

ذخیره آنلاین – یا به صورت استعاری ، “ابر “ – از بسیاری از ارائه دهندگان مختلف به اشکال مختلف ارائه می شود. Google Drive ، Dropbox و Microsoft OneDrive محبوب ترین آنها هستند. و در حالی که خدماتی که ارائه می دهند با هم فرق دارند ، قدم اساسی همان است: ما پرونده های شما را در سرورهای خود ذخیره خواهیم کرد تا بتوانید از هر دستگاهی به آنها دسترسی پیدا کنید ، حتی دستگاهی که به شما تعلق ندارد.

این دارای مزایای بسیاری نسبت به روش سنتی ذخیره سازی پرونده های شما به صورت محلی ، در هر دستگاه یا دستگاهی است که شما در آن زمان استفاده می کنید.

مزایای استفاده از ابر

  • پشتیبان گیری: در صورت از بین رفتن داده های محلی خود ، بسیاری از کاربران از حافظه ابری به عنوان پشتیبان استفاده می کنند. اگر لپ تاپ شما به سرقت برود ، پرونده های مهم خود را از دست نمی دهید.
  • همگام سازی: بسیاری از سرویس های cloud همچنین همگام سازی پرونده ها و تنظیمات بین دستگاه ها را ارائه می دهند. اگر یک فایل را در یک دستگاه تغییر دهید ، سایر دستگاهها بر این اساس به روز می شوند.
  • ذخیره سازی: برخی از کاربران ترجیح می دهند برخی از پرونده ها را ذخیره کنند فقط در فضای ابری برای آزاد کردن فضای دستگاه های شخصی خود استفاده کنید.
  • اشتراک گذاری: ذخیره سازی ابر باعث سهولت در اشتراک گذاری فایل ها می شود. به جای ارسال فایل های حجیم به دوستان و همکاران خود می توانید برای بارگیری فایل از فضای ذخیره سازی ابری ، یک لینک برای آنها ارسال کنید.

این بسیار راحت است ، اما تحویل داده های شخصی شما به سرورهای شخص دیگر برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را ایجاد می کند. در اینجا ما چند قدم را برای تقویت امنیت ذخیره آنلاین خود برداشته ایم:

  نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم خصوصی شما

امنیت نقطه پایانی

بارزترین نقطه ضعف ذخیره سازی ابر این است که هکر ماهر با دسترسی به اتصال به اینترنت شما را برای حمله به پرونده های خصوصی شما از هر نقطه دنیا نمی تواند. کلمه عبور شما رمز عبور شماست.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

به همین دلیل اهمیت a رمز عبور قوی که فقط شما می دانید نمی توان زیاده روی کرد. اگر نمی توانید یک رمز عبور سخت تر از 12345678 بدست آورید ، این کلیپ اد اسنودن را در هفته گذشته امشب با جان الیور تماشا کنید تا یک دوره خرابی در ایجاد رمزهای عبور غیرقابل یادآوری را ببینید. همچنین می توانید یک رمزعبور فوق العاده قوی با ژنراتور تصادفی رمز عبور ExpressVPN ایجاد کنید.

از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

اگر در به خاطر سپردن همه رمزهای عبور خود مشکل دارید ، یک مورد را امتحان کنید مدیر رمز عبور. یک مدیر رمز عبور ، کلمه عبور خود را ذخیره کرده و آنها را در پشت رمز عبور اصلی قفل می کند. فقط باید یک رمزعبور – رمزعبور اصلی – را به خاطر بسپارید تا مدیر رمزعبور به طور خودکار اعتبار کاربر را در وب سایت ها و برنامه های محافظت شده با گذرواژه وارد کنید..

از احراز هویت 2 مرحله ای استفاده کنید

برای تقویت امنیتی زیادی استفاده کنید احراز هویت دو مرحله ای (گاهی اوقات تأیید دو عامل نامیده می شود). این فرآیند ورود به مرحله دو مرحله ای یک لایه امنیتی بیشتر به حساب cloud شما اضافه می کند. در مرحله شماره 1 رمز عبور خود را وارد می کنید. در مرحله شماره 2 ، كدی از طریق پیامك یا پیام صوتی به تلفن شما ارسال می شود كه می توانید برای ورود به وب سایت وارد شوید. این كد فقط می تواند یك بار استفاده شود ، حتی اگر كسی دست خود را بر روی رمز عبور شما و كدی وارد كند. قبلاً از آنها استفاده کرده اید ، آنها از حساب شما قفل می شوند.

  چگونه فایروال خود را تنظیم کنید

با تأیید هویت دو عاملی ، یک مهاجم با گذرواژه شما قادر به ورود به حساب cloud شما نخواهد بود ، مگر اینکه تلفن شما را به نوعی سرقت کرده باشد. این لیست از سرویس های ذخیره سازی ابری را ارائه می دهد که تأیید صحت دو مرحله ای دارند. اگر ارائه دهنده شما لیست نشده است ، گزینه تغییر را انتخاب کنید.

ذخیره سازی در مقابل همگام سازی

ذخیره سازی و همگام سازی دو عملکرد بسیار مفید ابر هستند ، اما سردرگمی کردن آنها خطرناک است. اگر فایلهای خود را در cloud ذخیره می کنید تا بتوانید آنها را از دستگاه محلی خود حذف کنید (یعنی صرفه جویی در فضا) ، می خواهید مطمئن شوید که هر عملکرد “همگام سازی” سرویس خاموش است. در غیر این صورت ، اگر پرونده ها را از رایانه محلی یا تلفن یا رایانه لوحی خود حذف کنید ، ممکن است آن پرونده ها را در همه جا حذف کنید!

همگام سازی تصادفی

#&$ @! کالوین به طور تصادفی همه چیز را در همه جا حذف کرد!

این آسیب پذیری امنیتی نیست ، اما مهم است که از ایمنی اطلاعات شخصی خود بدانید. قبل از حذف پرونده های دستگاه محلی خود ، جزئیات عملکرد “همگام سازی” ارائه دهنده خود را بررسی کنید.

ارائه دهنده ذخیره سازی شما چقدر ایمن است?

حتی اگر رمز عبور شما کاملاً ایمن باشد ، ذخیره آنلاین آنلاین فقط به اندازه شرکتی است که آن را اداره می کند. Google ، Microsoft و Dropbox همه در جامعه فناوری مورد احترام واقع شده اند ، و گرچه آنها هرگونه سیاست دولتی را مجاز می دانند که امکان دسترسی به فضای داخلی سرویس های خود را فراهم کند ، ممکن است برای اطمینان از نگرانی های همه کافی نباشد..

از نظر امنیتی کاملاً مهم ، مهمترین نکته مهم این خدمات است رمزگذاری مشترک. ممکن است پرونده ها در هنگام حمل و نقل رمزگذاری شوند ، اما توسط سرورهای مشترک رمزگشایی می شوند ، به این معنی که سرورهای آن سرورها در صورت مجبور بودن می توانند به آن پرونده ها دسترسی پیدا کنند. این خوب است اگر به یکپارچگی اخلاقی هر کارمند در Google ، Microsoft و Dropbox اعتماد کنید ، اما اگر … مدل ذخیره سازی دیگری را در نظر نگرفتید دانش صفر.

  چگونه به طور دائم حساب Yahoo Mail خود را حذف کنید

“دانش صفر” اصطلاحی است که توسط SpiderOak پشتیبانی می شود ، یک سرویس ابری کوچکتر است که به دلیل داشتن هوشیاری نسبت به Dropbox از ادوارد اسنودن گره خورده است. بر خلاف بسیاری از ارائه دهندگان دیگر ، SpiderOak دارای کلید رمزگذاری نیست که از پرونده های کاربران خود محافظت می کند ، بدین معنی که هیچ کس در شرکت نمی تواند به هیچ یک از آنها دسترسی پیدا کند حتی اگر آنها می خواستند. سایر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابر با داشتن فلسفه دانش صفر Tresorit و Wuala هستند.

راه حل های جایگزین

اگر ایده دانش صفر را دوست دارید ، اما به شرکتی که ادعای اجرای آن را دارد اعتماد نمی کنید؟ این امر به قلمرو پارانویا جدی می رود ، اما اگر خیلی متمایل باشید ، یک راه حل جایگزین برای هر سرویس ذخیره سازی ابری است همه پرونده های خود را بصورت دستی رمزگذاری کنید قبل از بارگذاری. از Disk Utility در Mac ، BitLocker در ویندوز یا شخص ثالث VeraCrypt در سیستم عامل های مختلف استفاده کنید. این کار به شما زمان بیشتری می طلبد ، بنابراین می توانید برخی از خدمات یک سرویس ذخیره سازی ابری را از دست دهید ، اما اگر می خواهید 100 درصد مطمئن باشید که تنها توانایی این کار را دارید ، ضروری است. برای رمزگشایی پرونده های خود.

سرانجام ، اگر کمی فنی تر باشید ، می توانید میزبان سرور ابر خود. OwnCloud یک نرم افزار منبع باز است که هر سرور را به یک سرویس ذخیره سازی ابری تبدیل می کند ، یعنی یک مورد که می توانید با یک رابط بصری از هر کجا به آن دسترسی پیدا کنید. این برای ایجاد یک سرویس فایل مشترک کاملاً امن فقط برای شما و دوستانتان یا شرکت خودتان مفید است.

تصاویر برجسته: (1) کلوپ عکس دلخواه / دلار آمریکا ، (2) BillionPhotos.com / کلاب عکس دلار

چگونه با خیال راحت وسایل را در Cloud ذخیره کنیم
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.