چگونه یک Keylogger اطلاعات شخصی شما را سرقت می کند

سرقت رمزهای عبور جمع آوری اطلاعات خصوصی شما. فعالیتهای خود را متوقف کنید. اینها همه راه هایی هستند که می توان از برنامه ها و دستگاه های keylogging استفاده کرد تا از این بد بهره برداری برخوردار شود.

خود Keyloggers ذاتاً مخرب نیستند. آنها توسط مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند تا کارمندان و امنیت را کنترل کنند ، و والدین نیز از امنیت بچه های خود استفاده کنند. اما هنگامی که از آنها به طور نامناسب استفاده می شود ، قربانیان می توانند حسابهای بانکی خود را خالی و هویت آنها را به سرقت برسانند.

بیاموزید که چگونه keyloggers اطلاعات شما را سرقت می کند تا بتوانید از آسیب در امان بمانید.

keylogger چیست؟?

یک keylogger به سادگی یک برنامه یا وسیله ای است که ضربه زدن به کلیدهای ایجاد شده روی رایانه را ثبت می کند.

با این حال ، کسانی که توسط کلاهبرداران استفاده می شوند نیز اسب های تروجان هستند که روی سیستم شما پنهان می شوند و اطلاعات را به شخص ثالث برمی گردانند.

کلاهبرداری در Keylogging یک تجارت بزرگ است

چند نمونه از نحوه استفاده از keyloggers اسب Trojan برای اهداف کلاهبرداری شامل موارد زیر است:

  •         در سال 2004 ، کرم MyDoom میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان آلوده کرد. علاوه بر این که در سازماندهی حملات DoS نیز به کار رفته بود ، شامل یک keylogger بود که برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری استفاده می شد.
  •         در سال 2013 ، یک سرویس VPN جعلی به نام AquaVPN برای سرقت اطلاعات خود ، یک keylogger را بر روی رایانه های مشتریان خود نصب کرد..
  •         در سال 2014 ، یک گروه جرایم سایبری لقب NightHunter را برای آلوده کردن رایانه ها در سراسر جهان با یک keylogger از ایمیل های فیشینگ استفاده کردند. از keylogger برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم برای Google ، Facebook ، بانک ها و موارد دیگر استفاده شد.

Keyloggers قادر به سرقت داده ها از هزاران کاربر رایانه غیرمترقبه به طور همزمان است و نرم افزار keylogging به راحتی بصورت آنلاین در دسترس است. بنابراین جای تعجبی نیست که تهدیدات در طول دهه گذشته ادامه داشته است.

چگونه keyloggers کامپیوتر شما را آلوده می کند

Keylogger ها مانند رایانه های مخرب دیگر روی رایانه های شخصی متصل می شوند - از طریق پیوست های ایمیل فیشینگ ، بارگیری های مخرب و اسکریپت های وب. مراقب باشید:

  •         پیوستهای مشکوک - پیوست های ایمیل های فیشینگ ، به ویژه پیوست های .zip ، به احتمال زیاد رایانه شما را آلوده می کنند. بعضی اوقات حتی از طرف شخصی که می شناسید برگرفته می شوند ، اگر رایانه آن شخص نیز آلوده باشد.
  •         برنامه های جعلی ارائه می دهد - آن ایمیل های تقلبی و تبلیغات مرورگر که به شما برنامه اسکن ویروس رایگان یا پخش کننده ویدیو ارائه می دهند ، معمولاً چیزی را پنهان می کنند. شما آن را حدس زده اید: بدافزار آن که ممکن است شامل یک keylogger باشد.
  •         اسکریپت های وب سایت مخرب - رایانه شما همچنین می تواند از طریق اسکریپت های وب سایت که از آسیب پذیری های مرورگر سوء استفاده می کنند ، آلوده شود. این تنها در وب سایتهای کاملاً آشکار رخ نمی دهد. در سپتامبر 2014 ، تبلیغات وب از شبکه توزیع Zedo [NW3] بدافزارهای keylogging را از طریق سایتهای معتبری از جمله Last.fm پخش کرد..

پس از نصب ، این برنامه ها اغلب از فناوری های rootkit برای مخفی کردن پرونده های خود و پوشش فعالیت های خود استفاده می کنند. این به آنها امکان می دهد تقریباً نامرئی بر روی سیستم شما کار کنند.

چگونه keylogger ها آنچه را تایپ می کنید ضبط و ارسال می کنند

برای ردیابی آنچه که تایپ می کنید ، یک برنامه keylogging باید به بخشی از سیستم شما دسترسی پیدا کند که داده های ارسال شده توسط صفحه کلید شما را مدیریت می کند. سه روش متداول شامل موارد زیر است:

  •         قلاب های سیستمی که خروجی صفحه کلید را رهگیری می کنند
  •         درایورهای صفحه کلید را جایگزین کنید ، که کلیدهای صفحه را نیز ثبت می کنند
  •         درخواست های اطلاعات صفحه کلید که از فرآیندهای سیستم استاندارد استفاده می کنند

سپس keylogger داده های مسروقه را به یک مکان از راه دور ارسال می کند ، معمولاً از طریق درگاه ناامن در اتصال به اینترنت شما.

از آنجا که نرم افزارهای ضد ویروس و سیستم عامل ها در مقابله با این نوع سوء استفاده ها مؤثرتر هستند ، سارقان داده مطمئناً مدلهای جدیدی را توسعه می دهند - و میلیون ها رایانه هم اکنون آنها را حمل می کنند..

از خود محافظت کنید!

Keyloggers یک تهدید بسیار واقعی و متداول برای اطلاعات شخصی شما است. آنها به راحتی گرفتار و دشوار هستند. آنها می توانند همه آنچه را تایپ می کنید ، از اطلاعات کارت اعتباری و کلمه عبور تا ایمیل هایی که می نویسید را مشاهده کنند. و آنها این داده ها را به مجرمان می فرستند که هدف آنها سرقت از شماست.

حتما از رایانه و اتصال به اینترنت با نرم افزار مناسب محافظت کنید. با استفاده از ایمن از ایمیل ، فایلهای بارگیری شده و وب ، از عفونت جلوگیری کنید. و اگر نگران هستید که رایانه شما از قبل آلوده شده باشد ، از یک اسکنر معتبر ضد ویروس برای شناسایی و حذف آن استفاده کنید.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

چگونه یک Keylogger اطلاعات شخصی شما را سرقت می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.