تاریخ غیرمترقبه تور

دریابید که چگونه تور تنها از چند دهه از پروژه نظامی تا عزیزم آنارشیست تکامل یافت.

تور: سالهای اولیه

نیروهای مسلح ایالات متحده همیشه برای جمع آوری اطلاعات به شبکه گسترده جاسوسی در سراسر جهان تکیه کرده اند. از آنجا که این اطلاعات در دهه 1990 به طور فزاینده ای دیجیتالی شد ، آژانس ها متوجه شدند که چقدر می تواند دارایی های آنها به صورت آنلاین ارتباط برقرار کند.

دیگر جاسوسان به رادیوهای بزرگ نیاز ندارند و یا برای دریافت اطلاعات باید در روزنامه ها پیام های رمزگشایی کنند. اما ارتش آمریكا نیز آگاه بود كه شیوه ساخت اینترنت تهدیدهای جدی برای هویت و امنیت منابع آنها ایجاد می كند. تشخیص این که چه کسی با سرورهای اداره شده توسط اطلاعات یا ارتش ایالات متحده ارتباط برقرار می کند ، بسیار آسان خواهد بود.

تصور کنید یک سازمان غیردولتی در حال کشف یکی از اعضای آنها به طور مکرر وارد انجمن فقط اعضای یک پایگاه نظامی یا یک شرکت بزرگ می شود که متوجه می شود یک کارمند مرتباً وب سایت یک سازمان دولتی را باز می کند. بدون داشتن یک شبکه جهانی ناشناس بودن ، جاسوسان ، پلیس و سایر سازمان های دولتی نمی توانند به طور مؤثر با منابع خود ارتباط برقرار کنند یا تحقیقات پنهانی انجام دهند.

در اواسط دهه 1990 ، آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده شروع به کار بر روی یک راه حل کرد. آنها شروع به توسعه روشی برای مسیریابی داده های رمزگذاری شده از طریق شبکه رایانه های مستقر در سراسر جهان کردند. این روش مسیریابی هم مبدا و هم مقصد همه داده ها را پنهان می کند. پس از سال 1997 ، این پروژه توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع (DARPA) توسعه یافت.

اما چگونه چنین شبکه ای کاربران خود را تأیید می کند؟ و چگونه چنین شبکه ای کشف نشده باقی می ماند؟ چه کس دیگری می تواند از دسترسی به اینترنت بدون سانسور به روشی ناشناس سود ببرد?

ابزار عمومی به جای اسلحه مخفی

ما می توانیم به طرز وحشیانه ای درباره این سؤال ها حدس بزنیم ، اما برای تاریخ نویسان ، دشوار است كه تعیین كنیم كه چه بحث هایی بین سازمانهای نظامی و اطلاعاتی درگیر شد و كدام استدلالها آنها را متقاعد كرد كه این نرم افزار را برای استفاده عمومی ، تحت مجوز رایگان ، در سال 2002 منتشر كنند. مسئولیت نگهداری از این پروژه به بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF) واگذار شد ، که پس از آن کنترل را به پروژه Tor واگذار کرد. بخش اعظم بودجه آن هنوز از دولت ایالات متحده تأمین می شود ، اگرچه دولت سوئد نیز به میزان قابل توجهی کمک می کند.

دلایل دخالت دولت در پروژه Tor به همان اندازه اسکیزوفرنی گیج کننده است. دولت می خواهد همچنان به استفاده از شبکه Tor برای منفجر کردن منبع حملات خود ، نفوذ به جنبش های حقوق مدنی ، و همچنین جاسوسان خود را قادر سازد تا امنیت و امنیت را به صورت ایمن و ارتباطی برقرار کنند. از طرف دیگر ، آنها ابزاری را در اختیار عموم قرار دادند که به هر کسی امکان می دهد منبع حملات خود را خنثی کند و اطلاعات یا اطلاعات را از دولت مخفی کند..

با و علیه دولت

اما برای اینکه بتواند بدون ایجاد شک و تردید از این ابزار استفاده کند ، دولت باید برای کسانی که می خواهند از کنترل اقتدارگرایانه خلاص شوند ، شبکه Tor را به عنوان یک فناوری آزاد کننده و توانمند ترسیم کند. آنها نیاز داشتند که نه تنها با پخش کردن این کلمه ، آن را تبلیغ کنند ، بلکه با ساختن نرم افزارهای واقعی و تأیید شده توسط همان افرادی که دولت مایل به جمع آوری اطلاعات در مورد آنهاست.

دولت برای حفظ قدرت باید قدرت را واگذار کند. این توازن پیچیده احتمالاً به همین دلیل است كه دولت آمریكا خود را به عنوان یك هوادار روشن و یك مهاجم سرسخت این فناوری معرفی كرده است..

سازمان هایی مانند دولت ایالات متحده کاملاً یکدست نیستند ، و بدون شک از بازیگرانی تشکیل می شود که صادقانه سعی در حمایت از حقوق شهروندی دارند ، و همچنین کسانی که مایل به تقویت ساختارهای اقتدارگرا هستند.

مقیاس عدالت

آیا می توان تعادل بین قدرت و آزادی برقرار کرد?

برای استفاده از شبکه Tor به نفع ما ، باید درک کنیم که چگونه کار می کند و محدودیت ها چیست. کد منبع آزاد Tor به ما امکان می دهد دقیقاً آنچه را که در زیر هود اتفاق می افتد درک کنیم و اجرای رمزگذاری امن را بررسی کنیم.

اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه تور هستید ، مقاله اصلی تحقیق و اطلاعیه Tor 0.0.0 را مطالعه کنید.

بیشتر خواندن

با این مقاله ها در مورد Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید:

  • راهنمای مبتدی برای Tor
  • چگونه Tor واقعا کار می کند
  • نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم شخصی شما
  • شروع سریع به Tor

تصویر برجسته: کلوپ عکس پل هیل / دلار

تاریخ غیرمترقبه تور
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.