چگونه تور واقعاً کار می کند

بیایید وانمود کنیم که رایانه و اینترنت وجود ندارند و مردم هنوز با آنچه که اکنون “سنتی سنتی” می نامیم ارتباط برقرار می کنند.

در این دنیای متناوب ترسناک ، مردم در واقع هنوز هم کتاب می خوانند. اما چگونه نمی توان یکی را خریداری کرد وقتی که نتوانی زحمت کشید خانه را ترک کنید؟ می توانید از صفحات زرد استفاده کنید تا آدرس یک خانه نشر را جستجو کنید ، سپس یک کارت پستال برای آنها ارسال کنید.

در این کارت ، شما می توانید برای به دست آوردن کتابی که دوست دارید ، ابراز تمایل کنید و می توانید آدرس خود را درج کنید تا ناشر بداند که چگونه می تواند آن را ارسال کند.

مشکل این است که همه افراد در طول مسیر تحویل می توانند آنچه را که همه می خواهند بخوانند ببینند. آنها می توانند از همه چیز کپی تهیه کنند یا لیست هایی را که درخواست کرده اند به سادگی نگه دارند.

پاکت نامه ها از محتوا محافظت می کنند

یک سطح ساده برای محافظت ، قرار دادن درخواست ها در پاکت های بسته شده است. باز کردن مهرها بدون شکستن آنها غیرممکن است ، بنابراین همه اداره پست می تواند این باشد که لیستی از آنچه در آنجا تحویل داده می شود ، بدون دانستن مطالب پاکت ها ، حفظ کند..

این اطلاعات – به عنوان مثال ، اندازه و وزن پاکت ، و هویت فرستنده و گیرنده – به فوق داده گفته می شود..

ابرداده چیزهای زیادی را آشکار می کند. به عنوان مثال ، می توانید بگویید که آیا بلیط سریع را فقط از دیدن پاکت دریافت کرده اید یا خیر. و همینطور می توانید پستچی.

این بسیار نزدیک به نحوه عملکرد اینترنت امروز است. مهر و موم های رمزنگاری با غیرممکن بودن باز شدن ، یک قدم جلوتر می روند. متأسفانه رمزگذاری اولیه ، مانند Transport Layer Security (TLS) ، هنوز در سطح وب استاندارد نیست. (می توانید بگویید که این فعال است ، زیرا قفل سبز در نوار آدرس شما ظاهر می شود).

چگونه تور کار می کند

باز کردن مهرها بدون شکستن آنها غیرممکن است.

مدارهای Tor به سیستم گره ها تکیه می کنند

برای ارسال درخواستها به صورت ناشناس در شبکه Tor ، شما با ایجاد یک مدار Tor شروع می کنید. برای این کار ، شما می توانید “کارت پستال مهر و موم شده” خود را به یک گره Tor تصادفی ارسال کنید. این می تواند یک آدرس مسکونی یا تجاری باشد. این می تواند خانه همسایه شما باشد ، یا می تواند یک ساختمان بزرگ در یک کشور دور باشد. این مال شماست گره ورود, و همه نامه های پلمپ شده شما به این آدرس ارسال می شوند. تمام نامه هایی که دریافت می کنید نیز از این آدرس دریافت می شوند.

گره ورود شما نامه شما را به گره دیگری منتقل می کند ، که دوباره آن را به یک گره دیگر منتقل می کند گره خروج. فقط گره خروجی آدرس گیرنده مورد نظر شما را می داند.

در زیر توضیحی در مورد نحوه عملکرد سیستم گره ها آورده شده است:

  • گره ورود می تواند ببیند شما چه کسی هستید ، اما آنچه شما درخواست می کنید یا از چه کسی درخواست آن را ندارید.
  • گره میانی چیزی را نمی بیند. این مهم است زیرا گره های خروجی و ورود را از یکدیگر جدا می کند.
  • گره خروج فقط می تواند آنچه شما درخواست می کنید را ببینید ، اما شما کی نیستید. در حالت ایده آل شما از TLS برای ایجاد درخواست خود استفاده می کنید ، بنابراین گره خروج می تواند ببیند که از چه کسی درخواست می کنید ، اما محتوای درخواست شما نیست.

اینفوگرافیک: شبکه تور چیست؟

اینفوگرافیک نحوه سفر اطلاعات از طریق شبکه Tor را نشان می دهد. (برای بزرگنمایی و باز کردن در پنجره جدید کلیک کنید)

تور توسط داوطلبان اداره می شود

سیستمی مانند Tor حداقل می تواند فرضی با نامه های فیزیکی کار کند ، اما تلاش لازم برای رد کردن نامه ها و مهر پاکت نامه ها غول پیکر خواهد بود. سیستم Tor دستیابی الکترونیکی به مراتب آسان تر است ، اما این شبکه هنوز به داوطلبانی وابسته است که گره های Tor را روی سرور یا خانه خود اجرا می کنند..

گره خروج شکننده ترین نقطه در این زنجیره است. اگر اتصال به وب سایتی که بازدید می کنید از رمزگذاری TLS استفاده نمی کند ، هیچ تضمینی برای عدم ورود گره خروجی به محتویات درخواست های شما ، تغییر در آنها یا تزریق بدافزار در آنها وجود ندارد. اگر سیستم شما به درستی پیکربندی نشده باشد ، مواردی مانند کوکی ها یا محتویات ارتباطات شما هنوز می توانند شما را شناسایی کنند.

برای جلوگیری از گره های خروج از آدرس های یونی استفاده کنید

راهی برای جلوگیری از استفاده کامل از گره های خروج وجود دارد. اما برای این کار ، وب سایت مورد نظر خود را باید با یک آدرس .onion تنظیم کنید. این آدرس مانند نام دامنه معمولی نیست ، زیرا امکان ثبت رسمی آن وجود ندارد. دامنه ها معمولاً رشته های الفبایی هستند که از یک کلید رمزنگاری عمومی تولید می شوند. استفاده از چنین دامنه ای نه تنها گره خروجی را از معادله خارج می کند ، بلکه هم کاربر و هم سایت را غیر ممکن می داند طرف مقابل کجاست..

دو مورد از محبوب ترین وب سایتهایی که از این گزینه استفاده می کنند ، فیس بوک https://facebookcorewwwi.onion/ و Blockchain.info https://blockchainbdgpzk.onion/

فیس بوک و Blockchain.info همچنین در میان تعداد کمی از سایتهایی هستند که دارای گواهینامه TLS برای سایتهای .onion خود هستند. این باعث نمی شود محتوا به طور قابل توجهی خصوصی تر یا امن تر شود ، اما می تواند به شناسایی اینکه آیا سایتی که به آن متصل هستید واقعاً سایتی باشد که می خواهید به آن برسید. بسیاری از سایت ها به منظور انعطاف ناپذیر ماندن و مخفی نگه داشتن مکانشان ، فقط از طریق آدرس .onion خود قابل دسترسی هستند. این قسمت از اینترنت معمولاً وب تاریک نامیده می شود.

بیشتر خواندن

با این مقاله ها در مورد Tor اطلاعات بیشتری کسب کنید:

  • راهنمای مبتدی برای Tor
  • تاریخ غیرمترقبه تور
  • نحوه استفاده از Tor برای محافظت از حریم شخصی شما
  • شروع سریع به Tor

عکس ویژه: کلوپ عکس لیپوفسکی / دلار

چگونه تور واقعاً کار می کند
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.