چگونه فایروال خود را تنظیم کنید

این یک اینترنت خطرناک و پریشان است. هکرها نه تنها شرکتهای بزرگ و شبکه های دولتی تهدیدی برای همه ما هستند. وب وب به ظاهر بی حد و حصر از مطالب مضر و مکیدن زمان را ارائه می دهد که احتمالاً نمی خواهید کاربران شبکه شما آن را ببینند.

دیوار آتش پاسخی واقعاً مؤثر برای این مشکلات است. و خوشبختانه برای شما ، احتمالاً قبلاً یکی از آنها را در سیستم عامل یا روتر اینترنت خود نصب کرده اید. در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.

فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری

به طور گسترده ، دو نوع فایروال در اختیار شماست.

فایروال سخت افزاری / فایروال مبتنی بر روتر - فایروال روتر اینترنت شما یک فایروال سخت افزاری است: این دستگاه اختصاصی است. از آنجا که در دروازه بین اینترنت و کل شبکه شما قرار دارد ، ترافیکی که فیلتر می کند معمولاً برای همه مسدود شده است. این باعث می شود آن را برای تنظیم قوانین فیلتر در سراسر شبکه ایده آل کنید. این کارآمدتر و آسان تر از استفاده از فایروال های جداگانه برای هر رایانه است. با استفاده از یک دستگاه می توانید ترافیک را در دروازه اصلی خود فیلتر کنید ، می توانید قدرت محاسبات را ذخیره کرده و خط مشی امنیتی خود را ساده کنید.

فایروال های نرم افزاری - فایروال های ساخته شده در ویندوز و OS X البته نرم افزاری هستند. همچنین می توانید از نرم افزار فایروال شخص ثالث مانند Comodo و Firewall استفاده کنید. این فایروال ها فقط می توانند ترافیک را از طریق رایانه ای که روی آن نصب شده فیلتر کنید.

با استفاده از ترکیبی از فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری در دروازه های هر یک از شبکه های خود ، می توانید یک خط مشی امنیتی بسازید که مراقب کل شبکه و رایانه های خاص شما باشد.

دیوار آتش روتر خود را تنظیم کنید

فایروال روتر شما معمولاً از طریق رابط وب از مرورگر شما کنترل می شود. مستندات روتر خود را در مورد نحوه دستیابی به آن بررسی کنید.

ویژگی های معمولی که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید عبارتند از:

تنظیم سطح امنیتی - بیشتر فایروال های روتر با مجموعه ای از سطوح امنیتی ارائه می شوند. به طور استاندارد ، فایروال ممکن است همه اتصالات ورودی ناخواسته را مسدود کند ، زیرا احتمالاً این موارد مخرب هستند. شما می توانید با توجه به نیاز خود سطح امنیتی بالاتر یا پایین تری را انتخاب کنید و سپس آنها را با قوانین اضافی تنظیم کنید.

پورت حمل و نقل - اگر از خدمات اینترنتی استفاده می کنید که اتصالات ورودی را ایجاد می کنند ، لازم است شماره بندر مورد استفاده این سرویس ها را پیدا کرده و آنها را "به جلو" بفرستید. نمونه های معمولی شامل بازی های آنلاین و خدمات اشتراک گذاری p2p است.

فیلتر آدرس - با ایجاد لیستی از نامهای دامنه مورد نظر برای فیلتر کردن ، دسترسی به وب سایت های خاص را برای همه کاربران شبکه خود مسدود کنید.

DMZ - "منطقه ضد آب" منطقه خارج از فایروال است که می توانید یک یا چند دستگاه را به آن اختصاص دهید. همه چیز در DMZ می تواند هر چیزی را از طریق شبکه ارسال و دریافت کند.

دیوار آتش رایانه خود را تنظیم کنید

ویندوز ، Mac OS X و سایر سیستم عاملهای مدرن دسکتاپ مجهز به فایروال های نرم افزاری لایه کاربردی هستند. مانند فایروال های سخت افزاری ، آنها شامل تنظیمات امنیتی استاندارد هستند که محافظت اساسی در برابر هکرها و ویروس ها را ارائه می دهند.

از آنجا که اینها فایروال های لایه ای کاربردی هستند ، می توانید از آنها برای تنظیم قوانین برنامه های خاص روی رایانه خود نیز استفاده کنید. هنگامی که یک برنامه جدید برای اولین بار سعی دارد از اینترنت استفاده کند ، دیوار آتش سیستم عامل شما ممکن است باعث شود شما اجازه دسترسی یا انکار را داشته باشید.

با این حال ، کاربران اصلی باید به خاطر داشته باشند که لازم نیست تنظیمات خود را تغییر دهید!

پیکربندی فایروال ویندوز

  1.   انگشتتان را به راست یا راست بکشید و "فایروال" را جستجو کنید و سپس باز کنید دیوار آتش ویندوز
  2.   برای روشن یا خاموش کردن Windows Firewall از گزینه موجود در سمت چپ استفاده کنید
  3.   تنظیم مجوز برای برنامه های خاص با گزینه "به برنامه یا ویژگی از طریق Windows Firewall اجازه دهید,"دوباره در سمت چپ
  4.   برای باز کردن پورت ها و تنظیم قوانین ، را انتخاب کنید تنظیمات پیشرفته, سپس قوانین ورودی یا قوانین خروجی, سپس در صفحه سمت راست "قانون جدید ..." یک جادوگر شما را در طی این فرآیند سوق می دهد.

پیکربندی دیوار آتش برنامه OS X

  1.   انتخاب کنید تنظیمات سیستم از منوی اپل ، سپس امنیت. کلیک کنید بر روی دیواره آتش برای فعال کردن فایروال ، زبانه را بزنید و سپس "فایروال را روشن کنید".
  2.   کلیک تنظیمات پیشرفته برای سفارشی کردن دیوار آتش
  3.   انتخاب کنید "همه اتصالات ورودی را مسدود کنید"برای جلوگیری از اشتراک گذاری خدمات از دریافت اتصالات ورودی
  4.   کلیک کنید بر روی افزودن برنامه (+) دکمه اجازه می دهد اتصالات ورودی برای برنامه های خاص. دسترسی به برنامه ها با برنامه ها امکان پذیر نیست حذف برنامه (-) دکمه.

اکنون شما می توانید دیوار آتش (های) خود را برای جلوگیری از اتصالات مخرب ، مسدود کردن دسترسی گسترده به شبکه به وب سایت های مضر ، پورت های باز مورد نیاز خدمات مورد علاقه خود و کنترل دسترسی به اینترنت برنامه های شخصی آماده کنید. برای اطلاعات دقیق تر ، صفحه مستندات یا صفحات راهنمایی فایروال خود را بررسی کنید.

برای بازگشت به راهنماهای حریم خصوصی اینترنت ExpressVPN اینجا را کلیک کنید

چگونه فایروال خود را تنظیم کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.