چگونه برنامه های تلفن همراه خود را ایمن کنید

وقتی صحبت از تلفن شما می شود ، اطلاعاتی که شما ذخیره می کنید فقط به اندازه برنامه هایی که نصب کرده اید ایمن است.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، فقط برنامه ها را از منابع رسمی خود بارگیری کنید. در حالت ایده آل ، این فروشگاه های برنامه Google و Apple هستند ، اما برخی از تولید کنندگان ممکن است مخازن نرم افزار کمتری را در اختیار داشته باشند.

از طرف دیگر ، کاربران پیشرفته می توانند اگر کد منبع باز باشد ، خود برنامه ها را بسازند ، یا می توانید بسته های نصب را از طریق توسعه دهندگان مستقیم پیدا کرده و تأیید کنید.

مجوزهای برنامه

هر دو iOS و آخرین نسخه Android این امکان را به شما می دهند که به طور انتخابی مجوز استفاده از دوربین ، میکروفون ، مکان و غیره را بدهید..

از آن استفاده خوبی کنید! نسبت به آنچه به مجوزهای برنامه نیاز دارد شک کنید و فقط به برنامه هایی اجازه دهید که فکر می کنید لازم و غیر تهاجمی هستند. یک برنامه پیام رسانی همیشه نیازی به دانستن موقعیت مکانی شما ندارد و یک برنامه پرداخت همیشه نیازی به دسترسی به تصاویر شما ندارد. یک برنامه چراغ قوه برای عملکرد صحیح نیازی به دسترسی به هر چیزی نخواهد داشت.

به دست آوردن موقعیت مکانی شما از طریق یک برنامه بسیار دقیق تر و آسان تر از مثلث کارتهای سیم کارت یا جسمی است که شما را در اطراف خود دنبال می کند. بارگیری عکس ها و لیست مخاطبین خود از طریق یک برنامه همچنین بسیار ارزان تر از هک کردن تلفن شما است.

بخاطر داشته باشید که بیشتر مبتدیان و سرمایه گذاران به طرز باورنکردنی گرسنه هستند و درآمدزایی از داده های کاربر ممکن است تنها یا امیدوار کننده ترین استراتژی کسب درآمد برای یک برنامه یا خدمات رایگان باشد. بنابراین مراقب باشید با چه داده هایی با چه خدماتی به اشتراک بگذارید!

به نفع شماست که گاهی اوقات از طریق تنظیمات تلفن خود بروید تا برنامه هایی را که نصب کرده اید و چه مجوزهایی را درخواست کنید بررسی کنید. سپس می توانید این مجوزها را پس بگیرید یا برنامه را به طور کامل حذف کنید.

هشدار دهنده سیگنالهایی است که برنامه های شما ممکن است از شما جاسوسی کنند

عمده علائم هشدار دهنده مبنی بر اینکه اشتباه پیش می رود معمولاً شامل باتری بیش از حد ، شبکه یا استفاده از حافظه است. در حالی که اینها لزوماً هشدارهایی نیستند که نشان می دهد از شما جاسوسی شده اند ، مطمئناً اینها عوارض جانبی برنامه های جاسوسی هستند.

از شهود و ویژگی های داخلی سیستم عامل تلفن خود برای نظارت بر این شاخص ها استفاده کنید. برنامه هایی که قول کمک به شما در بهینه سازی مصرف باتری ، شبکه یا حافظه خود را دارند به ندرت قابل اعتماد بوده و خطر سرقت داده ها را به سیستم شما اضافه می کنند. آنها حتی ممکن است خودشان در حال جاسوسی باشند.

آیا برنامه شما داده های شما را رمزگذاری می کند

ارزیابی نحوه چگونگی مدیریت یک برنامه داده های شما در پس زمینه بدون دسترسی به ابزارهای پیشرفته تحلیلی دشوار است. حتی اگر مجوزها را به خوبی انجام دهید و تلفن خود را به روز کنید ، هنوز هم باید نسبت به اطلاعاتی که به یک برنامه می دهید احتیاط کنید.

این خطر وجود دارد که برنامه به درستی داده های شما را در ابر ذخیره نکند. به دنبال ارائه دهنده هایی باشید که قول می دهند اطلاعات شما را به صورت آنلاین رمزگذاری کنند و نحوه رمزگذاری این اطلاعات را بدانید. یک گذرواژه خوب را از طریق یک مدیر گذرواژه انتخاب کنید (ما همچنین از ژنراتور تصادفی رمز عبور ExpressVPN استفاده می کنیم).

این بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که رمزعبور شما به صورت hashed در سرور ذخیره شده است. یک شاخص خوب برای برنامه ای که از این رویه اصلی پیروی نمی کند این است که اگر به طول رمز عبور خود محدود هستید یا محدود به اینکه می توانید شخصیت های خاصی را شامل شوید یا خیر؟.

کلیه داده های موجود در گذر باید با HTTPS رمزگذاری شوند. بر خلاف مرورگر شما ، ممکن نیست برای دستیابی به صحت رمزگذاری رمز اتصال امکان پذیر باشد یا اینکه شما بررسی کنید که آیا گواهینامه ها به درستی بررسی می شوند ، امکان پذیر نیست. در عوض ، ما باید به وعده های توسعه دهندگان برنامه ، سیاست های سیستم عامل های آنها اعتماد کنیم (به عنوان مثال فروشگاه اپل اپل به استفاده از HTTPS بصورت پیش فرض به برنامه های جدید نیاز دارد) و شایستگی توسعه دهندگان آنها.

اگرچه از نظر تئوری قابل اعتماد نیست ، اما داوری یک برنامه از نگاه آن حداقل تا حدی ممکن است. اگر به روزرسانی منظم شود ، یک گزارش تغییر جزئی داشته باشد و عموماً بدون اشکالات به نظر می رسد ، بسیار بیشتر محتمل است که این برنامه همچنین "زیر کاپوت" توسعه یافته باشد.

احراز هویت دو عاملی

علاوه بر رمز عبور ، می توانید از تأیید هویت دو عاملی نیز استفاده کنید. این رمز دوم است که فقط برای مدت کوتاهی معتبر است. این می تواند در تلفن شما ، یک دستگاه خارجی ایجاد شود یا از طریق پیام متنی یا ایمیل برای شما ارسال شود.

با ایجاد کد در تلفن شما یا یک دستگاه خارجی ، بیشترین امنیت را دارد ، اگرچه در صورت از بین رفتن این دستگاه ، می توانید سردرد ایجاد کنید.

هنگامی که کد از طریق پیام متنی برای شما ارسال می شود ، مهم است که توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است توسط شخص نزدیک یا برنامه دیگری در تلفن شما رهگیری شود..

بیشتر خواندن

در مورد خطرات وای-فای موبایل با این مقالات بیشتر بدانید:

  • چه اطلاعاتی از طریق شبکه های تلفن همراه شما عبور می کند
  • چگونه شارژ تلفن همراه شما آن را در معرض خطرات قرار می دهد
  • خطرات ناشی از مثلث مکان شما ، تماس های متوقف شده ، پیام کوتاه
  • دستگاه خود را قفل کنید
  • تنظیمات تلفن همراه که بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد
چگونه برنامه های تلفن همراه خود را ایمن کنید
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.